Connect with us

Samsung

TOP 5: soovitused uue monitori valimisel

Avaldatud:

Kui tehnoloogiarongist kaugele maha jäänud vana arvutiekraan annab tasapisi märku, et oleks aeg hakata uue kuvari soetamisele mõtlema, siis paljud meist jäävad kimpu küsimusega: mida monitori valikul silmas pidada ning kust õigupoolest alustada?

Samsung Eesti juht Toomas Tiits soovitab uue kuvari valimisel silmas pidada esialgu vähemalt viit tehnilist parameetrit.

Milleks uus kuvar?

Esimesena on vaja läbi mõelda kuvari soetamise eesmärk. Kuldne reegel igasuguste tehnikaseadmete soetamise planeerimisel on selle funktsiooniga arvestamine. Seepärast on ka uue arvutiekraani hankimisel põhjust mõelda, millise tegevuse – töö või meelelahutuse jaoks seda tarvis oleks.

Monitori suurus

Kui esimene valik on tehtud, võib hakata mõtlema ekraani suurusele. Monitoride ekraani suurused on vahemikus 15–46 tolli. Suurema ekraaniga kuvariga (alates 20 tolli), on töö tegemine hõlpsam, kuna ekraanil saab korraga töötada mitme rakendusega. Keskmine töökohtadel kasutatavate monitoride suurus on vahemikus 22-23 tolli. Suuremate kui 25-tolliste ekraanidega monitoride puhul võib olla raskusi kuvaril oleva hoomamisega ja detailide märkamisega, mistõttu selliseid monitore eelistatakse peaasjalikult mängude mängimiseks ja filmide vaatamiseks. Kui mõtled monitorile, mille tollimõõt on suurem kui 23, võiksid juba otsida seadet, mille resolutsioon oleks suurem.

Ekraani resolutsioon

Järgmine samm kuvari valimisel, millega tuleb kindlasti arvestada, on ekraani resolutsioon ehk pildikvaliteet. Ekraani resolutsioon tähendab ekraanipildi pikslite arvu ning reeglina mida suurem on arv, seda väiksemaid detaile ning teravamat ja kvaliteetsemat pilti monitor kuvab. Seega tuleks kõrva taha panna tarkus – mida suurem ekraan, seda suurem peaks ka olema ekraani resolutsioon. Tänapäeva tehnoloogia arengute juures on töötamiseks vajaminev ekraan soovitatavalt vähemalt Full HD (1920×1080) resolutsioonis. Hetkel kõige parema resolutsiooniga monitorid on juba Ultra HD ehk 4K (3840×2160) resolutsioonis, mille pikslite arv erineb eelmisega võrreldes neljakordselt ning mida soovitatakse eelkõige mänguritele ja neile, kes töötavad kõrgkvaliteetse video- või pildimaterjali kallal (disainerid, monteerijad, fotograafid).

Paneelitehnoloogiad

Monitoride puhul on kasulik teada ka paneelitehnoloogiat, mis võib olla kas IPS, TN, VA või PLS. Arvutimänguritel, kellele on oluline parim reageerimisaeg ja kaadrisagedus, tasub kaaluda TN-paneeliga monitori; disaineritel või fotograafidel, kelle jaoks on oluline ekraanil kuvatavate värvide vastavus tegelikkusele, võiksid valida kas IPS- või PLS-monitor. Viimased ekraanitüübid on oma hea vaatenurga poolest sobilikud ka kontoritööks.

Nõgus ekraan

Arvestades silma kujuga, sobitub nõgus ekraan võrreldes lameekraaniga silmadele oluliselt paremini. Nõgusa ekraani kasuks räägib eelkõige selle uudne tehnoloogia, mis arvestab kasutajate silma kujuga – väsitab vähem silmi ja võimaldab mugavamat töötamist. Üks sellistest on Full HD resolutsiooniga ja nõgusa ekraaniga 27-tolline mudel CF591, mis sel aastal turule toodi. Hiljuti tutvustas Samsung IFA tehnoloogiamessil 4K resolutsioonis nõgusat kuvarit, mis põhineb sarnaselt SUHD teleriga Quantum Dot pilditehnoloogial.

Reguleerimisvõimalused

Viimasena esmapilgul teisejärguline, ent üks äärmiselt oluline kriteerium, mida monitoride ostul arvesse võtta, on selle reguleerimisvõimalused. On vajalik, et monitori kaldenurka ja kõrgust saaks muuta ja kohandada vastavalt silmade kõrgusele. Ühtlasi võiks olla ka võimalus horisontaalvaadet vertikaalvaateks muuta.

Kuna ekraanide valimisel tuleb arvestada mitmeid erinevaid tegureid sõltuvalt kasutaja personaalsest soovist, siis võib vastavalt iga kasutaja vajadustele soovituste rida olla oluliselt pikem. Esimese valiku tegemisel peaks aga ülaltoodud soovitustest piisama, kuid kui tegemist on detailsemate kriteeriumitega ja erisoovidega, tasub selles vallas kindlasti tootjatelt ja spetsialistidelt lisa uurida.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Samsung

Samsung kinnitas: Galaxy Note7 on varsti (Lõuna-Korea) poelettidel tagasi

Avaldatud:

Kui hiljuti kirjutasime, et varsti on Note7 nutitelefonid ilmselt Lõuna-Koreas uuesti müügil, oli tegu pigem kõlakaga. Nüüd teatas aga Samsung ametlikult, et Note7 Fan Edition (mitte ‘Fandom Edition’, nagu varem kirjutasime) mudelid jõuavad Lõuna-Koreas müügile 7. juulil.

Telefon on läbinud väikse uuenduskuuri aku osas, et vältida varasemalt kõigile tuttavaid põlema süttimisi vigase akukomponendi tõttu. Aku on uuendatud mudelitel väiksem – see mahutab 3200 mAh-d ja on läbinud Samsungi 8punkti testimise.

Uuendatud Note7 mudelitele on sisse poogitud Samsungi virtuaalassistent Bixby, mille juhtimiseks paraku füüsilist nuppu pole, nagu S8 mudelitel. Kõik muu on identne originaalse Note7-ga: telefonil on 5,7-tolline ekraan, Exynos 8890 Octa protsessor, Mali-T880 MP12 graafika, 4GB operatiivmälu ning 12 ja 5 megapikslised kaamerad.

Samsung plaanib Lõuna-Koreas müüki paisata 400 000 Note7 Fan Edition telefoni ning ühe telefoni hind saab olema umbes 600 eurot.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Samsung

Samsung Galaxy Note8 tuleb kahe kaameraga

Avaldatud:

Selline võib tulla Note 8

Galaxy Note 8 avalikkuse ette toomine on jõudmas üha lähemale, iga päevaga tuleb üha enam ka lekkinud pilte ja infokilde uuest seadmest, nagu alati. Viskame pilgu peale, milline tuleb arvatavasti uus Note8.

Kõlakaid on viimasel ajal olnud uue Note’i kohta palju ning väga selget pilti uuest telefonist ei saa, kuna üks allikas väidab, et tuleb ühte moodi ja teine väidab, et tuleb teistsugune. Sõrmejäljelugeja kohta arvati vahepeal, et tootja peidab selle ekraani alla, nagu tuleb väidetavalt iPhone 8-l, kuid tundub, et siiski jääb see telefoni taha kaamera kõrvale – sinna, kus sõrmejäljelugeja on ka S8-l.

Note8 saab kahtlemata olema üks võimsamaid nutitelefone üldse. Lekete kohaselt saab Note8 vastavalt regioonile Snapdragon 835 või Exynos 8895 protsessori, 3300 mAh mahutavusega aku, 6 GB operatiivmälu, kaks 16 MP tagakaamerat, 6,3-tollise Super AMOLED ekraani ning kõik see tuleb arvatavasti 1000-eurose maksumuse juures.

Täpset aega, mil uut tipptelefoni esitletakse, pole veel kindel, kuigi info viitab hetkel selle poole, et see juhtub septembri keskel.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: BGR

Jätka lugemist

Samsung

Note 7 tuleb tõenäoliselt peagi tagasi müügile

Avaldatud:

Sanmsung Galaxy Note7 nutitelefon

Samsung plaanib palju pahandust tekitanud Note7 nutifone uuesti müüma hakata. Uuesti müüki saabuvad telefonid on ohutud (väidetavalt) ja need hakkavad kandma Note7 FE (ehk Fandom Edition ehk n-ö fänniversioon) nimetust.

Eelmisel aastal ligi 3 miljonile eeltellijale tarnitud telefonid kutsuti tagasi, kuna vigase akukomponendi tõttu kippusid telefonid ülekuumenema ja seeläbi põlema süttima.

Galaxy Note7 FE mudelid saavad pisut teised komponendid kui originaalil – et vältida süttimist. Need jõuavad 7. juulil Lõuna-Koreas müügile, väidab The Wall Street Journal. Kahjuks pole teada, kas telefon on saabumas müügile ka teistesse riikidesse ning milline saab olema seadme hind.

Ehkki Samsungi on korduvalt palunud kõigil Note7 omanikel telefonid tagastada muu telefoni või raha vastu, pole mitmed kasutajad seda sellegipoolest teinud – põhjus võib olla selles, et Note7 mudelite väärtus kasvab üsna suureks, sest need on muutumas harulduseks. Uus versioon aga võib panna praegusedki Note7 omanikud oma telefone tagastama, sest saab põhimõtteliselt samasuguse telefoni, lihtsalt tuleohutuma.

Loe siit Note7 nutitelefoni kohta lähemalt.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: WSJ

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: