UudisedHuawei

Huawei tutvustas CESil tulevikuplaane ja koostööd Google’i ja Amazoniga

0

Huawei kuulutas CESil välja koostöö Amazoni ja Google’iga ning tutvustas tulevikuplaane.

Huawei Consumer Business Groupi tegevjuht Richard Yu jagas tänavusel CES 2017 tehnoloogiamessil Huawei tulevikunägemust telefonitehnoloogia järgmisest etapist: Intelligentne Telefon ehk tehisintellektiga seade, mis täiendab meie elu igast küljest. Lisaks sellele avaldas Huawei koostöö uute partnerite Amazoni ja Google’iga. Huawei Mate 9 Pro ja Porsche Design Mate 9, milles on mitmeid riist- ja tarkvaralisi innovatiivseid uuendusi, on esimesed Huawei nutitelefonid, mis töötavad Google Daydreamiga.

Intelligentne Telefon intelligentse maailma jaoks

Aina enam digitaalselt ühendatud maailm viib meid uuele evolutsiooniperioodile: kõigepealt andis arvuti meile ligipääsu informatsioonile; sellele järgnes internet, mis võimaldas meil infot jagada ning tänaseks elame me maailmas, kus kõik on omavahel ühendatud. Yu sõnul on see intelligentne maailm, kus seadmed tajuvad meie ümbrust ja koguvad selle kohta andmeid.

Tänastesse nutitelefonidesse integreeritud tehisintellekti saabumine on vahend selles intelligentses maailmas läbilöömiseks. See tähistab ka märkimisväärset edusammu mobiilse tehnoloogia järgmise faasi, Intelligentse Telefoni, suunas. Tehisintellekti najal töötav Intelligentne Telefon suudab ette aimata meie vajadusi, kasutades selleks uut funktsionaalsust, mis töötab sellega, kuidas me mõtleme ja tunneme.

Yu kõneles ka selle uue dünaamilise seadme disainivajadustest. Need on olulised Intelligentse Telefoni loomiseks, kuna seade hakkab imiteerima inimeste võimekust suhelda ja enda ümber olevat maailma mõista. Näiteks läheb Intelligentsel Telefonil vaja täiendatud arvutinägemist, et näha ja mõista ümbritsevat keskkonda. Samuti on sellel vaja intelligentsemaid ja täiendatud mikrofone, millega kuulda ja tuvastada erinevaid helisid. See nõuab omakorda võimsuse ja aku arendamist, et telefon suudaks läbi töötada tohutus koguses informatsiooni.

Kiirendamaks Intelligentse Telefoni väljatöötamist, tegeleb Huawei oma sensoritehnoloogia, masinõppe tehnoloogia, andmehalduse ja kiibistiku arendamisega. Huawei usub, et kui võtta vastu kõik need uued arengud, suudab Intelligentne Telefon ühendada digitaal- ja inimintellekti, et meie elusid paremaks teha.

„Praegu ühenduvad inimesed digitaalse maailmaga oma nutitelefone kasutades. Tulevikus see kõik aga muutub tänu Intelligentsele Telefonile. Intelligentne Telefon saab olema asendamatu osa meie elust, mis kasutab tehisintellekti, et kohaneda meie vajadustega ning võimaldada meil katkematult suhelda päris- ja digitaalse maailmaga,“ ütles Yu.

Koostöö valdkonna tippudega

Huawei teeb täna tihedalt koostööd kõige põnevamate ja innovatiivsemate ettevõtetega. Richard Yu tutvustas partnersuhteid Amazoni ja Google’iga, kellega tehtav koostöö aitab kiirendada uute, innovatiivsete tehnoloogiate ja elamuste arendamist.

„Amazon Alexaga, mis on Huawei Mate 9 peal olemas, saavad kasutajad hõlpsasti täita erinevaid igapäevaseid ülesandeid, olles liikvel ning kasutades vaid oma häält. Neil on võimalik kontrollida oma nutikodu, viia end kurssi uudistega, tellida auto näiteks Uberilt, ja palju muud,“ ütles Amazon Alexa asepresident Steve Rabuchin.

Huawei Mate 9 Pro ja Huawei Porsche Design Mate 9 on esimesed Huawei seadmed, mis töötavad Google Daydreamiga. Google’i virtuaalreaalsus- ja liitreaalsusmeeskonna asepresidendi Amit Singhi sõnul on neil 2017. aastal plaanis tuua Huawei seadmetesse Daydreamiga kõrgkvaliteetne virtuaalreaalsus. Google’il on plaanis pakkuda Huawei seadmetel ka kõrgkvaliteetset liitreaalsust, kasutades selleks Project Tango tehnoloogiaid.

„Täna on meie eesmärk ühendada innovatsioon ja tehnoloogia, luua elitaarne ökosüsteem, mis koosneb valdkonna visionäridest. Soovime pakkuda tooteid, mis täiendavad märkimisväärselt seda, kuidas inimesed üksteisega ühenduvad. Tulevikku vaadates näeme, et oleme põneva uue ajastu lävel, kus me parendame seda, kuidas me maailmaga suhtleme. Intelligentse Telefoni tutvustamine on järgmine mobiilse tehnoloogia evolutsiooni samm, mis täiendab meie elu igast küljest intelligentsiga ning rikastab seda, kuidas me kogeme maailma enda ümber,“ rääkis Richard Yu, Huawei Consumer Business Groupi tegevjuht.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Razer pakub kopsakat rahasummat sellele, kes suudab tuvastada kaks protüüparvutit varastanud isiku

Eelmine lugu

Mercedes-Benzi omanikfirma investeeris Eesti pakiroboteid valmistavasse idufirmasse ligi 20 miljonit dollarit

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised