UudisedEestiTelia

Mullu osteti Telias kõige rohkem iPhone 6s telefoni

0
iPhone 6s. Foto: Kuvar

Telia müügistatistika kohaselt oli eelmise aasta müüduim telefon Eestis iPhone 6S. Esikümnesse mahtusid vaid kolme tootja ehk Apple’i, Huawei ja Samsungi mudelid, kusjuures Apple oli esindatud 4, Huawei 2 ning Samsung 4 mudeliga.

Telia Eesti tootekategooria juhi Taavi Tingi sõnul asetus esimene nuputelefon 2016. aastal alles 13. kohale.

„Palju ei jäänud puudu, et esikolmik oleks olnud vaid Apple’i päralt, kuna iPhone 7 ei jäänud kolmandast kohast kaugele. Paraku on Apple’i uute mudelite saadavus alati peale lansseerimist piiratud, nii ka iPhone 7 puhul. Hea saadavuse korral oleks koht TOP kolmes olnud kindlasti tagatud. Siiski on tegu märkimisväärse saavutusega, kuna iPhone 7 kerkis pisut rohkem kui 3 kuu müügiga kõrgele 5. kohale,“ kommenteeris Ting.

Huawei pigem soodne, aga eeskujulike omadustega P8 Lite oli samuti selge hitt ning klientide poolt hinnatud läbi aasta – sellest ka kõrge kolmas koht.  Tugevalt esines ka Samsung, jõudes tabelisse nii odavama otsa J-seeria, vahepealse A-seeria kui ka Android telefonide absoluutse raskekaallase ehk S-seeriaga.

Telia müüduimad mobiiltelefonid 2016. aastal:

KohtMudel
1Apple iPhone 6s
2Apple iPhone SE
3Huawei P8 Lite DS
4Samsung Galaxy J3 2016
5Apple iPhone 7
6Huawei Y5
7Apple iPhone 5S
8Samsung Galaxy A3 2016
9Samsung Galaxy S7 seeria (koos Edge mudeliga)
10Samsung Galaxy A5 2016

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Sertifitseerimiskeskus sai uue nime

Eelmine lugu

Samsung Gear S2 ja S3 nutikellad toimivad nüüd iPhone’iga

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised