UudisedKäed küljesEestiSamsung

Samsung tõi Eesti turul müügile nõgusa SUHD nutiteleri

0
Fotod: Andri Koolme

Samsung tutvustas täna Tallinnas Quantum Dot tehnoloogiaga varustatud SUHD telerite teist põlvkonda, mis pakuvad koduseks meelelahutuseks kõige kirkamaid ja puhtamaid värve ning tõsielulist ja eredat pilti.

Tänavuse aasta SUHD telerite puhul on Samsung suurendanud Quantum Dot tehnoloogia tõhusust ja parandanud värvide kaardistamise algoritmi, garanteerides sellega uue SUHD teleri suutlikkuse edastada eredamat pilti ja puhtamaid värve, selgitas Samsung Eesti tooteekspert Madis Einpalu.
Kõikidel SUHD-telerite mudelitel kasutatakse HDR 1000 tehnoloogiat, mis võimaldab edastada pilti suurima ehk kuni 1000-nitise eredusega. Sellise eredusastmega saab vaataja nautida ekraanipildi iga detaili – olgu see tume või hele,” kirjeldas Einpalu.

Forum Cinemase programmijuhi Tõnis Lõhmuse sõnul on filmitööstus teinud viimase 10 aastaga läbi tohutu arengu. “Kui veel 10 aastat tagasi näidati Eestis filme vaid 35mm lindi pealt, siis vahepeal on toimunud suur edasiminek ning täna on kõik juba digitaalne ja pakub nii vaatajatele kui ka tegijatele kümneid kordi rohkem võimalusi. Lindi peale tegemine võrdub tänapäeval turundustrikiga,” ütles Lõhmus.

Lõhmuse sõnul aitab nõgus ekraan ka kodustes tingimustes paremini edasi anda oma lemmikfilmi efekte. “Nõgus ekraan peegeldab ehedalt seda, et Samsung hoolib oma vaatajatest ning soovib oma klientidele pakkuda kaasahaaravat elamust,” märkis ta.

Tuleviku innovatsioonist ootab Forum Cinemase programmijuht järgmise sammuna seda, et tehnoloogia areng võimaldaks 3D filme ilma prillideta vaadata. “Tehnoloogia meeletu areng annab täna küll põhjust loota, et lähitulevikus saavad filmitegijad vaatajatele veelgi võimsamat vaatamiskogemust pakkuda,” lisas ta ning märkis, et ootab põnevusega esimese Eesti 4K mängufilmi “Luuraja ja Luuletaja” esilinastumist tänavu septembris.

Samsungi SUHD teleriga on kasutajatel võimalik vaid teleripuldi abil juhtida erinevaid ümberkaudseid seadmeid nagu näiteks digibokse, kodukino süsteeme, Blu-ray mängijaid ja mängukonsoole, samuti telerit, kaabeltelevisioonivõrku, internetipõhiseid videoteenuseid jmt. “Tänu sellele kaob vajadus erinevate ja sagedasti tüütute pultide järele,” märkis Samsungi tooteekspert Madis Einpalu.

Uue põlvkonna SUHD-telerites on kasutamiseks Samsungi Smart Hub võrguvärav, millega on loodud juurdepääs avalikele televõrkudele, kaabeltelevisioonile, IP-televisioonile, internetipõhistele videoteenustele ja mängudele.

Tizen operatsioonisüsteemil töötav Smart Hub võimaldab kiiresti ja hõlpsalt sisus navigeerida, ühendades sisu alates raadiosaadetest kuni interneti videoteenuste ja mängudeni. Teleril on vaikimisi esitatud menüü, kus kogu sisu on ühel ekraanil.

Uued Samsungi SUHD telerid on nn 360-kraadise disainiga – neilt on eemaldatud iga väikseimgi väljaulatuv element, kuni kruvide peitmiseni – ning see muudab teleri ruumidekoratsiooni osaks.
Telerid on raamivabad, samuti on neil laiendatud nõgusekraani disain panoraammulje tekitamiseks, mis tekitab tunde suuremast ekraanist ja pakub vahetuma kogemuse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Koostööleping arendab Eestit tehnoloogiariigina

Eelmine lugu

Uber korjab täna Tallinnas kokku vanad patareid

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised