Connect with us

Äpid

Google Play rakendustepoes saab varsti tasuda krediitkaardi asemel Tele2 mobiilimaksega

Avaldatud:

Kui praegu saavad Android-nutiseadme kasutajad tellida Google Play keskkonnast mobiilirakendusi ja meelelahutust vaid krediitkaardiga, siis peagi võivad Tele2 Eesti kliendid ostude eest tasuda igakuise mobiiliarvega.

Tele2 Eesti tootedirektori Katrin Aroni sõnul plaanitakse võimalus maksta Android operatsioonisüsteemiga nutitelefoni äppide, muusika, mängude, filmide, ajakirjade ja e-raamatute eest Tele2 kuuarvega avada juba juunikuu jooksul.

“Inimene saab ostu hetkel valida, kas ta maksab kohe krediitkaardiga või kuu lõpus koos oma igakuise mobiiliarvega, mis on lihtsam ja mugavam ning teeb ostud Google Play’st kättesaadavaks ka neile, kel polegi krediitkaarti,” rääkis Aron, kelle sõnul kasutavad suisa 80% Tele2 klientidest Android operatsioonisüsteemiga nutitelefone.

Äppe saavad ilma krediitkaardita osta nii Tele2 lepingulised kliendid kui kõnekaardi omanikud. Rakenduste ja meelelahutuse tellimise ühekordne limiit on 15 eurot ning kuupiir 150 eurot, mille ületamisel tuleb kasutada krediitkaarti.

Mobiiliarvega saab maksta nii uute rakenduste kui ka olemasolevatele lisade tellimiseks. Aroni sõnul Tele2 vahendamise ja krediteerimise eest mingit teenustasu ei küsi.

“Tele2 on võtnud strateegiliseks eesmärgiks hakata pakkuma suurimat valikut teenuseid, mille eest saavad inimesed maksta mugavalt koos mobiilioperaatori kuutasuga. Oleme valmis võtma endale krediteerimisriski, sest usume, et mobiilsed maksed on tulevik ning aastaks 2020 tehakse Eesti jaeturul mobiilseid makseid juba miljardi euro eest,“ prognoosis Aron.

Windows Phone’i rakenduste eest on Tele2 igakuise mobiiliarvega võimalik maksta juba alates mai algusest, mil Tele2 sõlmis sarnase lepingu Microsoftiga.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Äpid

Instagrami uus funktsioon blokeerib masinõppega solvavaid kommentaare

Avaldatud:

Instagramil on uus ja kasulik funktsioon – automaatne kommentaaride sorteerimine, mis peaks solvavad kommentaarid igaveseks kaotama.

Seadistustes on nupp, millest saab kommentaaride filtreerimise aktiveerida

Uus tööriist kasutab masinõpet, et tuvastada solvavate ja pahatahtlike tekstidega kommentaare ja keelab selliste kommentaaride kuvamise nii fotode kui ka videote all.  “Me lõime filtri, mis hakkab kindlaid pahatahtlikke kommentaare blokeerima postituste ja otseülekannete juurest,” selgitab Instagram oma blogis. “Kõik teised kommentaarid ilmuvad nagu varasemaltki, ja neist saab endiselt teavitada, neid kustutada ja kommentaarium kindlate posituste all koguni välja lülitada.”

Automaatne kommentaarifilter on hetkel saaval vaid USAs ja Suurbritannias, kuid tugi kaheksale keelele, näiteks prantsuse ja hispaania, lisatakse lähitulevikus.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Äpid

Twitter tuvastab kuritegusid kuni tund aega enne politseid

Avaldatud:

Twitter on ennast korduvalt tõestanud kui suurepärase keskkonnana, kust saada kiiresti infot sotsiaalsete kriiside ja katastroofide kohta. Uuring näitab, et Twitteri kaudu on võimalik kuritegusid tuvastada palju kiiremini kui politseisse saabunud teadete põhjal.

Londoni 2011. aasta rahutuste andmeid analüüsides leiti Cardiffi Ülikoolis, et kui arvutisüsteemid suudaksid automaatselt Twitteris olevat skaneerida ja tuvastada potentsiaalselt ohtlikke olukordi, näiteks süüdatud autod või lõhutud aknad, saaks taolistest sündmustest kuni tund aega varem teada kui seda saab kohalik politsei. Süsteem suudaks tuvastada inimeste ennustusi ja kuulujutte, kus rahutused aset leiavad ning informatsiooni asukohtade kohta, kus rahvamassid kogunevad.

Teadlased kasutasid mitmeid masinõppe algoritme, et analüüsida igat säutsu, mida kokku oli 1,6 miljonit, arvestades mitmed detaile, nagu näiteks postitamise aeg, asukoht ja mõistagi ka säutsu sisu. Algoritmid tuvastasid intsidente kiiremini kui politsei peaaegu kõikide juhtumite puhul.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: ACM

Jätka lugemist

Äpid

Microsofti uus fotoäpp kasutab tehisintellekti (ja on suunatud noortele)

Avaldatud:

Microsoft tegi valmis uue iOS-ile mõeldud fotorakenduse Sprinkles, mis on loodud noorematele kasutajatele. Äpp sisaldab loomulikult palju emotikone, tekste ja  kleebiseid fotodele panemiseks, sisaldab see ka Microsoft masinõpet ja tehisintellekti, mis võimaldab tuvastada nägusid, tuvastada pildil oleva inimese vanust ja emotsiooni, leida kõige sarnasema kuulsuse, soovitada tekste jne.

Kõiki eelmainitud fotode redigeerimise võimalused pole uues äpis esmakordselt, vaid neid on varasemalt eksisteerinud ka mitmetel veebitööriistadel, mille tegemisse on Microsoft panustanud, näiteks How-Old.net. Nüüd on lihtsalt hunnik rumaaid funktsioone ühes lihtsasti kasutatavas äpis koos.

Näotuvastustehnoloogia võimaldab äpis lisada mütse ja vuntse, ning näoilmete järgi saab äpp aru, millist pealkirja võiks pildile lisada. Lisaks sellele oskab Sprinkles lisada kleebiseid vastavalt pildistamise ajale ja asukohale.

Kui soovitud tobe foto on valmis, saab seda muidugi kohe jagada ka Facebookis, Twitteris, Instagramis, e-kirjaga jne. Äpp on eksklusiivne vaid Apple’i nutiseadmetele ning selle saab allalaadida siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: