EestiTele2Uudised

Jalgpalli EM-i finaal tõstis Tele2 klientide internetikasutust kolmandiku võrra

0
Foto: Kuvar

Pühapäeva hilisõhtul toimunud ülipingeline jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniir tõstis hüppeliselt mobiilse interneti kasutusmahtusid, mis kerkisid Tele2 võrgus võrreldes tavapärase pühapäevaga kolmandiku võrra.

„Finaalile elas kaasa praktiliselt kogu Eesti ning kuna võistlus toimus suvisel pühapäevaõhtul, mil paljud pered olid puhkusel, suvilas või teel nädalalõpuväljasõidult koju, elas erakordselt suur hulk fänne titaanide heitlusele kaasa mobiiltelefoni või tahvli vahendusel,“ ütles Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema.

Pühapäevase otseülekande ajal läbis Tele2 võrku igal sekundil 8 gigabitti andmeid, mis on võrreldes viimaste kuude keskmise pühapäevaõhtu tippmahuga kolmandiku võrra rohkem.
„Kõige aktiivsemalt kasutati Tele2 mobiilset internetti ajavahemikus kell 22-23, mil esimene poolaeg oli täies hoos,“ kommenteeris Seema.

Kõige usinamalt kasutati Tele2 mobiilset internetti finaalmängu ajal telefonides ja tahvlites Kiisal, Vääna-Jõesuus, Muugal, Elvas, Mäksal, Valgas, Külitsel, Loksal, Kuressaares ning Varal. Seema sõnul on paljude nimetatud asulate puhul tegu suvilapiirkondadega, kuhu püsiühendused ei ulatu või pole püsivat teleteenust tellitud.

„Mina ise jälgisin lõpuheitlust iPadist praami oodates, Kuivastu-Virtsu liinil ning kogu tee Virtsust Tallinna sõites. Mobiilne ühendus andis paljudele pikas praamisabas ootajatele ja koduteel olijatele võimaluse finaalmängule kaasa elada,“ lisas Seema.

Hüppeliselt suur internetikasutuse maht annab tõestust, et jalgpalli finaalvõistluse jälgimine oli pühapäeval eelistatud meelelahutus number üks, olenemata sellest, kus mängu ajal viibiti.“

Prantsusmaal toimunud jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel alistas Portugal finaalis korraldajamaa Prantsusmaa  seisuga 1:0. Tegu oli Portugali jaoks läbi ajaloo esimese Euroopa meistritiitliga.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Elisa muutis kõne- ja internetilevi Tartumaal paremaks

Eelmine lugu

Elisa mobiilse interneti kasutusmaht on aastaga kasvanud 102%

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Eesti