Connect with us

Äpid

Samsung juhendab: kuidas uut Pokèmon Go-d mängides telefoni akut säästa

Avaldatud:

Enamik uue kultusliku Pokèmon Go telefonimängu mängijaid muretseb selle pärast, kas nende telefon peab järgmise laadimiseni vastu. Samsungi tooteekspert Henry Tiitus kinnitab, et maailmas hetkel üks populaarseimaid mänge on nutitelefoni akule tõepoolest ressursimahukas, kuna mäng hoiab samaaegselt töös nii telefoni kaamera kui ka GPS-ühenduse.

Samsungi tooteeksperdi sõnul on kõige turvalisem ja lihtsam viis telefoni väljalülitumise ennetamiseks telefoni aku enne kodust väljumist maksimaalselt täis laadida ning kaasa võtta akupank. Lisaks sellele jagab ta teisigi kasulikke ja lihtsaid soovitusi, mis pikendavad aku ja mängimisaja kestvust:

Vaata üle mängu seaded

Mängu arendajad on mõelnud viisidele, kuidas vältida aku liiga kiiret tühjenemist, mistõttu on Pokemon Go varustatud lisafunktsiooniga “Battery Saver”, mis mängu ajal akut säästab. Funktsiooni aktiveerimiseks tuleb klikata ekraanil asuval pokepallil, seejärel valida ülevalt paremalt seaded “Settings”, mille alt leiab “Battery Saver” nupu.

Samuti saab akut säästa liitreaalsuse “Augmented Reality” (AR) funktsiooni välja lülitades. Ehkki võimalus näha pokemone läbi kaamerasilma omaenda päriskeskkonnas on mängu kõige huvitavam osa, võimaldab selle funktsiooni väljalülitamine pikendada mänguaega kriitilistel hetkedel. Kui pokemon ekraanile ilmub, avaneb ekraani ülevale paremale nurka võimalus lülitada AR-funktsioon välja, misjärel asendub pärisreaalsus graafilise mängukeskkonnaga.

Kasuta akupanka

Samsungi tooteekspert soovitab kõikidel mängijatel kindlasti telefoniaku enne pokemonide püüdmist täis laadida. Küll aga tuleb arvestada sellega, et mäng kulutab suurel määral akut, mis võib keset mängu üsna kiiresti tühjaks saada ning selle probleemi lahendusena soovitab ta kasutada akupanka. Akupangad, mis on enamuses väikesed ja kerged, mahuvad kenasti taskusse või kotti ning võimaldavad hõlpsasti nutitelefoni akut laadida olenemata asukohast ja hetkest.

Tumedam ekraan ja vaiksem heli
Veel üks võimalus aku kestvuse pikendamiseks on ekraani heleduse sätete muutmine heledast tumedamaks. Olgugi et alguses võib ekraan tunduda liiga tume, kohanevad silmad muutunud tingimustega ruttu ning tulemuseks on pikenenud aku kasutusaeg.

Lülita välja kõik ülearune
Lisaks veendu enne Pokemon Go käivitamist, et taustal ei töötaks liigseid rakendusi, mis akut kulutavad. Aku säästmiseks on soovitatav välja lülitada Bluetooth, Wi-Fi ning teised seaded ja rakendused, mida mängimiseks otseselt tarvis pole. Samuti tuleb kasuks heli ja vibratsiooni väljalülitamine, mis ei anna küll esmapilgul aku säästmisel märkimisväärseid tulemusi, ent tagavad koos teiste nippide rakendamisega aku pikema kestvuse.

Kiirlaadimine

Olukordades, kus telefoni laadimiseks napib aega, tuleb abiks ka kiirlaadimise funktsioon. Näiteks saab Galaxy S7 täis laadida kõigest 90 minutiga. Selleks tuleb kasutada spetsiaalset laadijat, mis toetab kiirlaadimise funktsiooni. Samsungi uuemate seadmete põhipaketid on kiirlaadijatega juba varustatud.

Avafoto: Eduardo Woo / CC

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Äpid

Instagrami uus funktsioon blokeerib masinõppega solvavaid kommentaare

Avaldatud:

Instagramil on uus ja kasulik funktsioon – automaatne kommentaaride sorteerimine, mis peaks solvavad kommentaarid igaveseks kaotama.

Seadistustes on nupp, millest saab kommentaaride filtreerimise aktiveerida

Uus tööriist kasutab masinõpet, et tuvastada solvavate ja pahatahtlike tekstidega kommentaare ja keelab selliste kommentaaride kuvamise nii fotode kui ka videote all.  “Me lõime filtri, mis hakkab kindlaid pahatahtlikke kommentaare blokeerima postituste ja otseülekannete juurest,” selgitab Instagram oma blogis. “Kõik teised kommentaarid ilmuvad nagu varasemaltki, ja neist saab endiselt teavitada, neid kustutada ja kommentaarium kindlate posituste all koguni välja lülitada.”

Automaatne kommentaarifilter on hetkel saaval vaid USAs ja Suurbritannias, kuid tugi kaheksale keelele, näiteks prantsuse ja hispaania, lisatakse lähitulevikus.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Äpid

Twitter tuvastab kuritegusid kuni tund aega enne politseid

Avaldatud:

Twitter on ennast korduvalt tõestanud kui suurepärase keskkonnana, kust saada kiiresti infot sotsiaalsete kriiside ja katastroofide kohta. Uuring näitab, et Twitteri kaudu on võimalik kuritegusid tuvastada palju kiiremini kui politseisse saabunud teadete põhjal.

Londoni 2011. aasta rahutuste andmeid analüüsides leiti Cardiffi Ülikoolis, et kui arvutisüsteemid suudaksid automaatselt Twitteris olevat skaneerida ja tuvastada potentsiaalselt ohtlikke olukordi, näiteks süüdatud autod või lõhutud aknad, saaks taolistest sündmustest kuni tund aega varem teada kui seda saab kohalik politsei. Süsteem suudaks tuvastada inimeste ennustusi ja kuulujutte, kus rahutused aset leiavad ning informatsiooni asukohtade kohta, kus rahvamassid kogunevad.

Teadlased kasutasid mitmeid masinõppe algoritme, et analüüsida igat säutsu, mida kokku oli 1,6 miljonit, arvestades mitmed detaile, nagu näiteks postitamise aeg, asukoht ja mõistagi ka säutsu sisu. Algoritmid tuvastasid intsidente kiiremini kui politsei peaaegu kõikide juhtumite puhul.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: ACM

Jätka lugemist

Äpid

Microsofti uus fotoäpp kasutab tehisintellekti (ja on suunatud noortele)

Avaldatud:

Microsoft tegi valmis uue iOS-ile mõeldud fotorakenduse Sprinkles, mis on loodud noorematele kasutajatele. Äpp sisaldab loomulikult palju emotikone, tekste ja  kleebiseid fotodele panemiseks, sisaldab see ka Microsoft masinõpet ja tehisintellekti, mis võimaldab tuvastada nägusid, tuvastada pildil oleva inimese vanust ja emotsiooni, leida kõige sarnasema kuulsuse, soovitada tekste jne.

Kõiki eelmainitud fotode redigeerimise võimalused pole uues äpis esmakordselt, vaid neid on varasemalt eksisteerinud ka mitmetel veebitööriistadel, mille tegemisse on Microsoft panustanud, näiteks How-Old.net. Nüüd on lihtsalt hunnik rumaaid funktsioone ühes lihtsasti kasutatavas äpis koos.

Näotuvastustehnoloogia võimaldab äpis lisada mütse ja vuntse, ning näoilmete järgi saab äpp aru, millist pealkirja võiks pildile lisada. Lisaks sellele oskab Sprinkles lisada kleebiseid vastavalt pildistamise ajale ja asukohale.

Kui soovitud tobe foto on valmis, saab seda muidugi kohe jagada ka Facebookis, Twitteris, Instagramis, e-kirjaga jne. Äpp on eksklusiivne vaid Apple’i nutiseadmetele ning selle saab allalaadida siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: