Connect with us

Uudised

Dell lihtsustab uute VMware lahenduste abil virtualiseerimist, VDI-d ja tööd Pilves

Avaldatud:

Dell teatas VMworldil uuendustest, mis ulatuvad andmekeskustest süsteemideni ja seadmehaldusest Thin-client’e puudutavate lõpplahendusteni. Dell on loonud täiendused, et pakkuda lahenduste sageli esinevatele probleemidele ning loomaks lihtsamat ligipääsu virtualiseeritud keskkonda ja pilve.

Dell aitab VMware kliente teel hübriidpilve

Värsked Delli uuringud näitavad, et hübriidpilv – võime kasutada ja hallata rakendusi avaliku-, era- ja hallatavate pilvelahenduste kaudu – on ettevõtete tulevik. Kuna firmad on kolimas oma andmeid üle pilve, siis Dell ja VMware teevad koostööd eelkõige selle lihtsustamiseks ja kiirendamiseks.

Delli uus Active System Manager (ASM) 8.1.1 ühildub VMware vRealize Suite pilvehaldusplatvormiga, võimaldades Dell ASM klientidel sujuvalt integreerida füüsilisi ja virtuaalseid keskkondi ja dünaamilisi pilveteenuste lõpplahendusi tarkvaraliselt. Delli ASM pakub pluginaid vRealize Orchestrator ja vRealize Automationi jaoks, mis võimaldavad:

 • Ärianalüütikul või IT arhitektil integreerida üliefektiivseid ASM malle ja automatiseerimismeetodeid vRealize Orchestrator töövoolu, et säästa aega ning tõsta operatiivsust ja järjepidevust olemasolevates äriprotsessides nagu päringud, kinnitused, abi ja iseteenindus.
 • Toetada eelnevalt kokkupandud ja parimat rakenduvust kasutavat infrastruktuuri ja töökoormuse malle, mis on kujundatud administraatorite poolt ASM-is ja mida on kliendipoolsel päringul vRealize Automation teenusekataloogist võimalik mõne klikiga rakendada.

ASM integreerituse arendamisel VMware vCenteri abil pakub vRealize Suite Delli ja VMware poolset lõpplahendust privaatsete ja hübriidpilvede käivitamiseks ja haldamiseks.  ASMil põhineb ka Vmworld’il eeltutvustatud Delli hübriidpilve platvormi referentsarhitektuur. Uut referentsarhitektuuri arendatakse klientidele skaleeritava ja kergelt ligipääsetava VMware privaat- või hübriidpilvelahenduse väljatöötamise kiirendamiseks ja rakendamiseks.

VMware tutvustas ka EVO SDDC’d, mis töötati välja, et lihtsustada tarkvaraga määratletud skaleeritud andmekeskuste ehitust ja rakendamist. Antud programmi, endise koodnimega EVO:RACK, eeltutvustati möödunud aastal. Dell oli tihedalt seotud nii selle arenduse kui ka varase beta-testimisega. EVO SDDC põhised Delli lahendused peaksid sarnaselt Vmware’i toodetega olema saadaval 2016. aasta esimesel poolel.

Delli insenerlahendused VMware EVO:RAIL uuenduste tarvis

Dell jätkab traditsiooni toob uuendused oma VMware EVO:RAIL tarvis mõeldud erilahendustele nagu Horizon ja Infrastructure Edition. Värskendused pakuvad täiustatud tihedust, funktsionaalsust ja lisakonfiguratsioone, et pakkuda rohkem võimalusi oma infrastruktuuri skaleerimiseks. Põhinedes nüüd PowerEdge C6320 serveril, mis on osa Delli 13. põlvkonna PowerEdge serverite tooteportfellist, on Dell võimeline pakkuma klientidele tiheduse 60%-80% tõusu alates 250 kuni 440 virtuaalse töökoha ja rakenduste kasutajale, vähendades samal ajal käivituskulusid iga rakenduse töökoha suhtes 400 USD pealt 210 USD-ni.

Steve Lalla, Delli asepresident „Dell jätkab lahenduste pakkumisega, mis muudavad VDI lihtsalt planeeritavaks, paigaldatavaks ja käivitatavaks, alates meie VDI lõpplahendustest nagu VMware EVO:RAIL Horizon Edition jaoks mõeldud Dell Engineered Solutions, lõpetades meie meie Wyse Thin klientidele mõeldud ThinOS 8.1 operatsioonisüsteemi ja pilvehalduslahendustega nagu Cloud Client Manager. Meie tugev koostöö VMware’ga võimaldab meil meie klientidele pakkuda VMware Horizon keskkonnas neid mitmekülgseid lahendusi.”

Delli lahendused VMware EVO:RAIL  pakuvad klientidele skaleeritavust virtuaalses infrastruktuuris või virtuaalsetel töölaudadel ja rakendustes. Selliste lahendustega on klientidel võimalik vajadusel kergelt skaleerida jõudlust ja ülekandekiirust koos ühte klastrisse kombineeritavate lisarakendustega.

Wyse ThinOS 8.1 ja Cloud Client Manager Release 8: Wyse Thin Clientide parem turvalisus, ühenduvus, jõudlus ja hallatavus

Dell avalikustas oma uusima versiooni Wyse ThinOS operatsioonisüsteemist, ThinOS 8.1, mis on viirustele immuunne Thin-client arvutite operatsioonisüsteem, pakkudes uusimaid suure jõudlusega töölaua ja rakenduste virtualiseerimisprotokolle, mille hulgas on ka VMware Horizon. Wyse ThinOS on ideaalne asutustele, kes soovivad kaitsta andmeid ja IP-aadresse võimalikult lühikeste seisakutega.

Funktsioonide hulka kuuluvad:

 • Laiendatud turvafunktsioonid: Tarkvara pakub täielikku kaitset viiruste ja pahavara eest ning sisaldab täiustatud 802.1x juhtmega ja juhtmevaba autentimist alates kõikidest EAP ühenduse tüüpidest, lõpetades jõulise LAN-põhise autentimisega.
 • Parim ühenduvus: ThinOS 8.1 pakub laiendatud perifeerset tuge, sealhulgas USB 3.0 ja levinumate klaviatuuride, hiiirte, veebikaamerate, peakomplektide, printerite ja monitoride tuge.  Eelmise versiooniga võrreldes pakub see VPN ühenduvust ja ka kiiremat WAN ühenduvust.
 • Tervishoiu parandatud tugi: ThinOS 8.1 toetab Caradigm ühekordset sisselogimist, mis võimaldab näiteks arstidel end kiirelt ja turvaliselt kiipkaardi abil tuvastada ükskõik millisel klientarvutil.
 • Kergelt hallatav: Uusim versioon muudab Wyse Thin klientarvutite haldamise lihtsaks kas kohapeal „käed eemale“ failiserveriga koos Dell Wyse Device Manager haldajaga või pilvepõhiselt Wyse Cloud kliendihalduri abil. Pakkudes laieimat töölaua ja rakenduste virtualiseerimisprotokollide tuge, annab ThinOS 8.1 klientidele valida, kuidas nad Wyse Thin klientarvuteid oma VDI keskkonda integreerivad ja pakub ühtlasi võrreldes eelmise põlvkonnaga täiustatud haldusvõimekust.

Dell avalikustas ka viimase versiooni oma Wyse Cloud Client Manager tarkvarast – CCM release 8. Tegemist on pilvepõhise juhtimisplatvormiga, mis haldab ühest konsoolist Thin-Client arvuteid, mobiilseadmeid ja Enterprise Mobility Manager (EMM) töölaudu. Sellega viib Dell pilvepõhise Thin-client arvutite halduse uuele tasemele,  laiendades CCM kättesaadavust Windows Embedded Standard (WES), SUSE Linux ja lisaks Wyse ThinOS põhinevatele Thin-client arvutitele. Koos oma Wyse Device Manager (WDM) platvormiga, mis pakub tsentraliseeritud Wyse Thin, Zero ja PCoIP Zero klientide juhtimist, on Dell Thin-client arvutitele ainuke ühel pilvel põhineval integreeritud pilve ja mobiilsete seadmete juhtimisvõimaluste pakkuja.

Steve Lalla, Delli asepresidendi sõnul võimaldab tugev koostöö Vmware’ga pakkuda mitmekülgeseid lahendusi. „Dell jätkab lahenduste pakkumisega, mis muudavad VDI lihtsalt planeeritavaks, paigaldatavaks ja käivitatavaks. Alates meie VDI lõpplahendustest nagu VMware EVO:RAIL Horizon Edition jaoks mõeldud Dell Engineered Solutions, lõpetades meie meie Wyse Thin klientidele mõeldud ThinOS 8.1 operatsioonisüsteemi ja pilvehalduslahendustega nagu Cloud Client Manager,” lisas Lalla.

CCM 8 funktsioonide hulka kuuluvad:

 • Parem kontroll: Granular Role Based Access Control (RBAC) tutvustab grupiadministraatori taset. Globaalne administraator võib delegeerida rühma tasemel administreerimise grupi juhile, et tagada efektiivsem kliendihaldus.
 • Efektiivsed kohapõhised uuendused: Kiiremad ja efektiivsemad uuendused säästavad aega ja raha, kuna vähendadevad WAN liiklust  vastavalt võrgu koormusele
 • Sügavam platvormi integratsioon : CCM 8 tarkvaraga kaasneb Wyse Device Agent – ühtne agent kõikide Thin-client arvutite halduslahenduste toetamiseks, sealhulgas ka Wyse Device Manager (WDM), Wyse Client Manager (wcm), Cloud Client Manager (CCM) ja järgmise põlvkonna lahendustele.

Rohkem teavet antud lahenduste kohta leiate leheküljel www.Dell.com/VMware .

Kättesaadavus

 • ASM 8.1.1 on saadaval juba praegu.
 • Dell Hybrid Cloud Platform Reference Architecture esitlus koos VMware vRealize’ga toimub VMworld’il. Referentsarhitektuur on saadaval 2015. aasta lõpus.
 • Wyse ThinOS 8.1 ja Cloud Client Manageri versioon 8 on nüüd saadaval Wyse Thin klientidele juba praegu.

Allikas: Dell pressiteade

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Netipisik

Praegu on .EU domeenidel erihind: 12€ 10ks aastaks

Avaldatud:

Domeenide registreerimist ja serveriteenuseid pakkuv Zone.ee pakub vahemikus 04.04.2018-13.04.2018 Euroopa Liidu .EU domeene 10-aastase registreeringu puhul erihinnaga 12€, mis on tavahinnast enam kui 6 korda soodsam (79,90€).

Tasub meeles pidada, et kampaaniahind kehtib ainult ülalmanitud ajavahemikus, 10 aastaks ning kehtib üksnes uute domeenide registreerimisel. Lisaks pakutakse virtuaalserverit esimeseks aastaks poole hinnaga.

Info kampaania kohta on leitav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Sisuturundus

Kas mobiiltelefonid jätavad fotokaamerad minevikku?

Avaldatud:

Kerged ja õhukesed, tipptasemel tehnikaga mobiiltelefonid kipuvad järjest rohkemate kasutajate jaoks asendama suhteliselt kohmakaid ja mõõtudelt suuremaid fotokaameraid. Viimaste aastate tehnilised arengud tekitavad küsimusi, kas üsna varsti jõuab kätte aeg, mil fotokaamerad on minevikku jääv tehnika? Juba nüüd võib ju öelda, et tavakasutajale piisab täiesti asjalikuma nutitelefoni kaamerast.

Talvepimeduse ja hämarate õhtute jäädvustamine

Võttes arvesse seda, kui palju on Eestis hämarat ja pimedat aega, siis tihtipeale on vaja pilte teha olukorras, kus valgus ei ole ideaalne. Uuematele mobiiltelefonidele lisatud võimsamad sensorid tähendavad, et ka kehva valgustusega oludes saab kätte kvaliteetse pildi.

Pimedas pildistades on eriti oluline stabiilsus, et pikka säriaega kasutades oleks tulemuseks soovitud pilt, mitte ebamäärane udukogu. Telefoniga pildistades aitab seda saavutada öörežiimi aktiveerimine ning telefoni kindel fikseerimine.

Lihtsalt käes hoidmine ei pruugi selge pildi saamiseks piisav olla, vaid telefon tuleks kuskile toetada ja kasutada viitega pildistamist. Kes teab, et ta pildistab pimedas väga palju, peaks valima optilise stabilisaatoriga telefoni, mis aitab pilti stabiliseerida. Seeläbi saada terav ning selge võte.

Võrreldes fotokaameraga, on telefonide nõrgaks küljeks kiire liikumise – tipptasemel esitust tegeva sportlase või metsas oma elu elav linnuke – pildistamine. Kuigi ka telefonide kaameratele on järjest lisatud erinevaid võimalusi, siis kui kasutaja pildistab tihti kiiret liikumist, tasub kaaluda fotokaamera ostmist.

Aku kestvus võib olla probleemiks

Veel üheks mobiiltelefonide nõrgaks küljeks on olnud aku kestvus. Kui telefoniga ainult pildistada, siis ei pruugi probleemi tekkida, ent kui samal ajal surfatakse ka internetis, helistatakse või kasutatakse rakendusi, tühjeneb aku hulga kiiremini kui fotokaameral.

Üheks lahenduseks on akupankade kasutamine, mis võib tunduda küll tüütuna, ent tõtt öelda ei pääse akudele mõtlemisest ka fotokaameraid kaasaskandvad professionaalsed fotograafid. Eriti märgatav on akupanga või lisaaku vajalikkus külma ilma korral, kus aku tühjeneb märgatavalt kiiremini.

Mobiiltelefoni kasutamine on kaamera kaasaskandmisest mugavam

Alates esimestest kaameravõimalusega mobiiltelefonidest on nende vaieldamatuks eeliseks olnud aga mugavus. Telefoniga pildistades ole vaja kaasas vedada mitte ühtegi lisavidinat ega mõelda sellele, kas laadija ning data kaabel kotti mahuvad. Kasutada saab tehnikat, mis juba nagunii taskus on.

Mobiiltelefoni vahendusel on ülikerge tehtud fotosid ka koheselt jagada, samas kui kaamera kasutamine tähendab fotode arvutisse laadimist, töötlemist ja alles seejärel teistele näitamist. Kuigi tehakse kaameraid, kust saab foto otse pilve laadida, ei ole need siiski sedavõrd tavapärased kui nutitelefonid.

Tänu rakendustele on ka piltide telefonis töötlemine võrdlemisi lihtsaks muutunud. Enamike  rakenduste kasutamine ei nõua mingeid eelteadmisi ning vaid paari liigutusega saab suvalisest klõpsust tõeliselt professionaalse väljanägemisega foto.

Kui seda fotot soovitakse aga välja trükkida, et näiteks elutuppa seinale panna, siis võib telefoniga tehtud pildi kvaliteedist küll väheseks jääda. See on ka üheks põhjuseks, miks nutitelefon ei suuda praegusel ajal asendada professionaalset fotokaamerat. Kokkuvõtlikult võib öelda, et olulisi mälestusi jäädvustades tasub eelistada heal tasemel kaameraga professionaali, ent igapäevaseid pilte tehes piisab täiesti taskus olevast telefonist.

Vali telefon vastavalt tegelikele vajadustele

Inimesel, kelle jaoks on oluline võimalus ise pildistamise iga nüanssi kontrollida, tasub kaaluda pigem kaamera ostmist, mis pakub pildistamisel rohkem paindlikkust ning rohkem võimalusi.

Kui on aga kindel soov kasutada pildistamiseks ainult telefoni, siis on vaja ostes erilist tähelepanu pöörata just telefoni kaamerale ja jälgima seda, et seadeid saaks manuaalselt muuta.

Kuigi automaatrežiim on suureks abiks, siis tõsisemale pildistajale ainult sellest ei piisa. Võimalus säriaega, valgustundlikkust ja ava ise muuta, on hea pildi saamisel olulise tähtsusega. Seetõttu ei saa fotokaameraga tehtava pildiga võistlevat kvaliteeti oodata igalt telefonimudelilt.

Võimalik et mõne aasta pärast, kui telefonide kaamerad on veelgi rohkem fotokaameratele järgi jõudnud, on ka kõige odavamate mudelitega võimalik ilma liigselt vaeva nägemata teha  tipptasemel pilte. Seni tuleb aga mõelda sellele, miks sa pilte teed, mis nendega pärast pildistamist edasi saab ning seejärel valida hoolikalt sobiv telefonimudel või investeerida siiski korraliku fotokaamera soetamisse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: