Connect with us

Uudised

Turule on jõudmas väike, võimas ning rohkete laiendusvõimalustega miniarvuti

Avaldatud:

Kui Apple TV-st jääb väheks videomängude mängimisel, siis kindlasti tasub kaaluda uue Zotac Zbox’i ostmist, sest see on kompaktne, kuid samas väga võimas.

Zbox MI551 miniarvuti südameks on Intel Core i5-6400T Quad-Core protsessor, mille taktsageduseks on 2,2 GHZ ning Turbo Boost tehnoloogia abil on võimalik protsessorit kasutada ka 2,8GHz’il. Läbi protsessori käib ka arvuti graafiline pool – Intel HD Graphics 530 intregeeritud graafikakiip on tavaliste mängude mängimiseks piisavalt võimas ja protsessorit jahutab ventilaator ning arvutil on jauhutuseks õhuavad.

MI551-l on sisemälu jaoks 2.5-tollise SSD seadme jaoks pesa, kuhu kasutaja saab ise lisada sobiva suurusega massmäluseadme.

Muutmälu saab olla seadmel kuni 16 GB ning sellise mälumahu saab saavutada tänu kahele DDR3L-1600 SODIMM mälupesale.

Zbox’i mõõtmed on 188 x 188 x 51mm, mis on Apple TV-st poole suurem, kuid tegu on siiski väga pisikese arvutiga, nii pisikesega muidugi mitte, kui Raspberry Pi.

Ühenduspesade poolelt on arvutil kaks DisplayPorti ja HDMI liides monitoride jaoks, USB 3.1 C-tüüpi ühendusliides vooluvõrku ühendamiseks, üks tavaline USB 2.0 liides, kaks USB 3.0 porti näiteks hiire ja klaviatuuri ühendamiseks ning lisaks on kaks porti LAN võrgukaablite ühendamiseks.

Zotac Zbox MI551 arvuti Apple TV miniarvuti teler televiisor intel protsessor usb 3 usb c 2

Arvutil on üllatusena ka mälukaardilugeja ning VESA kinnitus, mille abil saab arvuti kinnitada näiteks arvutimonitori või teleri taha, sest see on nii väike.

Kahjuks ei ole tootja hinna kohta veel midagi teatanud, aga hind ei ole kindlasti väga soodne, sest tegu on korraliku tavaarvutiga üliväikeses korpuses, mis mahub isegi arvutimonitori taha peitu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Siseministeeriumi sideteenuste suurhanke võitis Tele2

Avaldatud:

Tele2 võitis siseministeeriumi ühishoonesse koliva nelja ministeeriumi ja nende allasutuste sideteenuste ühishanke. Operaatori sideteenuseid hakkab kasutama 36 riigiasutust.

Tele2 sideteenuseid hakkavad kasutama Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Rahandusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium.

Riigihanke tulemusena saab ettevõte ka ministeeriumite valitsemisala asutuste teenusepakkujaks, näiteks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Lennuameti, Sihtasutus KredExi, Maanteeameti, Tehnilise Järelvalve Ameti, Tarbijakaitseameti, Veeteede Ameti, Andmekaitse Inspektsiooni, Riigi Infosüsteemide Ameti, Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse, Registrite ja Infosüsteemise Keskuse, vanglate, prokuratuuride, kohtute jt.

Tele2 tegevjuhi Argo Virkebau sõnul on nelja ministeeriumi ja selle allasutuste sideteenuste ühishanke näol tegemist ühe suurima ja enim väljakutseid pakkuva sideteenuste projektiga Eestis.

„Kõigil ministeeriumitel on siiani olnud tehnilistelt väga erinevad lahendused ja kõigi nende lahenduste ühendamine on täna Eestis üks suurim tehniline proovikivi. Tegemist ei ole kindlasti lihtsate mobiilsidelahendustega, vaid lisaks kõnedele tuleb pakkuda telefoniside erilahendusi mitmesuguse tegevusvaldkonnaga asutusele, nagu Maanteeamet, Veeteede Amet, vanglad ja Riigi Infosüsteemide Amet,“ rääkis Virkebau.

Virkebau tõi välja, et Tele2 on telefoniside erilahendustega turul olnud juba viis aastat ning praeguseks on standard, et organisatsioonidele pakutakse vastavalt nende vajadustele kohandatud sideteenuseid. „Tele2 erilahendusi kasutab kogu energiasektor, näiteks Elering, Eesti Energia ja Elektrilevi ning finantssektorist pangad, nagu Swedbank ja SEB pank,“ selgitas tegevjuht.

„Meie eesmärk on asendada ministeeriumite aegunud tehnoloogilised lahendused tänapäevaste ja võimsamate pilvepõhiste lahenduste vastu, millega riigiasutused saavad märkimisväärselt hoida kokku sideteenuste kulusid,“ lisas Virkebau

Riigihankega võitis Tele2 võimaluse pakkuda superministeeriumile ja selle allasutustele mobiilside- ja lauatelefoniteenuseid viis aastat. Hanke korraldaja oli Registrite ja Infosüsteemise Keskus.

 

virtuaalserver

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: