Elisa kasutab drooni töövahendina keerukamatel objektidel nagu tugijaamade, mastide ja kõrghoonete katustel vaatluste tegemiseks. Elisa hinnangul suurendab droon töövahendina vajalikes hooldustöödes tööohutust.
Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli: „Droon ei ole tõesti enam pelgalt hobitegevuste jaoks, vaid suurepäraseks abivahendiks tööohutuse tagamisel. Kui ma toon siinkohal elulisi näiteid telekomiturult, siis üks mast võib olla ca 100 meetri kõrgune – kui muidu oli tavapäraseks praktikaks see, et töötaja ronib masti pidi üles vajalike seadmete kontrolliks, siis praegu saame sellise kontrollvaatluse teha drooni toel,“ rääkis ta ja lisas, et mehitamata lennuvahendi kasutuselevõtt igapäevases tööelus pole mitte teinud elu palju lihtsamaks, vaid vähendanud ettevõttel ka kontrollvaatlusele minevaid kulusid. „Droonilend on oluliselt kuluefektiivsem meie jaoks kui vastava rasketehnika tellimine ja selle kasutamine kontrollvaatluse tegemiseks,“ tõdes Polli.
Tehnoloogiaüksuse juht kinnitab, et täna peamiselt tavakasutajate seas ülipopulaarne vahend eesmärgiga saada lahedaid pilte või videoklippe, on end igati õigustanud ka vajaliku töövahendina. „Droonil on järjest enam laienev kasutusalade spekter ja kindlasti annab lennuvahend uusi võimalusi teha teatavaid tööülesandeid hoopis uuel viisil ja meil Elisas on sellisest vahendist palju abi.“
Telekomiturul on igapäevaseks nähtuseks seadmete hooldustööd, mida tuleb muuhulgas teha keerukamatel maastikutingimustel kui ka hoonete katustel, kuhu füüsiliselt jõudmine võib osutuda aeganõudvaks ja mitte just kõige ohutumaks tegevuseks.