TOP 5

5 nutikat nippi oma nutika telefoni kasutamiseks

0
Sõrmejäljelugeja pakub rohkem funktsionaalsust kui tundub. Foto: Kuvar

Viskame pilgu peale telefonide nutikatele funktsioonidele – miks mitte neid kasutada, kui tootjad on näinud vaeva, et neid arendada ja telefonidele lisada.

Kindarežiim

Kindarežiim telefonides on juba muutumas standardiks. Tootjad arvestavad Eestimaa talvega, mis on nii külm ja lumine, et ilma kinnasteta on raske läbi ajada. Kuigi müügil on ka nutikindad, saab väga suure tõenäosusega kasutada telefonidega ka tavalisi kindaid, sõltuvalt nende materjalist. Selleks tuleb seadistuste alt aktiveerida kindarežiim ja justkui võluväel saabki ilma kindaid eemaldamata telefoni kasutada.

Sõrmejäljelugeja kui puuteplaat

Sõrmejäljelugejad on juba nii kiired ja täpsed, et väga palju enam paremaks minna ei saagi. Siiski saab neile lisavõimalusi juurde lisada. Huawei on oma telefonide sõrmejäljelugejad muutnud justkui puuteplaatideks – kui vastav võimalus sisse lülitada, siis saab sõrme üle sõrmejäljelugeja libistades teha kindlaid asju, näiteks ülevalt alla libistades avada kiirmenüü ning galeriis liikuda piltide vahel vasakult paremale ja vastupidi.

Telefon tagurpidi

Kuigi sissetuleva kõne ajal saab telefoni vaigistada ka heli vaiksemaks nupule vajutamisega, saab seda teha vastava funktsiooni aktiveerimisel ka lihtsalt telefoni tagurpidi lauale asetamisega.

Video salvestamine ja kuvatõmmiste tegemine

Ekraanivideo salvestamiseks on üks kavalam nipp, kui hakata menüüst vastavat nuppu otsima: koputa kaks korda kahe sõrmenukiga samaaegselt ekraanile. Kuvatõmmiste ehk ekraanipiltide tegemine on sama lihtne või isegi lihtsam, selleks tuleb teha ühe sõrmenukiga topeltpuudutus ekraanile ja ongi valmis.

Režiimid

Paljud telefonid tulevad režiimidega nagu avakuva stiil, nutikas abi, akurežiimid ja teised.

Avakuva stiile on tavaliselt kaks – üks tavaline ja teine suur. Suurendatud avakuva tasub sisse lülitatada, kui telefoni kasutab näiteks vanaema. Nii on ikoone paremini näha ja üthegi tavalist, näiteks äpiikooni, näha ei saagi.

Nutikas abi pole pelgalt üks režiim, vaid terve hulk praktilisi funktsioone. Sinna alla kuulub (Huawei telefonidel) navigeerimisriba, “jäta ootele” nupu seadistused, nutiklahv, liikumisega juhtimine, ühe käe kasutajaliides, hääljuhtimine, nutikas kaas, peakomplekti nutikas juhtimine, ajastatud sisse-/väljalülitamine, puutega keelamise režiim ning kindarežiim.

Akurežiime on tavaliselt mitu: jõudlus, nutikas ja ultra. Esimesel ja teisel eriti suurt erinevust pole, jõudlus kulutab lihtsalt veidi rohkem akut, kuna sellel pole midagi piiratud. Teine on pisut rohkem piiratud, sellega saab akukestvust umbes 40 minutit rohkem. Ning kolmas on väga põnev – tegu on ultra režiimiga, mis teeb ekraanipildi mustaks ja jätab kuni režiimi väljalülitamiseni alles vaid kõnede tegemise, sõnumid, kontaktid ja mitte midagi rohkemat. See lülitab välja ka mobiilse andmeside ja ükski tavaline äpp enam töötada ei saa – selle tulemusena saab telefoni kasutada poole kauem kui teiste akurežiimidega. Selle tasub aktiveerida just siis, kui telefoni pole vaja eriti palju kasutada, näiteks matkal. Kui on vaja näiteks kaardirakendust kasutada, siis saab ultra režiimi ka välja lülitada.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Kuidas nutitelefoni mäluruumi säästa ja tühjendada?

Eelmine lugu

Mis on äpid?

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in TOP 5