Connect with us

Uudised

Mozilla võib turule tuua Firefox OS’iga “teleripulga”, klaviatuuri, tahvelarvuti ja ruuteri

Avaldatud:

Hiljuti teatas Mozilla, kes on Firefoxi veebilehitseja ja Firefox OS operatsioonisüsteemi looja, et Firefox OS’iga nutitelefonid on minevik. Hispaania tehnikasait Hipertextual avaldas mõned fotod Mozilla uutest arendusjärgus olevatest toodetest.

Esimesed kaks toodet on tahvelarvuti ja klaviatuur.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.003

Nutitelefoni tootmine Mozillal ebaõnnestus ja võib-olla on see põhjuseks, miks plaanib firma müüki tuua Firefox’i 10-tollise tahvelarvuti, mis on loodud ainult veebilehitsemiseks, sest rakendustepoodi ega midagi muud peale veebilehitseja seal ei ole. Idee on kindlasti kiiduväärt, aga tahvli hind peaks olema väga odav, et seade suudaks konkureerida teiste tahvelarvutitega, millega saab teha kordades rohkem toiminguid.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.002

Teiseks on Mozillal arendusjärgus spetsiaalne klaviatuur, mis on samuti loodud veebilehitsemiseks. Klaviatuuri nimi on Firefox Pi ning seda saab kasutada ainult Raspberry Pi miniarvutiga, see on piisavalt väike kaasa võtmiseks ning sel on kõik põhilised nupud peal olemas.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.005

Kolmandaks on ettevõtte arendamas Firefox Hub nimelist WiFi ruuterit, mis on väidetavalt ka väga turvaline. Tänu pikale veebilehitseja arendamise kogemusele teab Mozilla turvalisest surfamisest palju. Ruuterile on paigaldatud Mozilla tulemüür, seal saab kontrollida näiteks seda, kui kaua pereliige võib internetti kasutada ning ruuter installeerib tihti endale olulisemaid tarkvarauuendusi, et muuta WiFi võrk ja seal olevad seadmed veelgi turvalisemaks. Firefox Hub on väidetavalt ka miniserver, sest sinna saab installeerida väikseid äppe ja laadida natuke multimeediat, mida erinevate seadetega vaadata ja kasutada saab.

Mozilla-Firefox-OS-futuro.004

Viimasena on Mozillal arendusjärgus striimingupulk, mida ei pruugi hakata saatma suur müügiedu, sest turul on juba tuntud seadmed nagu Google Chromecast ning Apple TV. Firefox Stick nimelise striimipulga ülesandeks on nagu konkurentidel samamoodi muuta mõni vanem HDMI sisendiga teler nutiteleriks. Firefox Stickiga saab näha OS TV telesaateid ning on võimalik teleriekraanile kuvada mõne nutiseadme ekraanil toimuvat mugavalt üle õhu.

Uued seadmed on ettevõtte sõnul veel arendusjärgus ning Mozilla ei ole lubadust andnud, kas huvilised saavad uusi seadmeid lähemalt uurida 6. jaanuaril toimuval CES 2016 maailma suurimal tehnikamessil, kuhu läheb kohale ka Kiip, kes on juba teist aastat järjest CES’i ametlik meediapartner.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Sisuturundus

CEBIT tuleb taas, nüüd uues kuues

Avaldatud:

CEBIT 2018

Mis tuleb eestlasele esimesena meelde, kui mõelda Saksamaa peale? Autod, õlu, vorst? Midagi olulist on veel – suur infotehnoloogia mess CEBIT, mis toimub vahemikus 11-16 juuni. See on läbinud mahuka uuenduskuuri, muutunud on nii sihtgrupp, sisu kui värv.

Neile, kes on tehnoloogiaalaseid uudiseid jälginud, on ilmselt meelde jäänud sellised messid nagu CES või MWC, kuid nende kõrval ei maksa unustada ka suurema külastajatearvuga CEBIT-it. Seda külastas möödunud aastal ligi 200 000 inimest.

CEBIT 2018 katab äri, valitsuse ja ühiskonna digitaliseerimist iga võimaliku nurga alt. Messilt võib leida nii väljapanekuid, konverentse kui ka võrgustike loomist.

Alates eelolevast korrast on messil neli suunda:

  • d!conomy – seitsmes hallis saab tutvuda digitaalse transformatsiooni ning selle trendidega, koguda inspiratsiooni ning äri teha;
  • d!tec – tuleviku tehnoloogiad, alustades immersiivsete tehnoloogiatega, blokiahelaga, tehisintellektiga ja lõpetades liitreaalsusega;
  • d!talk – konverentsid ja töötoad tunnustatumate digitaalajastu liidritega;
  • d!campus – esitlused, elav muusika, tänavatoit – see on uutmoodi suhtlus teiste asjatundjatega.

Soodushinnaga messipileti saab vormistada siin. Sooduskood: PH3S2cNv8r.

Messipileteid saab soetada ka Saksa-Balti Kaubanduskojast:
Tel: +372 6276 944
E-mail: [email protected]

NB! Pileti hind tõuseb alates 28. maist.

Rohkem infot CEBIT-i kohta leiab veebilehelt www.cebit.de

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Täna 13 aastat tagasi laeti üles esimene YouTube’i video

Avaldatud:

23. aprillil 2005 laadis YouTube’i kaasasutaja Jawed Karim oma äsja loodud videokeskkonda üles selle kõige esimese video – 18-sekundilise San Diego loomaaias filmitud klipi.

Kuigi video ise on hästi lihtne, näidates taustaks elevante, siis sellel oli suur mõju loodud veebiplatvormi edasisele arengule.

„Pärast kõige esimest klippi hakkas YouTube’i populaarsus hüppeliselt kasvama ning on praeguseks jõudnud nii kaugele, et selles keskkonnas vaadatakse iga päev umbes viis miljardit videot,“ ütles Tele2 Eesti klienditeenindusdirektor Sirli Seliov.

Seliov toob välja mõned põnevamad faktid YouTube’i kohta:

YouTube’i keskkonnas vaadatakse ligi 1 miljard tundi sisu iga päev.

  • Kõige enam vaadatud video on Luis Fonsi ja Daddy Yankee lugu Decpacito, mida on tänaseks vaadatud kokku üle viie miljardi, täpsemalt 5 068 980 605 korda.
  • PSY – Gangnam Style oli põhjus, miks YouTube’il tuli ümber teha vaatamiste numbri loendamine. Enne seda oli võimalik vaatajanumbreid koguda ühele videole kuni 2 147 483 647 ehk üle 2,4 miljardi, kuid Gangnam Style oli sedavõrd populaarne, et purustas esialgse vaatamiste piirangu ning tänaseks on antud videot vaadatud juba 3,1 miljardit korda.
  • Korraga veedetakse YouTube’is keskmiselt 40 minutit.
  • 62 protsenti videokeskkonna kasutajatest on mehed ning nende lemmikvideoteks on jalgpall ja strateegiamängud.
  • YouTube’il on üle 30 miljoni aktiivset kasutajat iga päev; ühes kuus külastab lehte umbes 1,53 miljardit kasutajat.

Kõige esimene YouTube’i video on nähtav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: