Kas Sa otsid juhuslikult praegu endale uut nutitelefoni? Siin artiklis viskame pilgu peale viiele omadusele, mis Sinu järgmisel telefonil võiksid olemas olla.
USB C
USB C on uuema aja ühendusliides, mida kasutavad juba päris paljud seadmed, sest tegu on kiire ühendusega, mille suurim pluss on võimalus kaablit sisestada mõlemat pidi (see on mõlemalt poolelt täpselt samasugune), mis on suur samm edasi vanamoodsalt Micro USB-lt, mida saab telefoni või teisse seadmesse sisestada vaid ühte kindlat pidi. Kui Micro USB kaablit üritada valetpidi sisestada, võib see lõppeda kaabli või seadme ühendusliidese purunemisega.
Sõrmejäljelugeja
Teiseks väga mugavaks telefoni detailiks on sõrmejäljelugeja, mis võimaldab telefoni avada väga kiiresti ning ilma parooli sisestamata – see on lisaks ka turvaline. See peaks olema kõigile juba selge, et nutitelefonile tuleks kindlasti peale panna parool või mustrikood, aga sõrmejälg oleks veelgi kiirem lahendus. Huawei telefonidel on võimalik sõrmejäljelugejal sõrme liigutades kerida erinevate fotode vahel ning tõmmata ilma ekraani puudutamata ülevalt alla kiirmenüü, kust saab näha teavitusi ning lülitada välja/sisse Wi-Fi, Bluetoothi jpm.
Mälukaardipesa
Tahvelarvutid, nii kurb kui see ka pole, on väljasurev tehnoloogialiik, millest enam midagi ei räägita – seega ei saa enam telefonil mälukaardipesa puudumise ettekäändeks tuua järgnevat lauset: “Aga mu tahvelarvutil on juba palju mäluruumi ja saan oma faile seal hoiustada”. Seetõttu on tulevikule mõeldes väga hea, kui telefonis oleks olemas mälukaardipesa, mille abil saab seadme sisemälu laiendada, et saaks talletada rohkem suuri fotosid, videoid ning muidugi ka suuri mänge ja äppe. Huawei telefonidel on siinkohal üks eelis, mida enamikel teistel tootjatel pole – nimelt SIM-kaardi alusele mahub lisaks SIM-kaardile Micro SD mälukaart, aga kui seda vaja pole või soovid lihtsalt töö- ja eranumbrite jaoks kasutada teist SIM-kaarti, siis saab samasse pessa panna mälukaardi asemel hoopis SIM-kaardi.
Kaks tagumist kaamerat
Maailma esimene sisseehitatud kaameraga nutitelefon sai jõukamatele kättesaadavaks aastal 2000. Selle (nupu)telefoni kaamera oli “koguni” 0.11-megapiksline. Nüüdseks on muidugi selles osas arengud toimunud – kaamerate megapikslid lähenevad nüüd juba 20-le ning veel uuem trend on hoopis kaks tagakaamerat ühel telefonil. Lisaks muidugi üks esikaamera. Lisaks sellele, et kaks kaamerat on moes, on need ka praktilised. Huawei näitel aitab üks kaamera kaasa “bokeh-efekti” ehk kindla detaili pildistamisel ja tasuta udustamisel. Samuti aitab teine kaamera kaasa kvaliteetsetele mustvalgete fotode tegemisele, mis on näiteks populaarsemais fotode ja videote jagamise äpis Instagramis ülipopulaarsed.
Disain
Eelmine telefon olgu milline tahes, aga uus võiks olla hea kvaliteedi ja väljanägemisega. Lisaks sellele, et teistele ümbruses olevatele inimestele paistab soliidses alumiiniumkorpuses uus telefon ilusam, on endalgi seda uhkem kasutada ning käes hoides on korralikumat telefoni palju parem kui mõnda nagisevas plastikkorpuses mudelit.