UudisedEestiTelia

Telia Company juht sai Eesti e-residendiks

0

Eilse Tallinna-visiidi käigus kohtus Telia Company juht Johan Dennelind nii Eesti Vabariigi Presidendi Toomas Henrik Ilvese kuimajandus- ja taristuminister Kristen Michaliga. Kohtumistel räägiti Eesti digiühiskonna arengutest ja tulevikuvaatest. Minister Michal andis Johan Dennelindile üle ka Eesti e-residentsuse.

„Telia juhi Johan Dennelindi hakkamine e-residendiks on tunnustus e-residentsusele ja Eestile kui tulevikku vaatavale digiriigile,“ sõnas Michal.

„Olen uhke, et minust sai e-resident, see programm on järjekordne näide e-Eesti tipptasemel digimajandusest. Rõhutasime tänasel kohtumisel Telia Company pikaajalist vaadet ning soovi sarnaselt varasemale jätkata investeeringute, innovatsiooni ja maailmaklassi tehnoloogiate arendamisega siinse e-ühiskonna arenguks,“ kommenteeris Johan Dennelind.

„Kohtumisel käsitlesime telekommunikatsioonisektori tulevikku, mille järgmiste aastate üks oodatavamaid samme on 5G projekt. Seevõimaldab tänast valguskaabliga tulevat interneti kiirust saada mobiilselt. On rõõm, et Telia on otsustanud ühe esimesi testkeskkondi rajada Tallinnasse, et Eesti saaks olla taas uute tehnoloogiatega esirinnas,“  tõi Michal kohtumisest välja.

5G internet toob praegusest kordades suuremad internetikiirused ja ülikõrge töökindluse. Eelkõige on 5G võrk vajalik asjade internetiks (IoT), et seadmete massilise kasvu korral jätkuks interneti kiirust ja andmemahtu kõigile. Inteli ennustuse kohaselt on aastaks 2020 internetti ühendatud 10 korda rohkem seadmeid kui täna.

Telia plaanib esimesed 5G testkeskkonnad rajada Stockholmi ja Tallinna aastaks 2018.

Fotod: Ardo Kaljuvee

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

LG V20 nutitelefon võib olla modulaarne nagu G5

Eelmine lugu

GALERII: Tele2 saavutas Eestis mobiilses internetis rekordilise kiiruse 4,5 gigabitti sekundis

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised