Connect with us

Uudised

Dell tutvustas uusi OptiPlex äriklassi lauaarvuteid

Avaldatud:

Dell esitles viimase viie aasta suurimaid uuendusi oma OptiPlex seeria tootevalikus. Suurima uuendusena esitles Dell  VMware Wyse 5050 All-In-One (AIO) zero-client arvutit ja uusi pilvefunktsiooniga printereid. Uued seadmed  aitavad mugavalt ühenduda tähtsate rakendustega ja pääseda andmetele ligi, suurendades sedasi töötajate produktiivsust. Lisaks investeerib Dell Services ühe enam kaugtööd võimaldavatesse rakendustesse ja strateegiatesse, et parandada äriklientide töövõimalusi ja produktiivsust.

„Oleme kujundamas ümber personaalarvutite tulevikku ja nende rolli meie klientide igapäevatöös,“ ütles Jeff Clarke, Delli kliendilahenduste president. „Me investeerime sellesse rohkem kui eales varem, tuues turule uuendusi, mis defineerivad personaalarvuti rolli ümber ultramobiilseks kaks-ühes, laua-, thin või zero client arvutiks. Võttes  töökoormuse mobiilsetelt töötajatelt, kes vajavad tugevat grupitöö lahendust.

Dell OptiPlex lauaarvutid loovad kaasaegse töökoha

Optiplex seeria seadmed on tänu Dell Protection Suite’le maailma kõige turvalisemad lauaarvutid, pakkudes krüpteerimisvõimalust, turvalist autentimist, tipptasemel pahavarakaitset ja aktiivset kaitset muude ohtude eest. OptiPlex on maailma kõige lihtsamini hallatav äriklassi lauaarvutite tooteseeria tänu Intel® Core™ vPro™ protsessoritele ja Client Command Suite’le. Seda toetab omakorda äriklassi klienditugi koos Dell ProSupport Plus teenusega.

Tänu Micro Form Factor, Small Form Factor, Mini Tower ja All-In-One (AIO) kujundustele muudab uus OptiPlex seeria arusaama äriklassi lauaarvutitest. Ettevõtted peavad investeerima tehnoloogiatesse, mis võimaldavad töötajatel tegutseda kiiremini, teha paremaid otsuseid, olla produktiivsemad ning arendada koostööd. Siiski töötab tänapäeval rohkem kui 200 miljonit Delli äriklienti lauaarvutiga, mis on vanem kui neli aastat.

Uued OptiPlex personaalarvutid esitlevad märkimisväärseid uuendusi võrreldes eelmise põlvkonna seadmetega, sealhulgas:

·         OptiPlex 7040 6. põlvkonna Intel  Core vPro protsessori tehnoloogia pakub kuni 70% paremat jõudlust võrreldes viie aasta vanuse süsteemiga

·         Kuni kahekordne mälumaht võrreldes eelmise põlvkonna tootega

·         Neli korda rohkem salvestusruumi võrreldes eelmise põlvkonna toodetega

·         Uue OptiPlex 7040 Small Form Factoriga on energiatarvet vähendatud kuni 63%

·         Uue OptiPlex 7040 Small Form Factoriga on taustamüra vähendatud kuni 32%

Jõudluse kasv võimaldab OptiPlex arvutitel pakkuda uusi võimalusi. Näiteks omab OptiPlex 7040 Micro tänu 6. põlvkonna Intel Core vPro protsessoritele ja Intel Unite tarkvarale uut koostöö- ja konverentslahendust, lihtsustadades koostööd osapoolte vahel. Eri asukohtades olevatel töötajatel on nüüd ilma lisaseadmeteta võimalik näha konverentsiruumis toimuvat, vahetada kõnepartnerit, teha märkmeid ja edastada faile.

 Dell_OptiPlex_3340

Uus OptiPlex tooteseeria pakub tänu oma väiksematale mõõtmetele ka ruumisäästu – näiteks Mini Tower mudel on eelmisest põlvkonnast 43% väiksem. Uuendatud tooteseeria, mis kasutatakse uut 3000/5000/7000 numeratsiooni, sisaldab:

 

·         OptiPlex 7040: Äriklassi lauaarvuti esmaklassilise haldus- ja turvasüsteemiga ning suurimate laiendatavuse võimalustega, mille hulka kuuluvad eraldiseisev graafikakaart, kaks kõvaketast ning kuni kolm ekraani;

·         OptiPlex 5040: Suure jõudlusega äriklassi lauaarvuti, millel on oma klassi parim turvalisus ja hallatavus, tegemata sealjuures järeleandmisi äriliselt olulistes funktsioonides;

·         OptiPlex 3040: Äriklassi lauaarvuti, mis pakub klassi parimat turvalisust, hallatavust ja kõrget jõudlust oma klassi madalaimal hinnatasemel;

·         OptiPlex 24 7000 kõik-ühes seeria (7440): Maailma kõige turvalisem kõik-ühes lahendus ultraõhukese kujundusega, 23,8” Full HD ekraani ja valikulise 4K Ultra HD ekraaniga;

·         OptiPlex 22 3000 kõik-ühes seeria (3240): Kõik-ühes kogemus koos äriklassi jõudluse, tootlikkusfunktsioonide ja uute 21,5” ekraanidega;

 

 

Wyse 5050 AIO zero client arvuti: Suur jõudlus ja elegantne disain

Dell Cloud Client-Computing on vastanud klientide nõudmistele erinevates tööstusharudes, kus otsitakse võimalusi virtuaalsete töölaudade kasutamiseks. Võimaldades töötajatele ohutut rakenduste ja andmete edastust andmekeskusest lõppkasutajani ilma tootlikust piiramata. IDC järgi oli Dell 2014. aastal maailmas thin ja terminal arvutite turuliider, ning on tarninud 2015. aasta seisuga rohkem thin client arvuteid kui keegi teine. Wyse 5050 AIO zero client arvuti on mõeldud VMware keskkonnale ja tagab turvalisuse ettevõtetele, kes ei saa lubada endale ühtegi viiruste ega pahavara rünnakut.

·         Kõrge jõudlus ja funktsionaalsus: Wyse 5050 AIO pakub värvikat Full HD 23,6” ekraani. Tänu võimsale PCoIP tehnoloogiale pakub see täielikku  USB lisaseadmete  koostalitlust, multimeediavõimalusi, kõrgresolutsioonilist 3D graafikat ning rakendusi CAD ja videotöötluse tarbeks.

·         Kerge paigaldada ja kasutada: Wyse zero client arvuti võimaldab Wyse Device Manageri abil ligipääsu eemalt ning sisaldab ka Dell BIOS tuge, andes administraatorile võimaluse seadistada riistvara funktsioone. AIO zero client arvuti paigaldamine on lihtne, kuna arvuti on pakist võttes kasutus valmis ja vajab ainult ühe juhtme ühendamist.

·         Elegantne kujundus: Wyse 5050 AIO põhineb Delli enimmüüdud P2414H 24” monitoril. 5050 asub zero client arvutina elegantselt monitori taga laual. Sellel on kuus kergelt ja mugavalt ligipääsetavat USB pesa ning zero client arvuti pakub paigutusmugavust ja paindlikkust pöörleva ja eemaldatava alusega.

 

Dell teatas ka oma Dell Wyse Cloud Client Manager tarkvara 9. versioonist, mis on pilves paiknev haldusplatvorm. See haldab thin client arvuteid, mobiilseid seadmeid ja mobiilseid töökohti ühelt töölaualt. Sellega muudab Dell raportite halduse ja harukontorite kontrolli lihtsamaks. Võimaldades administraatoritel organiseerida seadmeid mitmetasandilistesse rühmadesse ja delegeerida rühmade administratiivseid õigusi ja kasutajate rollil põhinevaid juurdepääse rakendustele. Lisaks võimendab see väljalase haldusvõimalusi Androidi, Windowsi ja iOS platvormidel, lisades iOS9 toe, Windows 10 toe ning parendatud rakenduste haldamise funktsionaalsuse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Netipisik

Praegu on .EU domeenidel erihind: 12€ 10ks aastaks

Avaldatud:

Domeenide registreerimist ja serveriteenuseid pakkuv Zone.ee pakub vahemikus 04.04.2018-13.04.2018 Euroopa Liidu .EU domeene 10-aastase registreeringu puhul erihinnaga 12€, mis on tavahinnast enam kui 6 korda soodsam (79,90€).

Tasub meeles pidada, et kampaaniahind kehtib ainult ülalmanitud ajavahemikus, 10 aastaks ning kehtib üksnes uute domeenide registreerimisel. Lisaks pakutakse virtuaalserverit esimeseks aastaks poole hinnaga.

Info kampaania kohta on leitav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Sisuturundus

Kas mobiiltelefonid jätavad fotokaamerad minevikku?

Avaldatud:

Kerged ja õhukesed, tipptasemel tehnikaga mobiiltelefonid kipuvad järjest rohkemate kasutajate jaoks asendama suhteliselt kohmakaid ja mõõtudelt suuremaid fotokaameraid. Viimaste aastate tehnilised arengud tekitavad küsimusi, kas üsna varsti jõuab kätte aeg, mil fotokaamerad on minevikku jääv tehnika? Juba nüüd võib ju öelda, et tavakasutajale piisab täiesti asjalikuma nutitelefoni kaamerast.

Talvepimeduse ja hämarate õhtute jäädvustamine

Võttes arvesse seda, kui palju on Eestis hämarat ja pimedat aega, siis tihtipeale on vaja pilte teha olukorras, kus valgus ei ole ideaalne. Uuematele mobiiltelefonidele lisatud võimsamad sensorid tähendavad, et ka kehva valgustusega oludes saab kätte kvaliteetse pildi.

Pimedas pildistades on eriti oluline stabiilsus, et pikka säriaega kasutades oleks tulemuseks soovitud pilt, mitte ebamäärane udukogu. Telefoniga pildistades aitab seda saavutada öörežiimi aktiveerimine ning telefoni kindel fikseerimine.

Lihtsalt käes hoidmine ei pruugi selge pildi saamiseks piisav olla, vaid telefon tuleks kuskile toetada ja kasutada viitega pildistamist. Kes teab, et ta pildistab pimedas väga palju, peaks valima optilise stabilisaatoriga telefoni, mis aitab pilti stabiliseerida. Seeläbi saada terav ning selge võte.

Võrreldes fotokaameraga, on telefonide nõrgaks küljeks kiire liikumise – tipptasemel esitust tegeva sportlase või metsas oma elu elav linnuke – pildistamine. Kuigi ka telefonide kaameratele on järjest lisatud erinevaid võimalusi, siis kui kasutaja pildistab tihti kiiret liikumist, tasub kaaluda fotokaamera ostmist.

Aku kestvus võib olla probleemiks

Veel üheks mobiiltelefonide nõrgaks küljeks on olnud aku kestvus. Kui telefoniga ainult pildistada, siis ei pruugi probleemi tekkida, ent kui samal ajal surfatakse ka internetis, helistatakse või kasutatakse rakendusi, tühjeneb aku hulga kiiremini kui fotokaameral.

Üheks lahenduseks on akupankade kasutamine, mis võib tunduda küll tüütuna, ent tõtt öelda ei pääse akudele mõtlemisest ka fotokaameraid kaasaskandvad professionaalsed fotograafid. Eriti märgatav on akupanga või lisaaku vajalikkus külma ilma korral, kus aku tühjeneb märgatavalt kiiremini.

Mobiiltelefoni kasutamine on kaamera kaasaskandmisest mugavam

Alates esimestest kaameravõimalusega mobiiltelefonidest on nende vaieldamatuks eeliseks olnud aga mugavus. Telefoniga pildistades ole vaja kaasas vedada mitte ühtegi lisavidinat ega mõelda sellele, kas laadija ning data kaabel kotti mahuvad. Kasutada saab tehnikat, mis juba nagunii taskus on.

Mobiiltelefoni vahendusel on ülikerge tehtud fotosid ka koheselt jagada, samas kui kaamera kasutamine tähendab fotode arvutisse laadimist, töötlemist ja alles seejärel teistele näitamist. Kuigi tehakse kaameraid, kust saab foto otse pilve laadida, ei ole need siiski sedavõrd tavapärased kui nutitelefonid.

Tänu rakendustele on ka piltide telefonis töötlemine võrdlemisi lihtsaks muutunud. Enamike  rakenduste kasutamine ei nõua mingeid eelteadmisi ning vaid paari liigutusega saab suvalisest klõpsust tõeliselt professionaalse väljanägemisega foto.

Kui seda fotot soovitakse aga välja trükkida, et näiteks elutuppa seinale panna, siis võib telefoniga tehtud pildi kvaliteedist küll väheseks jääda. See on ka üheks põhjuseks, miks nutitelefon ei suuda praegusel ajal asendada professionaalset fotokaamerat. Kokkuvõtlikult võib öelda, et olulisi mälestusi jäädvustades tasub eelistada heal tasemel kaameraga professionaali, ent igapäevaseid pilte tehes piisab täiesti taskus olevast telefonist.

Vali telefon vastavalt tegelikele vajadustele

Inimesel, kelle jaoks on oluline võimalus ise pildistamise iga nüanssi kontrollida, tasub kaaluda pigem kaamera ostmist, mis pakub pildistamisel rohkem paindlikkust ning rohkem võimalusi.

Kui on aga kindel soov kasutada pildistamiseks ainult telefoni, siis on vaja ostes erilist tähelepanu pöörata just telefoni kaamerale ja jälgima seda, et seadeid saaks manuaalselt muuta.

Kuigi automaatrežiim on suureks abiks, siis tõsisemale pildistajale ainult sellest ei piisa. Võimalus säriaega, valgustundlikkust ja ava ise muuta, on hea pildi saamisel olulise tähtsusega. Seetõttu ei saa fotokaameraga tehtava pildiga võistlevat kvaliteeti oodata igalt telefonimudelilt.

Võimalik et mõne aasta pärast, kui telefonide kaamerad on veelgi rohkem fotokaameratele järgi jõudnud, on ka kõige odavamate mudelitega võimalik ilma liigselt vaeva nägemata teha  tipptasemel pilte. Seni tuleb aga mõelda sellele, miks sa pilte teed, mis nendega pärast pildistamist edasi saab ning seejärel valida hoolikalt sobiv telefonimudel või investeerida siiski korraliku fotokaamera soetamisse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: