Connect with us

Microsoft

Microsoft omandas rohkem kui 25 miljardi dollari eest tööalase suhtlusvõrgustiku LinkedIn

Avaldatud:

Ülemaailmselt tuntud tarkvaragigant Microsoft omandas 26,2 miljardi dollari eest tööalase sotsiaalvõrgustiku LinkedIni, et töövõrgustik ühendada Skype’i, Office’i ja teiste ettevõtte teenustega, pakkudes kasutajatele ka võimalust tööalaseid profiile inimeste kohta näha ja palju muud.

Alles jääb LinkedIni iseseisvus ning ka praegune tegevjuht Jeff Weiner, kes hakkab LinkedIni ülejäänud meeskonnaga käske vastu võtma Microsofti tegevjuht Staya Nadellalt. Tehninguga loodab Microsoft ühele poole saada sel aastal.

LinkedIn on sotsiaalvõrgustik ärikasutajatele, mis avati 2003. aastal. Seal on võimalik luua enda ametialane profiil, millele lisada foto, töökohad, kool, keeled ja oskused. LinkedIni oluline osa on ka töökuulutused ning kolleegide ja tuttavate lisamine, et nende ametialase tegevusega kursis olla. Sotsiaalvõrgustiku põhisissetulek tuleb tööandjatelt, kes ostavad ligipääsu kasutajate kohta. 2016. aasta märtsi seisuga on LinkedInil üle 400 miljoni kasutaja, kellest 100 miljonit on aktiivsed.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Äpid

Microsofti uus fotoäpp kasutab tehisintellekti (ja on suunatud noortele)

Avaldatud:

Microsoft tegi valmis uue iOS-ile mõeldud fotorakenduse Sprinkles, mis on loodud noorematele kasutajatele. Äpp sisaldab loomulikult palju emotikone, tekste ja  kleebiseid fotodele panemiseks, sisaldab see ka Microsoft masinõpet ja tehisintellekti, mis võimaldab tuvastada nägusid, tuvastada pildil oleva inimese vanust ja emotsiooni, leida kõige sarnasema kuulsuse, soovitada tekste jne.

Kõiki eelmainitud fotode redigeerimise võimalused pole uues äpis esmakordselt, vaid neid on varasemalt eksisteerinud ka mitmetel veebitööriistadel, mille tegemisse on Microsoft panustanud, näiteks How-Old.net. Nüüd on lihtsalt hunnik rumaaid funktsioone ühes lihtsasti kasutatavas äpis koos.

Näotuvastustehnoloogia võimaldab äpis lisada mütse ja vuntse, ning näoilmete järgi saab äpp aru, millist pealkirja võiks pildile lisada. Lisaks sellele oskab Sprinkles lisada kleebiseid vastavalt pildistamise ajale ja asukohale.

Kui soovitud tobe foto on valmis, saab seda muidugi kohe jagada ka Facebookis, Twitteris, Instagramis, e-kirjaga jne. Äpp on eksklusiivne vaid Apple’i nutiseadmetele ning selle saab allalaadida siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Microsoft

Microsoft näitas videos, et sülearvutis kulutab videot vaadates Google Chrome veebilehitseja kõige enam akut

Avaldatud:

Microsoft laadis eile YouTube’i video, kus pandi proovile neli identset Microsoft Book sülearvutit. Igal arvutil töötab erinev veebilehitseja ehk brauser ning need kõik esitavad internetist sama videot.

Google Chrome’i brauser näitas videot umbes 4 tundi ja 20 minutit, kuni arvuti lülitus välja aku tühjakssaamise tõttu. Järgmisena lülitus välja Mozilla Firefoxi veebilehitsejat kasutanud arvuti, mis suutis videot näidata umbes tund aega rohkem kui Chrome. Kolmandana lülitus välja Opera veebilehitsejat kasutanud süler, mis töötas 6 tundi ja 18 minutit. Sellest veel umbes tund aega kauem ehk 7 tundi ja 22 minutit suutis neljas arvuti sama videot näidata, kasutades Microsofti enda Edge veebilehitsejat.

Seega kokkuvõtvalt saab öelda, et Microsoft Edge veebilehitsejat kasutanud arvuti töötas sama videot vaadates 70% kauem, kui Chrome’i kasutanud arvuti. See kestis 43% kauem kui Mozilla Firefox ning Operast töötas Edge’i brauseriga süler 17 protsenti kauem.

Tõenäoliselt iga tavaline kasutaja ei taha Microsoft Book sülearvutiga vaadata järjest 7 tundi videot internetis ning selle kohta pole tarkvaragigant midagi öelnud, kui kaua kestavad eelmainitud brauserid kergema veebisurfamisega (näiteks uudiste lugemisega).

Paljudele kasutajatele pole Microsofti pakutav Edge veebilehitseja piisav, kuna seal pole laienduste paigaldamise funktsiooni, mis teistel on. Sel suvel saabub uus Edge’i versioon, kus on laiendustevõimalus olemas.

Samuti võivad samasuguste testide tulemused erineda, kui kasutusel on teise tootja sülearvutid, seisab kirjas väikselt video all.

Videot vaata siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

WEB

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: