UudisedEestiTele2

Eestlased ostavad iga viienda telefoni internetist

0

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology andmetel osteti aprillis tänavune rekordarv ehk 31 000 uut mobiiltelefoni, millest tervelt 19 protsenti soetati e-müügikanalite vahendusel.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul kulutasid eestlased aprillis uute telefonide ostuks ligi 7,8 miljonit eurot, millest 1,9 miljonit kulutati online kanalites.

„Aprillis kasutas rekordhulk ehk 5900 inimest võimalust osta oma uus telefon interneti vahendusel. Kõige rohkem kasutavad e-ostukanalit meie kogemuse järgi Samsungi ja Apple’i telefonide eelistajad. Usun, et veebiostlejate protsent tõuseb aasta jooksul veel märgatavalt,“ ennustas Seema ning lisas, et online kanalite eelistajatele mõeldes avas Tele2 mai alguses ka uue ja oluliselt kliendisõbralikuma e-poe, kus telefonide müük on võrreldes eelmise e-poega tõusnud poole võrra.

Seema sõnul tõusis aprillis Tele2 e-poes ja esindustes iPhone’ide müük, mille põhjust võib otsida nii esimeste iPhone SE mudelite jõudmisest turule kui sellest, et Tele2-st sai ametlik Apple’i edasimüüja.

„Apple’i telefonidele kulutavad meie kliendid rohkem kui viiendiku kogu telefoniostuks kulutatud summast. Kuna Apple ei suuda hetkel piisavalt suurtes kogustes iPhone SE-sid tarnida, siis on uuest mudelist siiski jätkuvalt populaarsem iPhone 6s,“ rääkis Seema.

Samuti on Tele2 klientide seas Seema kinnitusel tõusnud huvi Samsungi telefonide vastu, mille taga on lipulaeva Samsung Galaxy S7 jõudmine poelettidele.

Nuputelefonidest ruulivad endiselt Nokia ja Doro mudelid, mis moodustavad vastavalt kaks kolmandikku ja ühe kolmandiku kõigist Tele2-s müüdud nuputelefonidest.

GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt müüdi 2016. aasta aprillis 24 000 nuti- ja 7100 nuputelefoni. Keskmine telefoni ostuhind oli jaemüügiturul 249 eurot, Tele2 klient sai telefoni keskmiselt kätte 213 euroga. Nutitelefonide keskmine ostuhind turul oli 313 eurot, Tele2-s 258 eurot.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Mobiil-ID teenusega liitumine on kolmekordistunud

Eelmine lugu

VIDEO: Samsungi AddWash nutipesumasin võib muuta maailma

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised