Connect with us

Droonid

ProDrone’i uus lennumaisin on kaasavõtmise asendis iPadi suurune

Avaldatud:

CES tehnikamessil esitleti sel aastal väga palju droone, alustades taskusse mahtuvate nanodroonidega ja lõpetades drooniga, mis suudab inimest lennutada.

Ettevõtte ProDrone’i uus lennumasin Byrd on on võimekuselt suurepärane lennumasin, mille konkurendid on kordades suuremad. Byrdi suurimaks erinevuseks on selle võime see väiksemaks teha, et seda saaks hästi kaasa võtta.

Drooni saab teha väikeseks niimoodi

Drooni saab teha väikeseks niimoodi

Byrd on tavaasendis nagu tavaline droon, aga kaasavõtmiseasendis on see iPadi suurune ning vaid mõned sentimeetrid paksem. Drooni neli “kätt”, mille küljes on propellerid, keeratakse drooni kere vastu, et need ette ei jääks ja lennumasin vähe ruumi võtaks. Byrd mahub isegi seljakotti ja mõne suurema mehe taskusse :) .

Droon on küll üsna raske, mille põhjustab 7000mAh aku, mis annab lennuaega lasua 29 minutit.

Lennumasina kandevõime on üle 2kg, mis tähendab, et drooni külge saab kinnitada väiksemaid peegelkaameraid ja teisi kaameraid, mis kaaluvad 2 kilogrammi või vähem.

Lisavarustusena saab juurde hoida stabiilse kaamerakinnituse (loe: gimbali), mis teeb videod ülistabiilseks ja valikus on gimbalid Canon EOS 5D Mark III ja Sony A-seeria kaameratele. prodrone-byrd-drone-5

Kõige tavalisemas komplektis on drooniga kaasas Full HD videoid filmiv kaamera ning selle komplekti hinnaks on umbes 900 eurot, mis on DJI mudelites pisut soodsam ja kaasa võttes muidugi väiksem ka.

Kui droonipiloodil on soov filmida odavalt 4K videoid, siis Premium-versioonil on 4K kaamera juba pardal. Premium komplekti hinnaks on 1350 eurot. Preimuim versioonil on lisaks paremale kaamerale ka infrapunaandurid ning “Jälgi mind” funktsioonid.

Byrd’i tavakomplekt postitatakse jaanuari lõpus, kui kohe tellimus esitada ning Premium-versioon pannakse teele alles märtsis, kui lähiajal tellimus sisse anda tootja kodulehel.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Canon

Canoni esimese drooni hinnaks saab ligi 20 000 eurot

Avaldatud:

Canon on maailma populaarseim kaameratootja. Üks tootegrupp, mille arendamisega polnud Canon aega tegelenud, on droonid, ning nüüd on see tootegrupp jälle käsile võetud. Canoni uus 6 tiivikuga droon PD6E2000-AW-CJ1 on loodud kandmiseks tootja hirmkallist ME20F-SH kaamerat näiteks kaduma läinud inimeste otsinguil, kuna kaamera “näeb” põhimõtteliselt pimedas.

Droon sarnaneb päris palju kuulsaima droonivalmistaja DJI S-profiseeria mudelitega. Canon ME20F-SH kaamera näeb pimedas nii hästi, kuna selle ISO-tundlikkus saab olla kuni 6 miljonit. Droon on ilmastikukindel ja kaheteljeline stabilisaator (loe: gimbal) kannab kuni 10 kilogrammi raskust kaamerat (või muud seadet). Canoni uue drooni põhiliseks müügiargumendiks saab olema sellel olev kaamera, mida saaks tegelikult ka teistele droonidele kinnitada. Drooni enda suur hind ei sisalda üllatavalt kaamera hinda; kaamera eest tuleb veel sama palju ehk umbes 20 000 eurot välja käia.

Arvatavasti Canon oma uue droonikomplektiga just paljudeni droonihuvilisteni ei jõua, kuid pole välistatud, et päästetöödega tegelevad inimesed ja suured Canoni fännid selle ostmisest loobuda suudaksid.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: CR

Jätka lugemist

Droonid

Mercedes-Benzi omanikfirma investeeris Eesti pakiroboteid valmistavasse idufirmasse ligi 20 miljonit dollarit

Avaldatud:

Eestlaste loodud Starshipi nime kandvad pakirobotid on läbinud pika arendus -ja testportsessi ning hakkavad üha enam  tänavatele jõudma, nii et igaüks saaks selle abil toidu koju või kontorisse tellida. Jutt käib Soome toidutellimisäpi Wolti ja Starshipi koostööprojektist, mille raames saavad Mustamäel elavad inimesed toitu tellida pakirobotiga. Enne seda hakkas Starship tegema koostööd ka tuntud autotootjaga Mercedes-Benz, kelle kaubikud ehitatakse “emalaevadeks”, mis hoiustavad kuni 8 pakirobotit ja võimaldavad pakiroboteid näiteks üle linna laiali viia, kuna need pole loodud väga pikkade vahemaade läbimiseks.

Nüüd investeeris Mercedez-Benzi omanik Daimler AG Eesti idufirmasse koos erinevate riskikapitalifirmadega 17,2 miljonit dollarit. Tänu sellele tõusis Starship Eesti kõige jõukamate idufirmade nimekirja tippu.

Daimleriga koos osalesid septembris sulgunud rahastamisringis teistehulgas Shasta Ventures, Matrix Partners, ZX Ventures, Morpheus Ventures, Grishin Robotics, Playfair Capital ja HOF Capital.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Droonid

Jaapanlaste uus leiutis – droon, mis saab “kätega” asju kanda

Avaldatud:

Kes ütles, et droonid pole hirmsad? Jaapani ettevõte ProDrone väljastas uue mitte-meeldejääva nimega drooni PD6B-AW-ARM, millel on asjade maast üles korjamiseks, lennu ajal hoidmiseks ja hiljem maha tagasi panekuks küljes täpsed haaratsid.

Kasutada saaks seda nii näiteks toidu või hoopiski lõhkekehade transportimiseks, säästes mõlemal puhul palju aega ja inimtööjõudu.

PD6B-AW-ARM drooni maksimaalne kandevõime on 20kg ning lennuaeg kuni 30 minutit. Droonil on propellereid 6 tükki. Haaratsid on valmistatud tugevast metallist ning on 5-teljelised. Nii saab nendega väga täpselt erinevaid asju peale võtta. Siinkohal tuleb meeles pidada, et kuigi drooni kandevõime on 20 kilogrammi, jaksavad haaratsid tõsta ja hoida kuni 10kg raskuseid asju.

Tavakasutajatele see droon suunatud pole, vaid seda saaksid hakata kasutama mõned ettevõtted, kes plaanivad droonidega erinevaid asju transportida.

Vaata ka videot:

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: