Tänasel aprillikuu esimesel päeval on kombeks teha nalja. Praegusel digiajastul teevad nalju ka mitmed tehnoloogiaettevõtted nii Eestis kui välismaal. Viskame pilgu peale peamistele tänavustele tehnoloogiaalastele aprillinaljadele.
Photopointi VR-veebikaubamaja ja transport otse diivanile
Eestis tegutsev digitehnika kaupluste kett ja veebipood Photopoint teatas, et tänasest saab veebipoes tooteid valida ja uudistada VR-peakomplektiga. Lisaks sellele on uus transpordivalik: sinu diivan – see tähendab seda, et peale toote tellimist jõuab see vaid mõne hetkega Sinu diivanile, nii et ei pea isegi püsti tõusma ja ukseni minema.
Google Gnome
Google otsustas, et lisaks siseruumidesse loodud Google Home virtuaalassistendile võiks olla ka taoline seade välitingimustes. Google Gnome on aiapöialpoiss, mis vastab küsimustele ilma kohta, paneb käsu peale voolikust vee jooksma, paneb murutraktori sõitma ja palju muud. Ostunimekirja asju lisada ei saa, kuna selleks peab tuppa minema ja oma soovi teatama Google Home’ile.
Amazon Petlexa
Mitu aastat tagasi esitletud Amazoni Echo kõlarist, milles töötab virtuaalassistent Alexa, on nüüd tehtud uus versioon – Petlexa, mille ainsaks erinevuseks originaalse toote vahel on arusaamine loomadest, mitte inimestest. Ehk siis: koerad ja kassid saavad Petlexaga suhelda ja tellida toitu, uusi pildiraame, panna käima muusika esitlusloendeid ja palju muud.
Lexus Lane Valet
https://www.youtube.com/watch?v=Tzqio8ig6Gk
Kas oled kunagi nördinud olnud eesoleva aeglase autosõitja tõttu? Lexus tegi lahenduse Lane Valet, mis kasutades sõidukilt-sõidukile kommunikatsioonisüsteemi. Niisiis, kui ees olev sõitja on liiga aeglane, siis ta auto sõidutatakse automaatselt kõrvale, et teised saaksid mööda sõita.
Duolingo emotikonide keeleõpe
Tuntud keeleõppimisrakenduse Duolingo uue keeleõppe kursuse iseloomustamiseks sobib kõige paremini selle tutvustus: “Emoji 😀 on rohkem kui kahe miljardi rahvusvahelise 🌎 milleeniumlase põhikeeleks. Käesoleva kursuse abiga saavad lapsevanemad 👱 👩 ja vanavanemad 👴👵 õppida lastega suhtlemist 👶 👧 – täielikult ilma sõnadeta! Vaatame tõele näkku: kellel on veel ⏰ sõnade jaoks?”