Uudised

Põhjamaade IT-ettevõte määras äriüksuse juhiks roboti

0

Esimese Põhjamaade firmana määras Tieto roboti oma andmejuhtimisega tegeleva äriüksuse juhtkonna liikmeks. Robot nimega Alicia T on esimene tehisintellekt, mis on nimetatud OMX börsinimekirjas oleva ettevõtte juhtkonna liikmeks. Alicia T ülesandeks on aidata juhatusel liikuda andmete süvaanalüüsil põhineva juhtimise suunas ning leida uusi väljakutseid uute ärimudelite loomiseks.

Tieto asutas uue äriüksuse 2016. aasta juulis eesmärgiga luua uusi innovaatilisi teenuseid ja ärimudeleid. Et seda eesmärki saavutada, uurib Tieto kõiki tehnoloogilisi võimalusi, mida tehisintellekti kaasamine saab andmete juhtimise ja süvaanalüüsi tulemusel pakkuda. AliciaT-st saab täieõiguslik juhatuse liige ning ta omab ka hääletamisõigust.

„Ma olen uhke, et saame olla esimene põhjamaine ettevõte, kes kutsub roboti oma juhtkonna liikmeks. Meie missioon on luua intelligentsem tulevik. Meie arendajad soovivad katsetada, kuidas tehnoloogia saab aidata ettevõtteid andmepõhiste otsuste langetamisel. Ma olen kindel, et Alicia T aitab meil leida informatsiooni ning langetada andmete põhjal otsuseid teistmoodi kui inimesed, ja seeläbi luua midagi ennenägematut,“ ütles uue äriüksuse juht Ari Järvelä.

Alicia T roll juhtkonnas on langetada andmepõhiseid otsuseid ning luua uuenduslikke ideid arvuti intelligentsi ja süva-andmeanalüüsi abil. Alicia T-le on loodud kasutajaliides vestlemiseks, nii et temaga on võimalik arutleda ning temalt saab küsida küsimusi igal teemal. Praegusel kujul on Alicia T nö baasmudel, mis areneb edasi nii oma vormis kui ka andmemahus.

Robot Alicia T on loodud Tieto arendajate poolt, kes tegelevad Tieto start-up meeskonnas M2M robootika süsteemidega. Tieto kasutab Alicia T eksperimenti, et katsetada vestlemisliidestega seotud tehnoloogiaid, mida saab kasutada kui teenust juhtimistasandil tehtavates äriotsustes. Praegu juhivad loomuliku keeletöötluse valdkonnas sellised vestlusmootorid nagu Apple’i assistent Siri ja Microsofti Cortana, mida lõpuks hakatakse kasutama ka äritasandi teenustes.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Lätis laineid löövad Just5 nutitelefonid jõudsid Eestis müügile

Eelmine lugu

Sony Xperia XZ on telefon, millele võib kindel olla

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised