ÕpetusedÄpid

Samsung juhendab: kuidas uut Pokèmon Go-d mängides telefoni akut säästa

0

Enamik uue kultusliku Pokèmon Go telefonimängu mängijaid muretseb selle pärast, kas nende telefon peab järgmise laadimiseni vastu. Samsungi tooteekspert Henry Tiitus kinnitab, et maailmas hetkel üks populaarseimaid mänge on nutitelefoni akule tõepoolest ressursimahukas, kuna mäng hoiab samaaegselt töös nii telefoni kaamera kui ka GPS-ühenduse.

Samsungi tooteeksperdi sõnul on kõige turvalisem ja lihtsam viis telefoni väljalülitumise ennetamiseks telefoni aku enne kodust väljumist maksimaalselt täis laadida ning kaasa võtta akupank. Lisaks sellele jagab ta teisigi kasulikke ja lihtsaid soovitusi, mis pikendavad aku ja mängimisaja kestvust:

Vaata üle mängu seaded

Mängu arendajad on mõelnud viisidele, kuidas vältida aku liiga kiiret tühjenemist, mistõttu on Pokemon Go varustatud lisafunktsiooniga “Battery Saver”, mis mängu ajal akut säästab. Funktsiooni aktiveerimiseks tuleb klikata ekraanil asuval pokepallil, seejärel valida ülevalt paremalt seaded “Settings”, mille alt leiab “Battery Saver” nupu.

Samuti saab akut säästa liitreaalsuse “Augmented Reality” (AR) funktsiooni välja lülitades. Ehkki võimalus näha pokemone läbi kaamerasilma omaenda päriskeskkonnas on mängu kõige huvitavam osa, võimaldab selle funktsiooni väljalülitamine pikendada mänguaega kriitilistel hetkedel. Kui pokemon ekraanile ilmub, avaneb ekraani ülevale paremale nurka võimalus lülitada AR-funktsioon välja, misjärel asendub pärisreaalsus graafilise mängukeskkonnaga.

Kasuta akupanka

Samsungi tooteekspert soovitab kõikidel mängijatel kindlasti telefoniaku enne pokemonide püüdmist täis laadida. Küll aga tuleb arvestada sellega, et mäng kulutab suurel määral akut, mis võib keset mängu üsna kiiresti tühjaks saada ning selle probleemi lahendusena soovitab ta kasutada akupanka. Akupangad, mis on enamuses väikesed ja kerged, mahuvad kenasti taskusse või kotti ning võimaldavad hõlpsasti nutitelefoni akut laadida olenemata asukohast ja hetkest.

Tumedam ekraan ja vaiksem heli
Veel üks võimalus aku kestvuse pikendamiseks on ekraani heleduse sätete muutmine heledast tumedamaks. Olgugi et alguses võib ekraan tunduda liiga tume, kohanevad silmad muutunud tingimustega ruttu ning tulemuseks on pikenenud aku kasutusaeg.

Lülita välja kõik ülearune
Lisaks veendu enne Pokemon Go käivitamist, et taustal ei töötaks liigseid rakendusi, mis akut kulutavad. Aku säästmiseks on soovitatav välja lülitada Bluetooth, Wi-Fi ning teised seaded ja rakendused, mida mängimiseks otseselt tarvis pole. Samuti tuleb kasuks heli ja vibratsiooni väljalülitamine, mis ei anna küll esmapilgul aku säästmisel märkimisväärseid tulemusi, ent tagavad koos teiste nippide rakendamisega aku pikema kestvuse.

Kiirlaadimine

Olukordades, kus telefoni laadimiseks napib aega, tuleb abiks ka kiirlaadimise funktsioon. Näiteks saab Galaxy S7 täis laadida kõigest 90 minutiga. Selleks tuleb kasutada spetsiaalset laadijat, mis toetab kiirlaadimise funktsiooni. Samsungi uuemate seadmete põhipaketid on kiirlaadijatega juba varustatud.

Avafoto: Eduardo Woo / CC

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Vaata, kui palju teises kvartalis Eesti mobiilioperaatorite käive ja kliendiarv kasvas

Eelmine lugu

GfK: iga seitsmes eestlane ostis esimesel poolaastal uue telefoni

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Õpetused