Uudised

Gest on tulevikuklaviatuur ja hiir

0

Klaviatuuri ja hiirt on näinud igaüks. Tehnikaalane Austini idufirma Gest otsustas muuta ekraanil asjade liigutamise ja kirjutamise palju tänapäevasemaks igal platformil.

Gest on oma olemuselt põhimõtteliselt nutivõru, mis käib ümber käe ning iga sõrme otsa käivad juhtmega väikesed n-ö “sõrmused”, mis tunnetavad käe liikumist ja muudavad selle digitaalseks, et õhus asju liigutades liiguksid need ka arvuti, telefoni või tahvelarvuti ekraanil.

Tootja sõnul on seade ülimalt täpne ning ei pea muretsema, et vajutate mingist objektist näiteks kogemata mööda.

Gest ühendub arvuti või nutiseadmega läbi Bluetooth ühenduse, mis tähendab, et kaablihunnikut töölaual enam nägema ei pea. Seadme peal on mõned LED tulukesed, mis hakkavad kasutajat teavitama, kui aku jõuab kriitlise piirini.

Põhiliselt on Gest disainitud kasutamiseks Photoshop programmiga, kus saab sõrmeviibetega muuta foto värve ja liigutada tekste.

Teksti kirjutamist on prototüüpversioonidega varem proovitud ning sel juhul tuleb sõrmedega vajutada kujutletavale klaviatuurile.

Tehnikaentusiastid saavad muidugi kasutada Gest’i ka 3D animatsioonide liigutamiseks arvutiekraanil, mis näeb väga lahe välja.

95c544c8cba1f9861b01ae295110a714_original

 

Kui see kõik tundus väga tore, siis hetkel on võimalik Gest seadeldist tellida tema Kickstarteri lehelt, kus ettevõte on juba kogunud 100,000 dollarit, et seade viia masstootmisesse. Selleks, et enda Gest varakult kätte saada saab selle Kickstarterist osta 125-euroga ning kohale peaks see jõudma järgmise aasta lõpuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Elisa toob koos Microsoft’iga turule pilvekontori

Eelmine lugu

Elroni rongid said Elisa 4G Interneti osas täiendust

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised