Connect with us

Telia

Telia kasvas mobiili-, lairiba- ja TV-valdkonnas

Avaldatud:

Telia Eesti kasvas 2016. aasta esimeses kvartalis kõigis oma fookusvaldkondades, suurendades käivet ja kliendiarvu nii mobiili-, lairiba- kui TV-teenuste vaates.

Telia 1. kvartali müügitulu kasvas 2,7% võrreldes eelmise aasta sama ajaga, ulatudes 69,1 miljoni euroni. Esimese kvartali üheks olulisemaks sündmuseks oli ettevõtte nime- ja brändiuuendus, mille käigus võeti seniste kaubamärkide EMT ja Elion asemel jaanuari lõpus kasutusele ühtne Telia bränd.

„Oleme tulemustega rahul, meie kliendibaas on tugev ja kasvab jõudsalt. Telia bränd on turul hästi vastu võetud, TNS Emori uuringus valiti meid 10 meeldivaima kaubamärgi hulka vaid paar nädalat peale lansseerimist. Samuti  kerkis Telia väärikale 3. kohale CV Keskuse poolt kokkupandavas ihaldusväärsemate tööandjate edetabelis. Üks edu põhjuseid on kindlasti selles, et oleme kolme kuu jooksul turule toonud mitmed uued ja ainulaadsed, kliente kõnetavad pakkumised. Kinnitan, et plaanime uuenduslike teenuste aktiivse arendamisega jätkata ning Telia side Eesti inimeste ja ühiskonnaga jääb tugevaks,“ ütles Telia Eesti juht Dan Strömberg.

Mobiilivaldkond ja mobiilne internet

2016. aasta esimese kvartali lõpus ulatus Telia mobiilside klientide arv 863 000-ni, mida on ligi 30 000 võrra enam kui möödunud aastal samal ajal. Lepinguliste mobiiliteenuste kasutajate arv ulatus seejuures 756 000 kliendini (2015 samal ajal: 729 000) ning kõnekaardi kasutajate arv 107 000-ni (2015 samal ajal: 105 000).

Esimese kvartali lõpuks oli Telial 291 000 aktiivset mobiilse interneti kasutajat, kasvades aastaga 37 000 kasutaja võrra.

Jaanuaris tuli Telia Eestis turule ainulaadse pakkumisega, mis võimaldab Mobiilse elu klientidel kasutada mobiilset internetti Baltimaades ja Skandinaavias koduturu hinnaga. Märtsi lõpus laienes sama loogika ka kõnesidele ja sõnumitele

Lairiba

Aasta alguses hakkas Telia pakkuma uut 4G Koduinterneti lahendust, mille näol on tegu 4G tehnoloogial põhineva mahupiiranguta koduinternetiga. Koduinternet on mõeldud kasutamiseks aadressidel, kus kvaliteetne kaabliga ühenduse (optika, VDSL2, ADSL2 tehnoloogiad) võimalus puudub. Internetile lisaks saavad kliendid endale tellida ka teleteenuse MINU.TV kodus, kus on esindatud 27 populaarsemat telekanalit, tasuta Filmiriiul, Lastenurk ning Salvestamise teenus. Uus lahendus osutus algusest peale väga populaarseks ning täna kasutavad seda tuhanded kodud. 2016. aasta esimeses kvartalis oli Telial 230 000 lairiba internetiühenduse tellijat, mida on 6000 võrra enam kui aasta eest samal ajal.

TV

Märtsis lansseerisid telekanal FOX ja Telia Baltimaades uudse teleseriaalide vaatamise võimaluse FOXplay, mille kaudu saab vaadata telekanalite FOX ja FOX Life sarjade paremikku reklaamivabalt. FOXplay lisandus lisatasuta Telia TV põhipaketti, pakkudes enam kui 200 tunni jagu meelelahutust. Uues keskkonnas on muu hulgas üleval nt hittsarja „Elavad surnud“ kuus esimest hooaega ning sarjade „Wayward Pines“ ja „Da Vinci deemonid“ kõik hooajad. 25. aprillist hakkavad rakendusse lisanduma menuseriaali „Troonide mäng“ uue hooaja osad.

Tervikuna on Telia teleteenuse kasutajate arv teinud aastaga tubli kasvu – kui 2015. aasta esimeses kvartalis oli Telia TV kasutajaid 166 000, siis käesoleva aasta samal perioodil oli see number 9000 võrra suurem ehk 175 000.

IT ja innovatsioon

Jaanuaris sõlmisid Telia emafirma TeliaSonera ja Ericsson strateegilise partnerlusleppe 5G võrgu väljaarendamiseks. Kava kohaselt saavad kliendid Stockholmis ja Tallinnas 5G teenused kasutusele võtta aastal 2018. Koostöö võimaldab kasutusele võtta mõlema ettevõtte tugevused innovatsiooni ja tehnoloogia vallas ning aitab mõista seda, kuidas IKT, digitaliseerimine ja ühendumine mõjutavad tarbijaid, ettevõtteid ja ühiskonda.

Märtsis avas Telia koos Tartu ülikooliga Tartus asuva asjade interneti ehk värkvõrgu labori. Tegemist on ainulaadse laboriga nii Eestis kui ka Baltimaades, mis on sisustatud kui nutikas kodu ja nutikas kontor, mida saab kontrollida keskselt üle võrgu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Telia pakub nüüd Euroopa Liidus rändlemist Eesti hinnaga

Avaldatud:

Telia tutvustas täna, 20. aprillil uusi mobiilsidepakette, mis võimaldavad kasutada kogu Euroopa Liidus rändlusteenust koduturu hindadega.

Esimesena Eestis on Telia era- ja äriklientidel võimalik kogu Euroopa Liidus (EL) kasutada rändlusteenust sama soodsalt kui koduturul. See tähendab, et kliendid saavad helistada, saata sõnumeid ja kasutada mobiilset internetti EL-is samade hindadega nagu Eestis.

Erakliendi poolelt tõi Telia turule uued Mobiilse Elu paketid, mis sisaldavad varasemaga võrreldes kuni kolmandiku võrra rohkem mobiilse interneti mahtu. Samal ajal odavneb uutes pakettides sisalduva gigabaidi (GB) hind.

Uus Mobiilse Elu portfell sisaldab 8 erineva andmesidemahuga paketti. Iga pakett sisaldab internetimahtu, mida saab koduse hinnaga kasutada lisaks Eestile kõikjal Euroopa Liidus. Lisaks uuenevad kõnepaketid, kuhu lisandub olulisel määral kõneminuteid ja SMS-e, mida saab samuti kodustel tingimustel kasutada kogu EL-is. Täpsema ülevaate uutest Mobiilse Elu pakettidest saab siit.

Värskenduse teeb läbi ka Telia äriklientidele mõeldud portfell, mis kannab nüüdsest nime Mobiilne Äri. Sarnaselt Mobiilse Eluga kasvab ka Mobiilse Äri pakettides sisalduv mobiilse interneti maht ning langeb pakettides sisalduva gigabaidi hind. Uute Mobiilse Äri pakettidega saab tutvuda siin.

Nii era- kui ärikliendid saavad endale sobivaima teenusportfelli kokku panna endiselt  lihtsal meetodil: klient valib ise, millises mahus kõnesid, sõnumeid ja internetti soovib ta ühes kuus kasutada ning koostab sellele vastavalt endale sobiva mobiilsideteenuse paketi. Lisaks saavad Mobiilse Elu ja Mobiilse Äri kliendid ühte gruppi lisada kuni 5 erinevat nutiseadet ja/või kasutajat, kelle vahel saab enda poolt valitud mobiilse interneti mahtu jagada.

Need Telia kliendid, kes ei soovi soodsatel kodustel tingimustel EL-is rändlusteenust kasutada, saavad jätkata oma seniste pakettide kasutamist.

Juuni keskel jõustub Euroopa Komisjoni poolt välja töötatud EL-i rändlusregulatsioon, mis kohustab mobiilsideoperaatoreid pakkuma oma teenuseid kogu Euroopa Liidus sama soodsalt nagu koduturul.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Telia hakkas pakkuma ülikiiret 1 Gbit/s koduinternetti

Avaldatud:

Telia hakkas Eesti esimese telekomioperaatorina pakkuma alates 15. märtsist koduinterneti paketti, mille üles- ja allalaadimiskiirus küündib koguni 1 gigabitini sekundis. Koos käibemaksuga on uue paketi hind 99 eurot kuus.

Esimeses faasis muutub 1 Gbit/s kiirus kättesaadavaks umbes 40 000 kliendile, kes saavad Telia Iseteeninduses oma koduinterneti kiirust tõsta. Tulevikus laieneb 1 Gbit/s võimalus üle Eesti ligi 300 000 aadressile.

„Astume sellega suure sammu Telia ühe eesmärgi ehk gigabiti ühiskonna suunas. Soovime optilisel kaablil põhinevat Telia Tulevikuvõrku arendada ja laiendada kõikjal Eestis, kus see on vähegi majanduslikult otstarbekas. Täna jõuab Telia optiline kaabel Eestis ligi 300 000 aadressini ning see number kasvab pidevalt,“ ütles Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saar.

1 Gbit/s kiiruse vajalikkust näeb Telia eelkõige suures nutiseadete koguses, mida kasutatakse samal ajal.

Telia Eesti  võrgu ja infrastruktuuri arendamise allüksuse juhi Toivo Praakeli hinnangul on juba täna paljudes kodudes olukord, kus õhtuse tipptunni ajal jälgitakse HD-pilti 2-3 seadmest ning samal ajal kasutatakse veel erinevaid nutiseadmeid töö tegemiseks, mängimiseks, muusika kuulamiseks jne.

„Samuti lisandub kodudesse järjest rohkem seadmeid, mis kvaliteetse kasutuskogemuse pakkumiseks vajavad järjest paremat internetiühendust. Klientidele tuntuimaks on näiteks 4K või 8K sisu, kuid lähiajal on kindlasti lisandumas ka virtuaalreaalsusel põhinevaid lahendusi. Viimase puhul on hea kasutuskogemuse saamiseks vajalik ka kiire üleslaadimisekiirus, mida suudame optilisel võrgul tagada,“ lisas Praakel.

Telia ei keskendu lähiaastatel vaid optilisel kaablil põhineva Tulevikuvõrgu arendamisele, vaid panustab ka praeguste vasetehnoloogiate uuendamisele. Üks olulisi samme on sajandivahetusest alates Telia kliente teenindanud ADSL-tehnoloogia väljavahetamine.

Aastaks 2020 on ettevõttel plaan viia tänased ADSL kliendid üle kas optilisele kaablile, vaseühendusel põhinevatele tehnoloogiatele VDSL2+ ja G.Fast või siis raadiosidel põhinevale tehnoloogiale F4G.

Lisaks eraklientidele pakub Telia tänasest 1/1 Gbit/s kiirusega internetipaketti ka äriklientidele.

 

Veebimajutus

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Pitsa ja film – mõlemad saab tellida teleriekraanilt!

Avaldatud:

25. jaanuaril toob Telia turule uue ja unikaalse teenuse, mis võimaldab Telia TV Videolaenutusest tellida endale sobiva filmi koos suure pitsaga.

„Et mõnusa filmiõhtu juurde sobib suurepäraselt ka soe ja mahlane pitsa, otsustasime need kaks asja kokku panna ja oma klientidele mugavalt teleekraanilt tellitavaks muuta. Selleks loodi Telia TV Videolaenutuse menüüsse valikuvariant „Pizzafilm“, mille alt saab endale valida sobiva filmi koos pitsaga, mille kuller tellijale koju toob,“ selgitas Telia TV valdkonna turundusjuht Maarit Mäeveer.

Kuna tegu on teenuse pilootprojektiga, saavad Pizzafilmi teenust esialgu kasutada Tallinna elanikud. Kõigile klientidele, kes saavad hakata teenust kasutama, ilmub Telia TV menüüsse vastav valikuvariant.

Telia uue teenuse koostööpartner on New York Pizza, kes hakkab filmipitsasid valmistama ja klientidele koju toimetama. Ettevõtmise teine partner on Postpal, kelle loodud äpi vahendusel edastatakse kullerile tellimused. Sama äpi abil saab klient jälgida kui kaugel tema tellitud pitsa parajasti on.

Pizzafilmi pilootprojekti raames saavad huvilised valida 21 erineva filmi ja nelja suure ehk 40 cm diameetriga ja õhukese põhjaga pitsa vahel: Hawaii, Meat Lovers, Bacon Supremo ja Vegetarian. Suurest pitsast jagub 3-4 inimesele.

Pizzafilmi tellimusi saab Telia TV keskkonnas teha iga päev vahemikus kell 11:00-22:00 ning pitsa jõuab kliendini orienteeruvalt ühe jooksul peale Videolaenutuses tehtud tellimust. Pizzafilmi hind on 18 eurot, mille maksumus kajastub kliendi järgmise kuu Telia arvel.

Maarit Mäeveeri sõnul on pilootprojekti esmane eesmärk testida seda kui suur on klientide huvi teenuse vastu ning kui sujuvalt töötab tellimuste esitamine ja täitmine. „Kui ühes tunnis laekub väga suur hulk tellimusi, antakse TV ekraanil teada, et tellimuste piir on ületatud ja uusi tellimusi saab esitada uues tunnis.“

Pizzafilmi pilootprojekt kestab kuni 15. veebruarini, ehk teenust saab mugavalt kasutada ka sõbrapäeval.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: