Connect with us

Uudised

Dell avalikustas XPS 15, 13 ja 12 sülearvutid, millel on sees Intel Skylake protsessorid

Avaldatud:

Dell kuulutas välja trio enda XPS väikestest aga võimekatest sülearvutites, milleks on XPS 13, XPS 15 ja kõige väiksem XPS 12.

Sülearvutitel on karbist võttes peal Windows 10 operatsioonisüsteem ja Inteli 6-seeria Skylake protsessorid, mis ei jää mitte millegiga hätta.

Dell XPS 15 on tõeline äriklassi sülearvutikasutaja unistus, sest 16-gigabaidlise operatiivmäluga ei jää hätta ka 3D animatsioonide renderdamisega ning GTX 960M graafikakaart koos 2GB GDDR5 videmäluga tagab sujuvalt jooksvad arvutimängud peale tööd. Selleks, et kõik mängud, programmid ja failid ära mahuksid, on arvuti saadaval kas 1TB tavalise kõvaketaaga või kiirema 1TB PCIe SSD seadmega.

Kõige kallim XPS 15 mudel on valmistatud süsinikkiust ja alumiiniumist, tagades arvuti maksimaalse kvaliteedi, kerguse ja väljanägemise.

XPS 15 Touch Notebook in Lobby

Üks parimatest omadustest XPS 15-l on tootja sõnul selle InfinityEdge ekraan, millel põhimõtteliselt ääred puuduvad. Selle tulemuseks on äärest ääreni ekraan ning sülearvuti kannab “maailma väikseima 15-tollise ekraaniga sülearvuti” tiitlit. Sülearvuti on lisaks väga koraalikule ja stiilsele ekraanile märgatavalt õhuke- seadme paksus on kõigest 11mm – 17mm ning see kaalub 1.78KG.

Üliteraval UHD ekraanil on 3840 x 2160 pikslit koos väga selgete värvidega.

Aku kestab tootja sõnul 17 tundi, mis on peaaegu poole rohkem kui Apple’i MacBook Air sülearvutil.

Liikudes edasi Dell XPS 13. juurde, on sellel samasugune InfinityEdge äärest ääreni ekraan, mis on konkreetsel süleril 13-tolline. Saranselt suuremale vennale, suudab XPS 13 kanda 1TB kõvaketast ja 16GB RAM mälu.

Dell XPS 13 (Model 9350) Touch 13-inch notebook computer (Dino 2 XPS) on a wooden bench out side, with Dell Power Companion PW7015M (Dura Ace) and Dell Adapter USB Type-C HDMI/VGA/Ethernet/USB 3.0 (Slayer 2.0). A person seated beside the computer can be s

Ekraani resolutsioon on väiksemal vennal sama, aga Dell’i sõnul kestab XPS 13 aku kuni 18 tundi.

Järele on veel jäänud Dell XPS 12, mis pole päris tavaline sülearvuti, sest tegu on kaks-ühes sülearvutiga, mis koosneb kahest osast – ekraanist ja klaviatuurist. Kui magnetitega klaviatuuri külge ühendatud ekraan lahti ühendata, siis jääb kätte Windows 10 operatsioonisüsteemiga tahvelarvuti, millega saab teha kergemaid toiminguid puuteekraanil.

XPS 12 2-in-1 Notebook in Lobby

Klaviatuur on võrdlemisi tugev ning omab taustavalgustust pimedas trükkimiseks.

Dell XPS 12 hübriid-sülearvutil on ka 4K ekraani valmidus, kui peaks kunagi tekkima soov ühendada arvuti külge 4K kuvar. XPS 12-l on pardal lisaks kaks kaamerat – taga on 8Mpx kaamera ning ekraani kohal oleval selfiekaameral on 5 miljonit pikslit.

Dell XPS 13 jõuab peagi poodidesse hinnaga 1150€ ja suurem XPS 15 hakkab maksma umbes 1500 eurot. XPS 12 hinna ja saadavuse kohta hetkel info puudub, aga tootja sõnul tehakse hind avalikuks lähikuudel.

 

Allikas: Dell

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Netipisik

Praegu on .EU domeenidel erihind: 12€ 10ks aastaks

Avaldatud:

Domeenide registreerimist ja serveriteenuseid pakkuv Zone.ee pakub vahemikus 04.04.2018-13.04.2018 Euroopa Liidu .EU domeene 10-aastase registreeringu puhul erihinnaga 12€, mis on tavahinnast enam kui 6 korda soodsam (79,90€).

Tasub meeles pidada, et kampaaniahind kehtib ainult ülalmanitud ajavahemikus, 10 aastaks ning kehtib üksnes uute domeenide registreerimisel. Lisaks pakutakse virtuaalserverit esimeseks aastaks poole hinnaga.

Info kampaania kohta on leitav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Sisuturundus

Kas mobiiltelefonid jätavad fotokaamerad minevikku?

Avaldatud:

Kerged ja õhukesed, tipptasemel tehnikaga mobiiltelefonid kipuvad järjest rohkemate kasutajate jaoks asendama suhteliselt kohmakaid ja mõõtudelt suuremaid fotokaameraid. Viimaste aastate tehnilised arengud tekitavad küsimusi, kas üsna varsti jõuab kätte aeg, mil fotokaamerad on minevikku jääv tehnika? Juba nüüd võib ju öelda, et tavakasutajale piisab täiesti asjalikuma nutitelefoni kaamerast.

Talvepimeduse ja hämarate õhtute jäädvustamine

Võttes arvesse seda, kui palju on Eestis hämarat ja pimedat aega, siis tihtipeale on vaja pilte teha olukorras, kus valgus ei ole ideaalne. Uuematele mobiiltelefonidele lisatud võimsamad sensorid tähendavad, et ka kehva valgustusega oludes saab kätte kvaliteetse pildi.

Pimedas pildistades on eriti oluline stabiilsus, et pikka säriaega kasutades oleks tulemuseks soovitud pilt, mitte ebamäärane udukogu. Telefoniga pildistades aitab seda saavutada öörežiimi aktiveerimine ning telefoni kindel fikseerimine.

Lihtsalt käes hoidmine ei pruugi selge pildi saamiseks piisav olla, vaid telefon tuleks kuskile toetada ja kasutada viitega pildistamist. Kes teab, et ta pildistab pimedas väga palju, peaks valima optilise stabilisaatoriga telefoni, mis aitab pilti stabiliseerida. Seeläbi saada terav ning selge võte.

Võrreldes fotokaameraga, on telefonide nõrgaks küljeks kiire liikumise – tipptasemel esitust tegeva sportlase või metsas oma elu elav linnuke – pildistamine. Kuigi ka telefonide kaameratele on järjest lisatud erinevaid võimalusi, siis kui kasutaja pildistab tihti kiiret liikumist, tasub kaaluda fotokaamera ostmist.

Aku kestvus võib olla probleemiks

Veel üheks mobiiltelefonide nõrgaks küljeks on olnud aku kestvus. Kui telefoniga ainult pildistada, siis ei pruugi probleemi tekkida, ent kui samal ajal surfatakse ka internetis, helistatakse või kasutatakse rakendusi, tühjeneb aku hulga kiiremini kui fotokaameral.

Üheks lahenduseks on akupankade kasutamine, mis võib tunduda küll tüütuna, ent tõtt öelda ei pääse akudele mõtlemisest ka fotokaameraid kaasaskandvad professionaalsed fotograafid. Eriti märgatav on akupanga või lisaaku vajalikkus külma ilma korral, kus aku tühjeneb märgatavalt kiiremini.

Mobiiltelefoni kasutamine on kaamera kaasaskandmisest mugavam

Alates esimestest kaameravõimalusega mobiiltelefonidest on nende vaieldamatuks eeliseks olnud aga mugavus. Telefoniga pildistades ole vaja kaasas vedada mitte ühtegi lisavidinat ega mõelda sellele, kas laadija ning data kaabel kotti mahuvad. Kasutada saab tehnikat, mis juba nagunii taskus on.

Mobiiltelefoni vahendusel on ülikerge tehtud fotosid ka koheselt jagada, samas kui kaamera kasutamine tähendab fotode arvutisse laadimist, töötlemist ja alles seejärel teistele näitamist. Kuigi tehakse kaameraid, kust saab foto otse pilve laadida, ei ole need siiski sedavõrd tavapärased kui nutitelefonid.

Tänu rakendustele on ka piltide telefonis töötlemine võrdlemisi lihtsaks muutunud. Enamike  rakenduste kasutamine ei nõua mingeid eelteadmisi ning vaid paari liigutusega saab suvalisest klõpsust tõeliselt professionaalse väljanägemisega foto.

Kui seda fotot soovitakse aga välja trükkida, et näiteks elutuppa seinale panna, siis võib telefoniga tehtud pildi kvaliteedist küll väheseks jääda. See on ka üheks põhjuseks, miks nutitelefon ei suuda praegusel ajal asendada professionaalset fotokaamerat. Kokkuvõtlikult võib öelda, et olulisi mälestusi jäädvustades tasub eelistada heal tasemel kaameraga professionaali, ent igapäevaseid pilte tehes piisab täiesti taskus olevast telefonist.

Vali telefon vastavalt tegelikele vajadustele

Inimesel, kelle jaoks on oluline võimalus ise pildistamise iga nüanssi kontrollida, tasub kaaluda pigem kaamera ostmist, mis pakub pildistamisel rohkem paindlikkust ning rohkem võimalusi.

Kui on aga kindel soov kasutada pildistamiseks ainult telefoni, siis on vaja ostes erilist tähelepanu pöörata just telefoni kaamerale ja jälgima seda, et seadeid saaks manuaalselt muuta.

Kuigi automaatrežiim on suureks abiks, siis tõsisemale pildistajale ainult sellest ei piisa. Võimalus säriaega, valgustundlikkust ja ava ise muuta, on hea pildi saamisel olulise tähtsusega. Seetõttu ei saa fotokaameraga tehtava pildiga võistlevat kvaliteeti oodata igalt telefonimudelilt.

Võimalik et mõne aasta pärast, kui telefonide kaamerad on veelgi rohkem fotokaameratele järgi jõudnud, on ka kõige odavamate mudelitega võimalik ilma liigselt vaeva nägemata teha  tipptasemel pilte. Seni tuleb aga mõelda sellele, miks sa pilte teed, mis nendega pärast pildistamist edasi saab ning seejärel valida hoolikalt sobiv telefonimudel või investeerida siiski korraliku fotokaamera soetamisse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: