UudisedEesti

Uuring: rohkem kui pooltel Eesti inimestel on kodus 2 või enam telerit

0
Philipsi nutiteler

Enam kui pooled Eesti nimesed omavad kodus kaht või enamat telerit, selgus uuringufirma Norstat läbi viidud uuringust. Kui suurem osa inimesi kasutab telerit peamiselt teleprogrammide otsevaatamiseks, siis märkimisväärne osa ka järelvaatamiseks ning mõne muu seadme ekraanipikenduseks.

Samsungi poolt tellitud üle Eesti läbi viidud küsitluse kohaselt on kaks telerit kodus 41% Eesti elanikel ning enam kui kaks televiisorit 14% elanikest. See tähendab, et rohkem kui pool ehk 55% Eesti elanikkonnast kasutab kodus kaht telerit. Uuringu järgi ei oma ühtki televiisorit kodus 4% vastanutest. Suurim vanuserühm, kel pole kodus ühtki televiisorit, on 18-29-aastased noored, enim telereid omavad üle 60-aastased inimesed.

Peaaegu kõik küsitletutest ehk 93% kasutavad televiisorit teleprogrammide ja filmide otsevaatamiseks. Siiski on Eesti elanike seas televiisor populaarne ka järelvaatamiseks, mida teeb 49% elanikkonnast. Ligikaudu veerand vastanuteks kasutab teleriekraani veel ka mõne muu seadme, näiteks arvuti, ekraanipikenduseks ning internetis leiduva sisu, nagu veebivideote ja voogedastuste vaatamiseks. Mängukonsoole kasutab koos televiisoriga 16% Eesti elanikest. Kõige multifunktsionaalsemad inimesed on peamiselt alla 30 aasta vanad ning elavad Tallinnas, kusjuures mehed kasutavad teleriekraani erinevatel eesmärkidel rohkem kui naised.

Enda hinnangul kasutab televiisorit iga päev kanalite vaatamiseks, aga ka muudeks tegevusteks, nagu Youtube’I külastamiseks, videote-piltide vaatamiseks ja mängimiseks kokku 74% vastanutest. Televiisori tähtsus kodumajapidamises tõuseb vanusega – kui 18-29-aastaste inimeste seas kasutab televiisorit iga päev 56%, siis 30-39-aastaste seas 72% ning üle 60-aastaste televiisorit igapäevaselt kasutavate inimeste hulk on 88%.

Norstati ja Samsungi üle-eestilises uuringus osales 400 inimest, kes pidid küsimustele vastates analüüsima oma telerite kasutamise ja soetamise harjumusi.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

TOP 5: asjad, mis Sinu järgmisel nutitelefonil võiksid olla

Eelmine lugu

Uudne turundusplaan: osta nutitelefon ja saa tasuta jõulukuusk!

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised