UudisedEesti

Paananen: ma ei imestaks, kui järgmine miljardiline idufirma sünnib just Eestis

0
Ilkka Paananen I Foto: Tiit Mõtus

EY Eesti Aasta Ettevõtja konkursi väljakuulutamise puhul korraldatud ümarlaual ütles maailma mobiilimängude arendajate tippu kuuluva Supercelli juht Ilkka Paananen, et soomlased on eestlaste peale isegi natuke kadedad – eelkõige seetõttu, kui kiiresti meil otsuseid vastu võetakse ja kui innovaatilised me oleme. Ta ei imestaks, kui järgmine miljardiline start-up äri sünniks just Eestis 5-10 aasta pärast.

Ilkka Paananeni, kes on EY Soome Aasta Ettevõtja 2015 ja kelle käe all on sündinud näiteks sellised tuntud virtuaalmängud nagu Clash of Clans või Clash Royale, ning mulluse Eesti konkursi võitja Jevgeni Kabanoviga (ZeroTurnaround) debateerinud peaminister Taavi Rõivas märkis, et kui me vaatame uue majanduse ettevõtete puhul ainult nende osakaalu SKTs, siis ei mõista me innovatsiooniliste ettevõtete tegelikku väärtust. “Transferwise’i väärtus, mis on Eesti kõige edukam start-up, on palju suurem, kui tema osakaal SKTs,” kinnitas Taavi Rõivas.

“Enamus Eesti majandusest on traditsiooniline majandus, milles on palju innovatsiooni ja on palju edukaid ettevõtteid. Samas, kui me vaatame tulevikku, siis näeme seal teenuseid, mida täna olemaski ei ole ning mida me täna ei oska küsidagi. Näiteks 10 aasta eest inimesed ei teadnud, et neil peaksid olema mängud mobiilis, et sellest saab tohutu turg. See on väga suur muutus,” märkis Rõivas.

Eesti majanduse rahvusvahelisi väljavaateid analüüsides lisas Rõivas, et Eesti äriajalugu on vaid 25 aastat vana ning seetõttu võtab meie firmade globaliseerumine väga palju aega, pika äriajalooga riikidel on seega suur konkurentsi- ja ajaeelis. „Eesti ettevõtete jaoks on sisuliselt ainus võimalus globaalsele turule sisenemiseks sellised ärid, nagu Ilkka ja Jevgeni teevad,“ märkis Rõivas.

Ilkka Paananen sõnas, et ka talle ei meeldi uue ja vana majanduse eristamine, kuigi uus majandus on selgelt rohkem tarkvarapõhine. Samas traditsiooniline äri peaks võtma omaks uue äri poolt loodavad tehnoloogilised võimalused. Paananeni kinnitusel on start-upide suurim panus Soomes see, et nad on justkui lootusekiir, et neil on positiivne mõju majandusele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Uus HTC One A9s nutifon on vanemast vennast soodsam

Eelmine lugu

Eesti soovib, et Euroopas oleks andmeside soodsam

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised