UudisedEestiElisaTele2

Eestis on telefonimüük kasvuteel

0

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology andmetel müüdi Eestis oktoobris kokku 36 600 uut telefoni, mis tähendab, et uue telefoni omanikuks sai 2500 inimest enam kui mullu samal kuul.

Sama trendi võis Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema sõnul märgata ka septembrikuude võrdluses – tänavu koolialguskuul osteti GfK andmetel 2500 seadet enam kui eelmisel aastal.

Telefonimüügiturg kasvab GfK statistika järgi samuti rahalises vääringus – tänavu septembris kulutati Eestis uutele telefonidele 1,5 miljonit ning oktoobris 2 miljonit eurot enam kui mullu samal kuul.

„Aina aktiivsem uute telefonide ostmine annab tõestust eestlaste paranenud majanduslikust olukorrast. Kui mullu oli keskmine nutitelefoni ostuhind GfK andmetel 336 eurot, siis tänavu oktoobris on see tõusnud 343 eurole,“ ütles Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema ja lisas, et oktoobrikuus on keskmine telefoni ostuhind jaeturul alati aasta kõrgeim, kuna suurimate telefonitootjate uued lipulaevad jõuavad just sel ajal turule.

Seema sõnul annab kõrgemas hinnaklassis telefonide kasvanud nõudlusele tõestust fakt, et juba oktoobrikuus tõusis Tele2 müüduimate telefonide edetabelisse Apple’i ja Samsungi kultusmudelid iPhone 7 ning Galaxy S7, mille hinnaklass ulatub üle 700 euro.

„Samuti jätkavad müügiedu iPhone’i eelmised mudelid 6s ja SE, mis jäävad napilt Tele2 müüduimate telefonide esikümnest välja,“ kommenteeris ta ja lisas, et nuputelefonide osakaal müüdud telefonidest on Tele2-s kahanenud vaid 14 protsendile.

Turul on jätkuvalt populaarseimad 4,5-5 tollise ekraaniga nutiseadmed, mis moodustasid aasta tagasi 50 ja tänavu 55 protsenti ostetud telefonidest.

Oktoobrikuu TOP 5 ostetuimat nutitelefoni Tele2-s:

  1. Huawei Y5 II
  2. Samsung Galaxy J3 2016 (Elisas esimesel kohal)
  3. Huawei P9 Lite (Elisas teisel kohal)
  4. Samsung Galaxy J5 2016 (elisas kaheksandal kohal)
  5. Samsung Galaxy J7 2016

Septembrikuus müüdi Eestis GfK andmetel 30 400 nuti- ja 6200 nuputelefoni väärtuses 10,6 miljonit eurot.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Elisa kahekordistab Tallinnas 4G mobiilse interneti kiirused

Eelmine lugu

Telia asub kasutajatel võimaldama digiboksiga Netfilixi filme ja seriaale vaadata

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised