UudisedEestiTele2

GALERII: Tele2 saavutas Eestis mobiilses internetis rekordilise kiiruse 4,5 gigabitti sekundis

2
Fotod: Kuvar

Kuigi ameeriklased on juba varem teinud 5G interneti katsetusi ja saavutanud suuremaidki kiirusi, tegi Tele2 Eesti rekordi, saavutades järgmise generatsiooni ehk 5G võrgus allalaadimiskiiruse 4,5 gigabitti sekundis.

5G kiirustesti Tallinnas läbi viinud Nokia Lääne-Euroopa tehnoloogiajuhi Martin Kristenssoni sõnul kasvab mobiilioperaatorite võrke läbiv andmesideliiklus 2030. aastaks võrreldes 2010. aastaga kümme tuhat korda.

„Tarbitavaid internetimahte tõstab aina kasvav kõrgekvaliteedilise videosisu vaatamine ning miljonid meie ümber võrku lülitatud seadmed ja sensorid, mis vajavad ülistabiilset ja superkiiret internetiühendust,“ põhjendas Kristensson, miks järgmise põlvkonna tehnoloogia arendamine on hädavajalik.

Tele2 tegevjuhi Argo Virkebau sõnul võimaldab näidatud 5G tehnoloogia senisega võrreldes kümneid kordi suuremaid internetikiiruseid ja -mahte ning lühemat reageerimisaega.

“Ületasime täna 5G demonstratsiooni käigus seni Teliale ja Ericssonile kuulunud Eesti mobiilse interneti kiirusrekordi rohkem kui neljakordselt,” ütles Virkebau, kes avas Tallinnas ka nn Gigasamba ehk ausamba mobiilsele internetile. Sambale on mõõdupuuna peale kantud kõigi Eesti operaatorite viimased interneti kiirusrekordid. Telia saavutas kaks kuud tagasi oma mobiilse interneti võrgus kiiruse 1 Gbit/s. 

„Kutsun konkurente üles täna püstitatud rekordit üle tegema, et Eestist saaks maailma kiireima mobiilse internetiga riik,“ esitas Virkebau väljakutse teistele mobiilioperaatoritele ja lisas, et järgmised rekordid on interneti ausambale teretulnud.

5G nõuded ehk rahvusvaheline standard formuleeritakse tõenäoliselt 2019. aastal ja kinnitatakse lõplikult 2020. aastal, võimaldades hakata tootma 5G tehnoloogiat ja seda toetavaid seadmeid kommertskasutuseks. Täna ennustatakse, et 5G ühenduse reaalne kasutuskiirus saab olema 1-10 Gbit/s ning reageerimisaeg ehk viide on vähem kui 1 millisekund.

Tele2 alustab oma võrgu 5G-valmiduse väljaehitamist juba järgmisel aastal. “Hakkame juba 2017. aastal oma tugijaamadesse lisama 5G-võimelisi Nokia seadmeid ning eestlasteni peaks uus mobiilsidegeneratsioon jõudma järgmise kolme-nelja aastaga,” prognoosis Virkebau ja lubas, et uus tehnoloogia ei muuda mobiilsideteenust kliendi jaoks kallimaks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Telia Company juht sai Eesti e-residendiks

Eelmine lugu

Elisa ja Telia hakkasid alates tänasest Samsung Galaxy Note7 telefoni eelmüügi raames pakkuma

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised