EestiElisaUudised

Elisa mobiilse interneti kasutusmaht on aastaga kasvanud 102%

0

Elisa statistiline analüüs näitab, et võrreldes aastataguse ajaga on 4G Interneti kasutusmaht Elisa klientide seas kasvanud 102%.

„Tegemist on väga suure hüppega, mistõttu saab öelda, et 4G Interneti kasutamine on Elisa klientide seas kasvanud tohutult. 4G Interneti võlu ja tugevus seisnevad kliendi jaoks selles, et võimaldavad esimese mobiilse interneti võrguna onlainis täiesti muretult videoid ja TV-teenust vaadata ning kasutada mugavalt teisi multimeediateenuseid,“ selgitas Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu. Statistikast selgub, et 80% mobiilse interneti mahust kulub videote ja fotode vaatamiseks ning jagamiseks.

Eesti maakondade lõikes kasutavad mobiilset internetti enim rahvastiku poolest tihedamini asustatud maakonnad. Elisa võrgus kasutasid käesoleva aasta esimeses pooles mobiilse interneti mahust 45% harjumaalased, 11% tartumaalased ning 7% pärnakad.

Kui minna üksiku kliendi tasandile ja vaadata keskmiselt kasutaja poolt tarbitud andmeside mahtu, siis on esirinnas valgamaalased, kes kasutavad ühes kuus arvuti ja tahvelarvutiga keskmiselt 20,7 ning nutitelefoniga 5,1 gigabaiti andmemahtu. Kohe nende kannul on raplamaalased, kasutades andmesidemahtu vastavalt 20,1 ning nutitelefonidega 5 gigabaiti kalendrikuus.

Andrus Hiiepuu märkis, et mobiilse interneti keskmine tarbimine on Elisa eraklientide seas kuust-kuusse stabiilse kasvutrendiga kõikides maakondades ning mahud kasvavad nii nutitelefonides kui tahvelarvutites ja tavaarvutites enam vähem sama kiirelt.

Hiiepuu tõi välja ka seda, et Eesti on maailmas 4G Interneti edulugu vedavate riikide seas. Maailmas oli Eesti kolmas riik, kus kogu riigi territoorium sai 4G Internetiga kaetud. Lisaks näitavad uuringud, et Eesti on EL-is üks soodsaimaid mobiilse interneti teenushindadelt. Seega on Eesti mobiilsideoperaatorid loonud tarbijale väga head tingimused mobiilse interneti kasutamiseks ning seda nii katvuselt kui ka teenuste hindadelt. Tema sõnul annab mobiilse interneti tarbimise kasvule tugevalt hoogu juurde ka Eesti elanike motiveeritus kasutada uusi ja innovaatilisi tooteid ja teenuseid.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jalgpalli EM-i finaal tõstis Tele2 klientide internetikasutust kolmandiku võrra

Eelmine lugu

Telia hoiatab: äikese ajal tuleks kindlasti digiboks ja ruuter võrgust lahti ühendada

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Eesti