UudisedEesti

Smart-IDd kasutab Baltikumis 300 000 inimest

0

Tänase seisuga on Eestis SK ID Solutionsi loodud elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID kasutusele võtnud juba 60 000 inimest. Kokku on Smart-ID kasutajaid Baltikumis üle 300 000.

Smart-ID kasutajate hulk on stabiilselt suurenenud iga päev ning tänaseks on Baltikumis ületatud 300 000 unikaalse Smart-ID kasutaja verstapost. Kui Eestis on Smart-ID kasutajaid 60 000, siis Lätis on uue autentimisvahendi võtnud kasutusele juba pea 160 000 ning Leedus 82 000 inimest. Ühes päevas kasutab Smart-IDd keskmiselt 65 000 inimest.

„300 000 Smart-ID kasutajat ja stabiilselt suurenev tehingute arv näitab selgelt, et Balti riikide inimesed tundsid puudust mugavast ja turvalisest autentimisvahendist. Kui kõige kiiremini kasvab Smart-ID kasutajate hulk Lätis, kus siiani praktiliselt puudus mugav elektrooniline autentimisvahend, siis kõige rohkem Smart-IDga e-teenuseid on Eestis. Lisaks SEB Pangale, Swedbankile, LHV pangale, Telia iseteeninduskeskkonnale, DigiDoc portaalile ja paljudele teistele e-teenustele on nüüd värske ja väga positiivse uudisena võimalik Smart-IDd kasutada ka Eesti Energia e-teenindusse sisenemiseks,“ ütles SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuht Liisa Lukin.

„Eesti Energia e-teenindusest on kujunenud meie klientide poolt eelistatuim suhtluskanal, mida külastab igakuiselt üle 150 000 kliendi ja iga viies külastus tehakse nutiseadmest. Statistika põhjal on keskmiselt iga teine Eesti Energia klient nutiseadme omanik. Smart-IDst on nüüdseks saanud käepärane viis erinevatesse e-teenindustesse sisenemiseks ennekõike nutiseadmete omanikele, mistõttu võtsime selle ka meie e-teeninduses kasutusele,“ ütles Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Algas Euroopa suurim säästva energia idufirmade konkurss PowerUp

Eelmine lugu

Tele2 hakkas Xiaomi nutitelefone müüma

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised