Uudised

Roomba 980 robottolmuimeja on kordades nutikam

0

Robootilised tolmuimejad pole üldsegi uus nähtus. Need on aidanud inimestel põrandatelt tolmu imeda juba aastaid. Ainsaks problemmiks põhimõtteliselt kõigi robottolmuimejate juures on see, et nad sõidavad vastu asju ja seinu, enne kui nad aru saavad, et seal oli mingi objekt. iRobot uus Roomba 980 kasutab enda küljes olevaid andureid, et mitte sõita asjadele otsa ja puhastada põrandat efektiivsemalt.

 

Tegelikult uue Roomba 980 süsteem on keerukam kui see esmapilgul paistab. Roomba 980-l on ees kaamera, mille abil näeb tolmuimeja ümbruskonda ja loob sellest endale virtuaalse kaardi, et edaspidi saaks puhastada kogu põranda äärest ääreni.

Roomba 980

Nii toimub tolmu imemine ja kaardi loomine.

Roomba tootja iRobot soovib kõigile teatade, et Roomba 980 kaardid majast ei jõua kunagi tolmuimejast kaugemale (neid ei edastata kuhugi) ning kaardid kustutatakse peale igat tolmuimemist.

Uus Roomba robottolmuimeja 980 pole kahtlemata soodne- see maksab ligikaudu 900 eurot. Eestisse jõuab see müügile eeldatavasti järgmisel aastal või selle aasta lõpuks.

Kui soovite kõige paremini toimivat robottolmuimejat, siis Roomba 980 on ainus selline valik hetkel.

 

 

Roomba 980 ostmisleht

Allikas: MIT Technology Review

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Apple iPhone 6S ja 6S Plus nutitelefonide ostupakendid said avalikuks

Eelmine lugu

Internetti lekkisid pildid Microsoft Band 2 nutivõrust

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised