TOP 5Eesti

TOP 5: võimalused vana tehnoloogia uuesti kasutuselevõtuks

0

Tele2 tehnoloogiadirektorile Ervins Kampansile meeldib oma kodus tehnikavidinaid taaskasutada ja täiendada. Ta annab viis lihtsat soovitust, kuidas oma vanale seadmele uus ja parem elu anda.

Vanad juhtmega kõlarid võimsateks juhtmeta kõlariteks

Vanadest kõlaritest saab teha odavalt moodsad juhtmevabad bluetooth-seadmed. Tavalisest Eesti tehnikapoest saab osta paarikümne euroga bluetooth-adapteri, mis vabastab kasvõi nõukaaegsed Radiotehnika S90ned juhtmetega jändamisest. Muusika läheb arvutist või nutitelefonist kõlaritesse üle õhu.

Nutitelefon = meediaseade

Vana sahtlis seisev nutitelefon on tasuta meediaseade, mida võib samuti vanade kõlaritega ühendada. Kui telefonil toimib wifi, siis saab seda kasutada netiraadio või voogedastuse kuulamiseks. Vana telefoni saab kasutada ka bluetooth ehk juhtmevaba saatjana, aga see nõuab eritarkvara ja rohkem pusimist.

Tee-ise-Ambilight!

Võib osta tavalisest paarsada eurot kallima televiisori, millel on Ambilight funktsioon ehk taustavalgustus. Ehituspoest saab aga soetada led-riba, mis annab vanale televiisorile pea samasuguse efekti.

Täiusta kodu NFC-kiipidega

NFC programmeeritavad märgised maksavad vaid euro, kuid teevad elu mugavamaks. Näiteks kleebid ühe öökapile ja kui magama hakkad minema, siis paneb see telefoni helinad vastavalt sinu soovile vaikseks või käivitab äratuse.
Autos lülitab programmeeritav NFC-kleebis automaatselt sisse käed-vabad süsteemi, navigatsiooni või paneb mängima muusika.

Isetehtav nutikodu

Tee-ise-nutikodu. NODEmcu on väga paindlikult programmeeritav kiip, mis maksab paar dollarit ja on üle koduse wifi-võrgu internetiga ühendatud. Mina programmeerisin sellega näiteks oma termostaadid distantsjuhtimisele. Nõuab siiski natuke rohkem tehnikavilumust.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Kuidas võidelda tüütute spämmkõnede ja -sõnumite vastu?

Eelmine lugu

Elisa täiustas mobiilse interneti kvaliteeti Tallinnas ja Harjumaal

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in TOP 5