Kui traditsiooniliselt on mobiiltelefonidel kaks kaamerat, siis sel kevadel tutvustas Huawei nutitelefoni kolme kaameraga kaks tagumist Leica kaamerat ja selfiede tegemiseks mõeldud esikaamera. Millise muudatuse toovad pildistamises ja fotokvaliteedis kaks tagakaamerat ja miks on see oluline?
Kõik algab sellest, kuidas nutitelefoni CMOS pildisensor värve tuvastab. Tavaline nutitelefoni kaamera pildisensor kasutab värvide tuvastamiseks RGB Bayer skaalat.
Samas ei tunneta fotodiood värve, vaid ainult võtab footoneid vastu.
Seega on vajalik fotofiltri kasutamine värvide info kogumiseks. Seejärel salvestatakse kogutavad värvid pikslite kaupa ning jaotatakse “demosaic” algoritmi põhjal värvilise kujutise loomiseks.
Nii aga läheb palju valgust raisku ja läbi värvifiltri all oleva sensori pääseb ainult teatud elektromagnetiline spekter, mille tulemuseks on kehv valgustundlikkus ja resolutsioon. Näiteks monokromaatilise kujutise salvestamisel punastes toonides väheneb resolutsioon neli korda.
Puuduliku sissetuleva valgusega seotud probleemi lahendamiseks lisas Huawei tavalisel RGB kaamerale monokroomse kaamera ja hakkas kasutama topeltkaamerate lahendust.
Sellise lahenduse puhul salvestab RGB kaamera värviinformatsiooni ja monokroomne kaamera, mille valgustundlikkus ja lahutusvõime on tänu värvifiltri puudumisele parem, salvestab kõrge resolutsiooniga siluette ja üksikasju.
Monokroomses režiimis suudab Huawei P9 pakkuda parimat monokroomse kaameraga pildistamise kogemust monokroomrežiimis.
Normaalses režiimis töötavad monokroomne kaamera ja RGB kaamera koos ning ühendavad parema kvaliteediga piltide loomiseks enda parimad omadused – suure lahutusvõime, monokroomse kaamera edastusvõime ja RGB kaamera võime salvestada värve.
Kuidas need kaks kaamerat koostööd teevad?
Huawei uusim nutitelefonide lipulaev P9 on loodud koostöös Leicaga. Selles kasutatakse Leica Summarit H 1:2.2/27 ASPH topeltläätsi koos ühe 12MP RGB sensoriga värvide jaoks ja ühe 12MP monokroomse sensoriga üksikasjade jaoks.
Mõlema sensori loodud kujutised kombineeritakse seejärel täiuslikuks pildiks. Nagu näidispiltidelt näha, on värvid teiste nutitelefonidega tehtud piltidega võrreldes tunduvalt kirkamad pildi heledamad piirkonnad on punaka tooniga, samas kui tumedad alad on lillakassinised, kujutades endast iseloomulikku Leica stiili.
Kes soovib ise katsetada, kuidas kaks kaamerat töötavad, võib ühe pildistamise ajal kinni katta ning vaadata, kuidas tulemus sellest muutub.
Lisaks on P9 varustatud erinevate Leica värvirežiimidega Leica kaamerakogemuse imiteerimiseks. Standard režiim loob loomulike värvidega kujutise, Vivid colours režiim rikastab värve iseloomuliku “Leica stiili” saavutamiseks ning Smooth colours režiim loob ühtlase tekstuuriga kujutisi teravuse arvelt järeleandmisi tegemata. Need kolm värvirežiimi pakuvad lõputuid võimalusi suurepäraste piltide tegemiseks.