UudisedHuawei

Möödunud aastal esitas Huawei kõige rohkem patenditaotluseid

0
Foto: Kārlis Dambrāns / CC

Maailma Intellektuaalse Omandi Organisatsioonile (WIPO) esitatud patenditaotluste arv ulatus eelmisel aastal 218 000 taotluseni, mis on uus rekord.

Riikidest esitas kõige rohkem patenditaotlusi jätkuvalt USA, samas kasvas Hiinas patenditaotluste arv kõige rohkem. Aastal 2015 esitas USA kokku umbes 57 400 patenditaotlust ning sellele järgnesid Jaapan ja Hiina, kus esitati vastavalt 44 200 ja 29 800 taotlust. WIPO andmetel kasvas patenditaotluste arv eelmisel aastal kõige rohkem Hiinas (16,8%), Lõuna-Koreas (11,5%) ja Iisraelis (7,4%).

WIPO andmetel oli kõige enam patenditaotlusi esitanud ettevõte 2015. aastal teist aastat järjest Huawei, kes taotles patendikaitset 3898-le uuele lahendusele – seda on 450 võrra rohkem kui 2014. aastal. Huaweile järgnesid Qualcomm 2442 ja ZTE 2155 taotlusega.

Huawei on sellega taaskord tõestanud, et pühendumine innovaatiliste lahenduste ning oma tehnoloogiate arendamisele ja rakendamisele kõikides tegevusvaldkondades on pikaajalise kasvu strateegia alustala. „Oleme selle saavutuse üle väga uhked. Oleme kõvasti selle nimel tööd teinud ning pühendume ka edaspidi innovaatiliste lahenduste väljatöötamisele, et pakkuda tarbijatele tippkvaliteediga tooteid ja teenuseid,” ütles Huawei Baltikumi turundus- ja kommunikatsioonijuht Aleksandra Romanova.

Lisaks WIPO-le esitatud patenditaotlustele esitas Huawei 2015. aastal 1953 taotlust Euroopa Patendiametile, millest 1197 olid seotud digitaalse kommunikatsiooni tehnoloogiatega.

Huawei teeb patentide valdkonnas koostööd ka teiste suurettevõtetega ning on varasemalt sõlminud patentide ristlitsentseerimise lepinguid näiteks Apple’i ja Ericssoniga.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Telia kliendid kasutavad viimasel ajal reisil rohkem mobiilsideteenuseid kui kunagi varem

Eelmine lugu

Telia valib varsti välja 4 Eestimaa küla, kes saavad külakeskusesse tasuta Telia interneti, nutiteleri ja sülearvuti

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised