Uudised

Novembrikuus vähenes mobiiltelefonide müük

0

Uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel vähenes Eestis novembrikuus mobiiltelefonide tükiline müük 4,1% võrra. Kui oktoobrikuus müüdi Eestis 34 000 mobiiltelefoni, siis novembris jäi müük 32 600 mobiiltelefoni juurde.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on november seadmemüügis tavapäraselt aasta kõige rahulikum kuu. „Väga suur osa klientidest lükkab seadme ostu edasi eesmärgiga saada osa detsembrikuistest jõulupakkumistest või siis lootuses, et leiavad soovitud seadme hoopis enda kingikotist,“ rääkis Hiiepuu. „Detsembrikuu seadmete müüginumbrid tulevad hoopis teised, sest viimasel nädalavahetusel nägime Elisa esindustes, kuidas mobiiltelefonide müük võrreldes tavapärasega lausa kolmekordistus.“

Eelistatuimaks brändiks tükilises müügis on Elisa klientide seas endiselt Samsung, kuid tippmudelite puhul on Apple talle väga tihedalt kandadele astunud. Arvestades, et Apple’i uute mudelite saadavus oli novembris alla turu ootuseid, saab ennustada detsembrisse Apple’ile veelgi suuremat müügi osakaalu,“ andis Andrus Hiiepuu ülevaate novembrikuu seadmete müügist.

Kõige suuremad müügihitid olid novembris endiselt soodsama hinnaklassi seadmed, millelt kliendid eeldavad siiski 4G võimekkust ning väga häid tehnilisi näitajaid. Novembrikuu eelistatuimad Elisa esindustes müüdud nutitelefonid olid Samsung Galaxy Core Prime ning Huawei P8 Lite.

Tahvlite puhul eelistavad Elisa kliendid jätkuvalt kümne tolliseid tahvleid ning menukaim mudel oli novembris Huawei MediaPad T1 10.

Nutitelefonide puhul olid novembrikuus Elisa klientide seas eelistatuimad brändid Samsung, Huawei, Sony, Apple ja LG. Tahvelarvutite brändide populaarsuse edetabel oli aga järgmine: Samsung, Lenovo, Asus, Huawei ning Sony.

2015. a novembrikuu nutitelefonide TOP 3 Elisa esindustes

  1. Samsung Galaxy Core Prime
  2. Huawei P8 Lite
  3. Sony Xperia M4 Aqua

2015. a novembrikuu tahvelarvutite TOP 3 Elisa esindustes

  1. Samsung Galaxy Tab A 16GB
  2. Huawei MediaPad T1 10 16GB
  3. Asus ZenPad 8.0

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Äpp kuvab mängiva muusikapala sõnad otse telefoniekraanile

Eelmine lugu

Toshiba kaotas 4,5 miljardit dollarit ja koondas 7800 töölist

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised