Uudised

Nokia 360-kraadise videoga OZO kaamera hakkab maksma mitme auto väärtuse

0
360-kraadise video salvestamine pole enam väga uus nähtus. Sellist videot, mille sees saab ringi vaadata, saab salvestada näiteks Ricoh Theta taskusse mahtuva kaameraga ja hiljuti avalikkuse ette toodud Kodak Pixpro kaameraga, mis teevad küll piisavat 360-kraadist videot tavakasutajatele, aga professionaalidele jääb nende pisikeste kaamerate kvaliteedist väheks. Nokia otsustas teha koostööd ettevõttega Jaunt, kes tegeleb lahendustega 360-kraadise video pakkumiseks. Koostööna valmis kaamera nimega OZO, mis võib tavainimesele meenutada jalgpalli, aga see maksab umbes 4000 korda rohkem ja selles on “natuke” rohkem tehnoloogiat. Vaata näidet 360-kraadisest videost ja vaata selle sees hiirega või puutetundlikul ekraanil sõrmega ringi: Nokia sõnul on OZO loodud videoprofessionaalidele, kes soovivad enda videoid salvestada nii, et nende sees saaks “ringi vaadata” või kasutada iga erineva kaameramooduli pilti erinevalt ja nii saab lihtsalt ühe kaameraga mitu erinevat vaatenurka. Samuti sobib OZO droonitajatele, sest seda saab juhtida juhtmevabalt ning kaamera kaalub ainult 4 kg, mis muudab selle kergesti transporditavaks. Komplektis on kaasas ka tugev kandekohver, kaamerakinnitus, laadimiskaabel, dokkimisalus, otseloomulikult kaamera ise ning pisike “karbike”, mille sees on aku ja sisemälu. Ühe “karbiga” saab salvestada kuni 45 minutit 360-kraadist videot ning akupakk/salvestusmälu näeb välja selline:

accesories_images_0007_battery01

Kui rääkida veel OZO kaamerast endast, siis tasub kindlasti mainida, et kaameramooduleid on “jalgpallil” kokku 8, mis tänu tarkvarale annavad kokku 360-kraadilise videopildi. Suureks eeliseks OZO ja erinevate isetehtud mitme GoPro kaamerate vahel on see, et OZO on juba valmis komplekt, mis teeb 360-kraadilist videot kohe karbist võttes, aga GoPro kaamerad on vaja asetada millimeetri täpsusega kõrvuti, need ei tohi liikuda ja pärast on vaja videod arvutis kokku lõigata, aga Soomes valmistatudOZO-ga on üks mure vähem.

Pole ka välistatud, et OZO kaamerat ei hakka kasutama mõned tuntud esinejad või riigiametnikud, sest selle kaameraga tehtud 360-kraadilist videot saab ka reaalajas vaadata näiteks YouTube’i vahendusel ja tänu 360-kraadilisele helile on võimalik saavutada selline tunne, nagu te ise oleksite seal kohal. Siis vist ei läheks kontserdile enam keegi?

Kas tuli juba isu ka endale selline kvaliteetne ja võimeks kaamera soetada? Esiteks praegu seda teha ei saa, sest ametlikult jõuab seade müügile järgmise aasta esimeses kvartalis ning selle hind just kuigi väike ei ole. Üks OZO kaamera põhikomplekt maksab koguni 60,000 dollarit, mis võrdne 56,631.00 euroga. Üks salvestuskarp/akukarp maksab juurde 5,000 dollarit, kui ühest komplektis olevast peaks väheseks jääma. Kui soovite osta lisakarbile ühe doki, millega seda laadida ja videod sealt kätte saada, siis see maksab veel 1500 dollarit. Need videoprofid, kes oodata ei jõua, saavad nüüdsest eeltellimuse esitada.

Pole just odav lõbu?

Anna oma arvamusest teada kommenteerides.

Uuri lisa OZO kohta siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Androidi Google Chrome veebilehitseja toimib peagi paremini aeglase internetiga

Eelmine lugu

OnePlus’i uued ümbrised iPhone’ile tulevad koos OnePlus X ostmiskutsega

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised