UudisedEesti

GfK: iga seitsmes eestlane ostis esimesel poolaastal uue telefoni

0

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology andmetel osteti Eesti jaemüügiturul esimesel poolaastal kokku ligi 175 000 uut mobiiltelefoni, mis tähendab, et uue mobiili soetas keskmiselt iga seitsmes eestlane. Kokku kulutati telefonidele ligi 45,8 miljonit eurot.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul oli juunikuu telefonide müügis käesoleva aasta rekordkuu.

„GfK andmetel soetati juunis jaeturul 31 900 uut telefoni, mis on 1600 mobiili rohkem kui mais. Kui kuu varem kulutati uute telefonide ostuks 7,9 miljonit, siis juunis juba ligi 8,7 miljonit eurot. Telefonimüüki mõjutas kindlasti koolide lõpetamiste hooaeg – paljud õpilased ja tudengid said endale lõpukingiks just uue nutitelefoni,“ ütles Seema.

Seevastu oli juunikuu aasta madalaim nuputelefonide müügi poolest – GfK statistika järgi osteti juunis vaid 4800 nuppudega mobiili, mis on Seema sõnul 1500 ühiku võrra vähem kui mais ja 2300 võrra vähem kui aprillis.

Kõige põnevam on Seema hinnangul jälgida telefonide keskmist jaemüügihinda viimasel poolel aastal. „Terve 2016. aasta jooksul on keskmine nutitelefoni müügihind turul kõikunud stabiilselt 300-330 euro vahel,“ ütles Seema. „Mullu juunis oli nutitelefoni keskmine hind 307 eurot, seega ei ole ostetavale nutiseadmele kulutatud keskmine summa aastaga oluliselt tõusnud.“

Viimase 12 kuu suurima hüppe tegi keskmine nutitelefoni hind GfK andmeil oktoobris, mil lettidele jõudis uus iPhone’i mudel. „Apple on tõepoolest eestlaste seas aina kindlamalt üks lemmikbrände, millel on jõudu turutrende muuta. Ka Tele2 klientide seas on just Apple’i telefonide arv aastaga enim tõusnud,“ kinnitas Seema ning lisas, et iPhone 6s oli Tele2-s viimase poole aasta ostetuimate telefonide seas seitsmendal positsioonil.

Nutitelefonide keskmine ostuhind jaemüügiturul oli juunis GfK andmetel 314 eurot, Tele2-s 274 eurot.

Viimase 6 kuu top 5 ostetuimat nutitelefoni Tele2-s:

  1. Huawei Y5
  2. Huawei P8 Lite
  3. Samsung Galaxy Grand Prime VE
  4. LG Leon LTE
  5. Samsung Galaxy J5 SS

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Samsung juhendab: kuidas uut Pokèmon Go-d mängides telefoni akut säästa

Eelmine lugu

Google uuendas Play rakendustepoodi

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised