EestiUudised

Koostööleping arendab Eestit tehnoloogiariigina

0

Tallinnas Ülemiste City ärilinnakus sõlmiti koostööleping, millega viis organisatsiooni ühendavad jõud, et tõsta Eesti rahvusvahelist tuntust tehnoloogiariigina, tuua riiki suuri rahvusvahelisi ettevõtteid ning kasvatada teadus- ja arendustegevuse alast koostööd Eesti kõrgkoolide ja ettevõtete vahel.

Koostöölepingu sõlmisid Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Teaduspark Tehnopol ning Ülemiste City ärilinnakut arendavad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste.

Mainor Ülemiste nõukogu esimehe Ülo Pärnitsa sõnul on Ülemiste City algusest peale oma missiooniks pidanud mitte ainult füüsilise keskkonna rajamist, vaid ka igakülgset tegevust Eesti kui suurepärase ettevõtluskliimaga riigi propageerimisel ning välisettevõtete siia meelitamisel. “Peame pidevalt läbirääkimisi välisfirmade arendus- ja IT-keskuste siiatoomiseks, kuid nii mõnelgi korral oleme tundnud, et läbilöögi saavutamiseks peaksime Eesti sees oma tegevust paremini koordineerima ning teadus- ja arendustegevusega seotud jõud koondama,” märkis Pärnits.

INX_8994

“Eesti konkurentsivõime kasvab eelkõige ülikoolide ja suurte, rahvusvahelise haardega ettevõtete koostöös, milleks loovad soodsaima kasvupinnase ülikoolide teaduskompetents, tipptasemel lõpetajad ja teadus- ja tehnoloogiaparkide poolt loodav infrastruktuur. Nii Teaduspargi Tehnopol linnak koos tehnoloogiaettevõtluse tugiteenustega kui Ülemiste ärilinnak on ülikoolile suurepärasteks koostööpartneriteks ja ülikoolist võrsunud spin-off firmadele kasvupinnaseks,” selgitas Aaviksoo.

Aaviksoo hinnangul on Eestis viimase kümnendi jooksul tekkinud mitmeid perspektiivikaid ettevõtteid koondavaid klastreid – IT-, materjali-, biotehnoloogia- ja teistes valdkondades.

Koostöölepingule andsid allkirjad Tallinna Tehnikaülikooli rektor akadeemik Jaak Aaviksoo, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor majandusdoktor Ülo Pärnits, Tallinna Teaduspark Tehnopol juhataja Jaak Raie ning Ülemiste City linnakut arendavate Technopolis Ülemiste AS ja Mainor Ülemiste AS juhatuste esimehed Gert Jostov ja Margus Nõlvak.

INX_9136

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

VIDEO: Microsoft Lumia 650

Eelmine lugu

Samsung tõi Eesti turul müügile nõgusa SUHD nutiteleri

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Eesti