Connect with us

Uudised

Bigbank: mobiilioperaatorid hakkavad konkureerima

Avaldatud:

Eesti kapitalil põhineva ja üheksas Euroopa riigis tegutseva Bigbanki juhatuse esimehe Kaido Saare sõnul on finantsmaailmas tormilised ajad, kus pankadega hakkavad konkureerima ka mobiilsideoperaatorid. Lisaks tekib iga päevaga juurde ka alternatiivseid finantsteenuste pakkujaid, kelle peamised eesmärgid on olla mobiilne, mugav ja kiire.

„Tulevikus ei ole enam suurt vahet mobiilsideoperaatoritel ja pankadel, sest igapäevane arveldamine poes, kohvikus või tanklas kolib telefoni,“ sõnas Kaido Saar. „Vahe on ainult selles, kelle äppi selleks kasutatakse. Konkurents pankade ja mobiilioperaatorite vahel tekib seetõttu, et infotehnoloogia on arenenud nii kaugele ning nutikate lahenduste juurutamine on muutunud palju soodsamaks.“

„Tele2 tulek mobiilimaksete turule näitab trendi – nad võimaldavad seda oma 20 000 kliendile, mis on oluline argument kaupmeeste jaoks, kes pole veel Worapay mobiilimaksete platvormiga liitunud,“ lausus Kaido Saar. „Lisaks eile ühe idufirma poolt lansseeritud mobiilsele rahakotile lisandub sellel aastal kindlasti veel ettevõtteid antud turule, mis aitab kaasa ka meie mobiilse krediitkaardi arengule.“

„Digimaksete võimaldamist peaksid enim kaaluma just väikesed ja keskmised ettevõtted, sest see aitab neil suurendada rahavoogu ning delikaatseid kliendiandmeid efektiivsemalt käidelda,“ rääkis Kaido Saar. „Maksete töötlemise ettevõte Worldpay ennustab 2019. aastaks, et digimaksete või e-rahakottide kaudu sooritatakse globaalselt siis makseid juba 647 miljardi dollari ulatuses, mis ületab traditsiooniliste krediitkaartide tehinguid hinnanguliselt 70 miljardiga, deebetkaartide tehingute suurust hinnatakse seejuures 412 miljardi dollari peale.“

Kaido Saare sõnul on turismisektor veel ainukene, kes plastikust krediitkaarti armastab, sest hotelli broneerimiseks ja lennukipileti ostmiseks on traditsiooniline krediitkaart endiselt vajalik, kuid sarnaselt kaubandusele peavad nemadki uuele reaalsusele peagi otsa vaatama ning moodsamaid makseviise klientidele pakkuma. „Viie aasta pärast pole arenenud riikides plastikust krediitkaarti enam vaja. Nii nagu kadus Schengeni alal passi kaasas kandmise nõue, kaob ka vajadus plastikust kaartide järele – mobiiltelefon koos ID-kaardiga tasku ja Euroopasse,“ lisas Kaido Saar.

„Ameerika tänavatel liiguvad edukalt ringi Google’i isesõitvad autod, Suurbritannias ja mujal Euroopas saavad Tesla omanikud vajadusel sisse lülitada autopiloodi ja ise sõitu nautida – paistab, et tulevik on juba käes, kuid finantsmaailmas veel päris mitte,“ rääkis Kaido Saar. „Sinna jõuab innovatsioon viitega, sest aparaat on suur ja aeglane. Kuigi sularaha on tänapäeval vaja aina vähem, siis mina tahaks näiteks pangaautomaadist raha välja võtta ilma plastikkaardita – miks ma ei peaks saama seda teha näiteks mobiil-ID abil?“

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Sisuturundus

CEBIT tuleb taas, nüüd uues kuues

Avaldatud:

CEBIT 2018

Mis tuleb eestlasele esimesena meelde, kui mõelda Saksamaa peale? Autod, õlu, vorst? Midagi olulist on veel – suur infotehnoloogia mess CEBIT, mis toimub vahemikus 11-16 juuni. See on läbinud mahuka uuenduskuuri, muutunud on nii sihtgrupp, sisu kui värv.

Neile, kes on tehnoloogiaalaseid uudiseid jälginud, on ilmselt meelde jäänud sellised messid nagu CES või MWC, kuid nende kõrval ei maksa unustada ka suurema külastajatearvuga CEBIT-it. Seda külastas möödunud aastal ligi 200 000 inimest.

CEBIT 2018 katab äri, valitsuse ja ühiskonna digitaliseerimist iga võimaliku nurga alt. Messilt võib leida nii väljapanekuid, konverentse kui ka võrgustike loomist.

Alates eelolevast korrast on messil neli suunda:

  • d!conomy – seitsmes hallis saab tutvuda digitaalse transformatsiooni ning selle trendidega, koguda inspiratsiooni ning äri teha;
  • d!tec – tuleviku tehnoloogiad, alustades immersiivsete tehnoloogiatega, blokiahelaga, tehisintellektiga ja lõpetades liitreaalsusega;
  • d!talk – konverentsid ja töötoad tunnustatumate digitaalajastu liidritega;
  • d!campus – esitlused, elav muusika, tänavatoit – see on uutmoodi suhtlus teiste asjatundjatega.

Soodushinnaga messipileti saab vormistada siin. Sooduskood: PH3S2cNv8r.

Messipileteid saab soetada ka Saksa-Balti Kaubanduskojast:
Tel: +372 6276 944
E-mail: [email protected]

NB! Pileti hind tõuseb alates 28. maist.

Rohkem infot CEBIT-i kohta leiab veebilehelt www.cebit.de

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Täna 13 aastat tagasi laeti üles esimene YouTube’i video

Avaldatud:

23. aprillil 2005 laadis YouTube’i kaasasutaja Jawed Karim oma äsja loodud videokeskkonda üles selle kõige esimese video – 18-sekundilise San Diego loomaaias filmitud klipi.

Kuigi video ise on hästi lihtne, näidates taustaks elevante, siis sellel oli suur mõju loodud veebiplatvormi edasisele arengule.

„Pärast kõige esimest klippi hakkas YouTube’i populaarsus hüppeliselt kasvama ning on praeguseks jõudnud nii kaugele, et selles keskkonnas vaadatakse iga päev umbes viis miljardit videot,“ ütles Tele2 Eesti klienditeenindusdirektor Sirli Seliov.

Seliov toob välja mõned põnevamad faktid YouTube’i kohta:

YouTube’i keskkonnas vaadatakse ligi 1 miljard tundi sisu iga päev.

  • Kõige enam vaadatud video on Luis Fonsi ja Daddy Yankee lugu Decpacito, mida on tänaseks vaadatud kokku üle viie miljardi, täpsemalt 5 068 980 605 korda.
  • PSY – Gangnam Style oli põhjus, miks YouTube’il tuli ümber teha vaatamiste numbri loendamine. Enne seda oli võimalik vaatajanumbreid koguda ühele videole kuni 2 147 483 647 ehk üle 2,4 miljardi, kuid Gangnam Style oli sedavõrd populaarne, et purustas esialgse vaatamiste piirangu ning tänaseks on antud videot vaadatud juba 3,1 miljardit korda.
  • Korraga veedetakse YouTube’is keskmiselt 40 minutit.
  • 62 protsenti videokeskkonna kasutajatest on mehed ning nende lemmikvideoteks on jalgpall ja strateegiamängud.
  • YouTube’il on üle 30 miljoni aktiivset kasutajat iga päev; ühes kuus külastab lehte umbes 1,53 miljardit kasutajat.

Kõige esimene YouTube’i video on nähtav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: