EestiUudised

IT-ekspert: Eestis prgrammeerijaid on piisavalt, kuid ideid pole

0

Maailma suurima majandustarkvaratootja SAP AG Eesti esinduse juhi Tiit Partsi sõnul peab Eesti oluliseks IT-riigiks saamiseks koolitama programmeerijate ja inseneride kõrval rohkem IT-juhte, kellel on visioon ja müügioskused.

Tiit Partsi sõnul on Eestis piisavalt hea käteoskusega programmeerijaid, aga nõrk külg on IT-management. “Näiteks ka paljuräägitud Skype’i mõtlesid välja rootslased, kes leidsid Eestist head programmeerijad ja võtsid välja ka põhilise raha,” ütles Parts.

“Koodi kirjutada me juba oskame – see on käsitöö. Aga kui tahame kõrgemale lennata, siis on vaja mänedžere, kellel on visioon, kes panevad kokku tiimid ja müüvad selle idee ka maha. Sealt tuleb päris raha, mis jõuab ka koodikirjutajateni,” rääkis Parts.

SAP Eesti juhi sõnul ei tähenda käteosavus automaatselt edu, näiteks Bill Gates ise polnud suurem asi programmeerija, aga omal ajal geniaalne IT-ettevõtte juht.

“Eesti IT-tudengitele peaks õpetama tehnilise töö kõrval palju rohkem majandust, juhtimist ja turundust. IT-töö on selline, et kui oled 18, siis jõuad päeval ja öösel programmeerida, aga kui oled 28, siis enam ei jõua ja nooremad võtavad leiva. Kui inimesel on IT-juhtimise oskus, siis on tal palju suurem potentsiaal panna insenerid enda ja ettevõtte kasuks tööle,” rääkis Parts.

“Edasiminekuks peaks Eesti ülikoolidesse tooma välismaalt ja eriti USAst professorid. Paljude suurte rahvusvaheliste IT-firmade juhid on pärit just USAst – sest neile on lapsepõlvest sissekoolitatud sobiv ellusuhtumine, teadmised, karisma ja visionäärsus.”

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

UBER viib 28. oktoobril veerand tunniks koju või kontorisse kassid

Eelmine lugu

Eesti kõrgete riigiametnike Dropboxi kontode e-posti aadressid ja paroolid said avalikuks

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Eesti