EestiUudised

Eesti soovib, et Euroopas oleks andmeside soodsam

0

Valitsus kinnitas eile majandus- ja taristuministri ettepanekul Eesti seisukohad Euroopa Liidu määruse eelnõu kohta, mis soovib kaotada tavakasutajale mobiilside rändlustasud. Rändlustasude kaotamine on osa Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi digitaalse ühtse turu paketist.

„Määrus on vajalik, et järgmise aasta juunist ei oleks inimesel vahet, kas ta kasutab mobiilsidet kodus või mõnes teises Euroopa Liidu liikmesriigis. Tavakasutajalt mobiilside kasutamise eest lisatasu võtmine keelatakse ära ja inimene maksab Euroopas mobiilside kasutamise eest sama hinda mida kodus. Selle põhimõtte nimi on „rändle nagu kodus“,“ selgitas minister Michal määruse sisu.

Euroopa operaatorid arveldavad vastastikku teineteise klientide rändlusteenused ning Euroopa Parlament ja Nõukogu soovivad praegu kehtivaid hulgihindu vähendada. Näiteks andmesidele kehtivalt seniselt 5 sendilt megabaidi eest 0,85-le sendile. „Eesti mobiilside hind on Euroopa soodsamate seas ja meie ettepanek on see 0,85 senti veelgi madalamale tuua,“ lisas Michal.

Operaatorite tulusid mõjutab liikluse hulk ehk kui palju nende kliente käib välismaal ja kui paljud välismaa kliendid kasutavad Eestis nende teenuseid. Juhul kui operaatoril käib rohkem kliente välismaal teenust kasutamas, kui tuleb riiki sisse, siis peab operaator kokkuvõttes maksma rohkem tasusid välismaa operaatoritele kui ta vastu saab. Eestit külastatavate turistide arv on aga suur ning see tasakaalustab Eesti operaatorite tulusid.

Määruses vajavad veel ka mitmed asjad täpsustamist. Näiteks soovitakse mobiilside rändlusteenustele panna mõistliku kasutamise piirangud, mis võivad olla nii aja- kui mahupiirangud. See on vajalik, et mõne riigi elanikud, kus mobiilside on kallis, ei võtaks näiteks Eestist mobiilside paketti ning kasutaks seda edaspidi oma koduriigis.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Paananen: ma ei imestaks, kui järgmine miljardiline idufirma sünnib just Eestis

Eelmine lugu

Samsung annab aru: mis toimub Note7 telefonide akudega ja mis telefonidest saab?

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Eesti