Connect with us

Uudised

Novembrikuus vähenes mobiiltelefonide müük

Avaldatud:

Uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel vähenes Eestis novembrikuus mobiiltelefonide tükiline müük 4,1% võrra. Kui oktoobrikuus müüdi Eestis 34 000 mobiiltelefoni, siis novembris jäi müük 32 600 mobiiltelefoni juurde.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on november seadmemüügis tavapäraselt aasta kõige rahulikum kuu. „Väga suur osa klientidest lükkab seadme ostu edasi eesmärgiga saada osa detsembrikuistest jõulupakkumistest või siis lootuses, et leiavad soovitud seadme hoopis enda kingikotist,“ rääkis Hiiepuu. „Detsembrikuu seadmete müüginumbrid tulevad hoopis teised, sest viimasel nädalavahetusel nägime Elisa esindustes, kuidas mobiiltelefonide müük võrreldes tavapärasega lausa kolmekordistus.“

Eelistatuimaks brändiks tükilises müügis on Elisa klientide seas endiselt Samsung, kuid tippmudelite puhul on Apple talle väga tihedalt kandadele astunud. Arvestades, et Apple’i uute mudelite saadavus oli novembris alla turu ootuseid, saab ennustada detsembrisse Apple’ile veelgi suuremat müügi osakaalu,“ andis Andrus Hiiepuu ülevaate novembrikuu seadmete müügist.

Kõige suuremad müügihitid olid novembris endiselt soodsama hinnaklassi seadmed, millelt kliendid eeldavad siiski 4G võimekkust ning väga häid tehnilisi näitajaid. Novembrikuu eelistatuimad Elisa esindustes müüdud nutitelefonid olid Samsung Galaxy Core Prime ning Huawei P8 Lite.

Tahvlite puhul eelistavad Elisa kliendid jätkuvalt kümne tolliseid tahvleid ning menukaim mudel oli novembris Huawei MediaPad T1 10.

Nutitelefonide puhul olid novembrikuus Elisa klientide seas eelistatuimad brändid Samsung, Huawei, Sony, Apple ja LG. Tahvelarvutite brändide populaarsuse edetabel oli aga järgmine: Samsung, Lenovo, Asus, Huawei ning Sony.

2015. a novembrikuu nutitelefonide TOP 3 Elisa esindustes

 1. Samsung Galaxy Core Prime
 2. Huawei P8 Lite
 3. Sony Xperia M4 Aqua

2015. a novembrikuu tahvelarvutite TOP 3 Elisa esindustes

 1. Samsung Galaxy Tab A 16GB
 2. Huawei MediaPad T1 10 16GB
 3. Asus ZenPad 8.0

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Sisuturundus

CEBIT tuleb taas, nüüd uues kuues

Avaldatud:

CEBIT 2012. Foto: Gunnar Wrobel / CC

Mis tuleb eestlasele esimesena meelde, kui mõelda Saksamaa peale? Autod, õlu, vorst? Midagi olulist on veel – suur infotehnoloogia mess CEBIT, mis toimub vahemikus 11-16 juuni. See on läbinud mahuka uuenduskuuri, muutunud on nii sihtgrupp, sisu kui värv.

Neile, kes on tehnoloogiaalaseid uudiseid jälginud, on ilmselt meelde jäänud sellised messid nagu CES või MWC, kuid nende kõrval ei maksa unustada ka suurema külastajatearvuga CEBIT-it. Seda külastas möödunud aastal ligi 200 000 inimest.

CEBIT 2018 katab äri, valitsuse ja ühiskonna digitaliseerimist iga võimaliku nurga alt. Messilt võib leida nii väljapanekuid, konverentse kui ka võrgustike loomist.

Alates eelolevast korrast on messil neli suunda:

 • d!conomy – seitsmes hallis saab tutvuda digitaalse transformatsiooni ning selle trendidega, koguda inspiratsiooni ning äri teha;
 • d!tec – tuleviku tehnoloogiad, alustades immersiivsete tehnoloogiatega, blokiahelaga, tehisintellektiga ja lõpetades liitreaalsusega;
 • d!talk – konverentsid ja töötoad tunnustatumate digitaalajastu liidritega;
 • d!campus – esitlused, elav muusika, tänavatoit – see on uutmoodi suhtlus teiste asjatundjatega.

Soodushinnaga messipileti saab vormistada siin. Sooduskood: PH3S2cNv8r.

Messipileteid saab soetada ka Saksa-Balti Kaubanduskojast:
Tel: +372 6276 944
E-mail: [email protected]

NB! Pileti hind tõuseb alates 28. maist.

Rohkem infot CEBIT-i kohta leiab veebilehelt www.cebit.de

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Täna 13 aastat tagasi laeti üles esimene YouTube’i video

Avaldatud:

23. aprillil 2005 laadis YouTube’i kaasasutaja Jawed Karim oma äsja loodud videokeskkonda üles selle kõige esimese video – 18-sekundilise San Diego loomaaias filmitud klipi.

Kuigi video ise on hästi lihtne, näidates taustaks elevante, siis sellel oli suur mõju loodud veebiplatvormi edasisele arengule.

„Pärast kõige esimest klippi hakkas YouTube’i populaarsus hüppeliselt kasvama ning on praeguseks jõudnud nii kaugele, et selles keskkonnas vaadatakse iga päev umbes viis miljardit videot,“ ütles Tele2 Eesti klienditeenindusdirektor Sirli Seliov.

Seliov toob välja mõned põnevamad faktid YouTube’i kohta:

YouTube’i keskkonnas vaadatakse ligi 1 miljard tundi sisu iga päev.

 • Kõige enam vaadatud video on Luis Fonsi ja Daddy Yankee lugu Decpacito, mida on tänaseks vaadatud kokku üle viie miljardi, täpsemalt 5 068 980 605 korda.
 • PSY – Gangnam Style oli põhjus, miks YouTube’il tuli ümber teha vaatamiste numbri loendamine. Enne seda oli võimalik vaatajanumbreid koguda ühele videole kuni 2 147 483 647 ehk üle 2,4 miljardi, kuid Gangnam Style oli sedavõrd populaarne, et purustas esialgse vaatamiste piirangu ning tänaseks on antud videot vaadatud juba 3,1 miljardit korda.
 • Korraga veedetakse YouTube’is keskmiselt 40 minutit.
 • 62 protsenti videokeskkonna kasutajatest on mehed ning nende lemmikvideoteks on jalgpall ja strateegiamängud.
 • YouTube’il on üle 30 miljoni aktiivset kasutajat iga päev; ühes kuus külastab lehte umbes 1,53 miljardit kasutajat.

Kõige esimene YouTube’i video on nähtav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: