UudisedEesti

Eesti idufirma hakkab muuseumitele virtuaalreaalsust pakkuma

0
Foto: Maurizio Pesce / CC

Eesti idufirma sõlmis lepingu üle-euroopalise kultuuripärandi platvormi Europeanaga ning asus välja töötama virtuaalreaalsuse tehnoloogial põhinevat prototüüpi koostöös kahe Eesti muuseumiga.

Prototüübi VR Quiz loojad on virtuaalmängude maailmas plahvatuslikku populaarsust koguva tehnoloogia pannud muuseumikülastajate teenistusse. Seeläbi saavad külastajad virtuaalmaailmas kogeda näituse teemaga seotud atmosfääri ning mängida mälumängu, testides oma teadmisi või õppides midagi uut. Mängus eksponeeritakse digiteeritud kultuuripärandit Europeana vahendusel või muuseumi enda kogudest.

Esimese omalaadse valmislahendusega plaanitakse välja tulla järgmise aasta alguses. Prototüüpi saavad kõik soovijad proovida sel aastal Eesti Ajaloomuuseumis ning Eesti Rahva Muuseumis.

VR Quizi edasiarendamiseks ja turuletoomiseks loodud ettevõtte Virtual Heritage ambitsioon on pakkuda seda lahendust muuseumitele kõikjal maailmas ning pikemas perspektiivis jõuda ka online kasutajateni.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Yuneeci E-GO elektrirula soovitame vaid vähestele

Eelmine lugu

Microsoft omandas rohkem kui 25 miljardi dollari eest tööalase suhtlusvõrgustiku LinkedIn

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised