UudisedEestiElisa

Mobiil-ID teenusega liitumine on kolmekordistunud

0

Mobiilsideoperaatorite klientide seas võidab üha enam populaarsust mobiil-ID teenus, mis võimaldab turvaliselt ja lihtsalt teha makseid, sõlmida tehinguid ja anda digiallkirju. Mullusega võrreldes on mobiil-ID-ga liitumine suisa kolmekordistunud.

„Ainuüksi Elisa klientide seas on mobiil-ID kasutusele võtt võrreldes eelmise aastaga kasvanud kolm korda,“ ütles Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu. „Kui eelmisel aasta liitus ühes kuus Elisa mobiil-ID teenusega pooltuhat klienti, siis praegu on igakuine liitumiste arv kasvanud 1500-ni,“ täpsustas Hiiepuu. Kokku on Elisal m-ID kliente praegu juba 24 000.

Suureks plussiks on lisaks seegi, et mobiil-ID-ga liitumisel ei tule täna kliendil tasuda enam riigilõivu ning Elisa omaltpoolt ei küsi tasu liitumise ega mobiil-ID SIM-kaardi eest.

Andrus Hiiepuu sõnul on lihtsus ja mugavus need, mis toovad kliendid mobiil-ID teenust kasutama. „Mobiiltelefon on kliendil tänapäeval nagunii  kogu aeg kaasas ning nii saab klient ükskõik kus vajalikud maksed tehtud ja dokumendid allkirjastatud. Enamus mobiil-ID kasutajaid ei saa aru, kuidas nad varem ilma selleta üldse hakkama said,“ tõi Hiiepuu välja tavapärase kliendi tagasiside teenusele.

Mobiil-ID-ga teeb klient samu e-toiminguid nagu ID-kaardigagi – kasutab internetipanka, annab digiallkirju, osaleb e-hääletamisel. „Tegemist on lihtsa, turvalise ning kõigi mobiiltelefonide, tahvlite ja arvututega kasutatava lahendusega, kus isiku tuvastamine ning dokumentide allkirjastamine on kaitstud kõrge turvatehnoloogia ja vastavate PIN-koodidega,” ütles Andrus Hiiepuu.

Mobiil-ID teenust saab kasutada kõikides mobiiltelefonides, alustades pea kõikidest vanematest nuppudega telefonidest kuni kõige värskemate nutitelefonide tipp-mudeliteni välja. Koos mobiil-ID SIM-kaardiga saab klient ka Elisast uue rakenduse, mis võimaldab teenust varasemaga võrreldes oluliselt mugavamalt kasutada.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Elisa vaatleb tugijaamu droonidega

Eelmine lugu

Eestlased ostavad iga viienda telefoni internetist

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised