UudisedEestiTelia

Telia hoiatab: Online.ee meilikeskkonda on võltsitud

0
Foto: kuvatõmmis

Telia poolt pakutavast Online.ee meilikeskkonnast on väidetavalt tehtud koopia, kuhu ei tohiks mingil juhul enda kasutajaandmeid sisestada. Siiski võltsitud lehe äratundmiseks ei pea olema programmeerija – piisab vaid aadressiribale vaatamisest. Kui seal on aadress sso.elion.ee või online.ee, siis probleemi pole, kõik on korras. Kui aga seal on mõni teine välismaise domeeniga (näiteks .com lõpuga) leht, siis pole tegu õige veebilehega.

“Tuletame klientidele meelde, et enne veebilehele oma andmete, sh parooli sisestamist tuleks alati veebibrauseri aadressiriba vaadata ja veenduda, et viibitakse õigel lehel. Kui aadressireal olev URL tekitab kahtlusi, palume sinna mitte oma andmeid sisestada, sest tegu võib olla pettusega. Näiteks on viimastel päevadel tekkinud mõned koopiad Telia online.ee portaali sisselogimise lehest, mis näeb välja identne originaaliga, kuid asub võõral aadressil,” hoiatab Telia oma kliente Facebooki lehe vahendusel. 

“Klient ei satu võltsitud lehele lihtsalt niisama, trükkides ise sisse näiteks aadressi www.online.ee, vaid selleks saadavad petturid lingi mõne näiliselt usutava ettekäändega sellel klikkimiseks. Meile teadaolevalt on mõned kliendid saanud kirja pealkirjaga „Activate your SMS“, kui olete sellise kirja saanud, siis palume sellest ka Teliale teada anda ning ise mitte seal olevaid linke külastada!”

Võltsitud Online'i leht. Foto: Telia

Võltsitud Online’i leht. Foto: Telia

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Häirekeskus hakkab helistajaid täpsemini positsioneerima

Eelmine lugu

Telia valis välja parimad nutitelefonid Pokémon Go mängimiseks

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised