Uudised

Raspberry Pi miniarvuti maksab kõigest 5 dollarit ja on väga väike

0

Raspberry miniarvutid on juba pikalt olnud populaarsed programmeerijatele, robotite ehitajatele ja õppeasutustes. Täna tõi ettevõte lagedale uue miniarvuti nimega Pi Zero, mis maksab ainult 5 eurot!
Nagu arvata võib, ei ole nii soodsal arvutil andmetelt midagi muljetavaldavat kasutajale pakkuda. Protsessoriks on Broadcom BCM2835, muutmälu on 512MB, olemas on microSD kaardipesa ja mini-HDMI pesa, millest viimane toetab pildi edastust FullHD (1920x1080p) resolutsioonil kuni 60 kaadrit sekundis.
Uue Pi arvuti juures ei saa jätta mainimata selle suurust, mis on 65mm x 30mm ning päriselus on see isegi krediitkaardist väiksem.
101912_3_1024x1024
Zero pole kuigi võimas, aga see suudab siiski jooksutada Raspbian operatsioonisüsteemi ning rakendusi nagu Scratch, Minecraft ja Sonic Pi.
Välismaa poodidesse on Raspberry Pi Zero juba müügile jõudnud, aga hetkel pole teada, millal võiks Zero Eestis müügile jõuda. Parimal juhul juhtub see detsembri lõpuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Tehnilise järelevalve amet: Elisa tõusis 4G interneti kasutajate arvult turuliidriks

Eelmine lugu

Nokia avalikustas uued kõnetelefonid Nokia 230

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised