Pole asja, mida ei saaks oma nutiseadmest korda ajada – olgu selleks veebipoes ostlemine, uudiste lugemine või pangatoimingute tegemine. Miks mitte majandada ka oma rahaasju telefoni või tahvelarvuti kaudu? Kaubanduskeskusesse minnes on nutiseade ikka taskus ning kui haldad oma igakuist eelarvet telefoni kaudu, ei pea sa ka muretsema oma eelarve „lõhki ajamise“ pärast.
Reastasime mõned kasulikud äpid, mis aitavad raha säästa või lihtsalt paremini oma rahaasjadel silma peal hoida.
1. DebtTracker Pro
Võlgadest vabanemine on kõike muud kui lihtne, eriti, kui õlul on mitmeid võlgnevusi, mille igakuine haldamine on omajagu peavalu tekitav.
Selle osas saab aga pisut aidata DebtTracker Pro. Tegemist on lihtsakoelise äpiga, kus saab luua võlgade maksegraafikud ehk nö maksestrateegia ning otse äpist jälgida, millal on järgmine makse, kui suur on võlgnevuse jääk ja muud sellist. Üks suurimaid takistusi võlgnevuste tasumisel on maksegraafiku jälgimine, kuid selle rakendusega on see lihtsamast lihtsam. Äpp on saadaval iOS kasutajatele.
2. Monefy
Monefy on ütlemata kena disainiga eelarvestamisäpp, mis sobib nii iOS, Android kui ka Windows seadmetele. Süsteem on lihtne: äppi saad sisse kanda oma kulutused ning jagada neid erinevate kategooriate vahel (näiteks toit, transport, majapidamine jms). Summade lisamine on seejuures väga lihtne ning võtab vaid paar hetke, samuti saad sa muuta kategooriaid vastavalt sellele, mida sul vaja läheb.
Äpp näitab sulle kulutusi kenal graafikul ja võimaldab ka sünkroniseerida äpi Dropboxi kontoga, juhul, kui soovid oma eelarvet jälgida teise seadme peal.
3. Goodbudget
Goodbudget on jällegi eelarvestamisäpp, kuid väikese konksuga: äpp kasutab nö ümbrikusüsteemi. Nimelt, sa saad iga kuu väljaminekud jaotada kategooriatesse „ümbrikutega“ – näiteks määrad väljaskäimise jaoks 100 euro suuruse ümbriku. Kui teed kulutusi, siis võtad nö raha ümbrikust välja. Samal ajal saab kogu pere jälgida kulutusi jooksvalt, vältimaks seda, et keegi ei ole parasjagu kursis pere eelarvega.
Ümbrikusüsteemil on teinegi eelis: kui näed, et ümbrikusumma kahaneb jõudsalt ja hakkab otsakorrale jõudma, on see sinu jaoks väikestviisi „punaseks tuleks“, mis aitab õigel ajal oma rahakoti suu koomale tõmmata.
4. Eesti Energia mobiiliäpp
Tegemist on küll eelmistest selles nimekirjas olevatest äppidest kardinaalselt erineva rakendusega, on see siiski äpp, mis peaks leiduma iga koduomaniku nutitelefonis. Eesti Enegia mobiiliäpp võimaldab mugavalt telefoni vahendusel jälgida tarbimisinfot, teatada elektrinäite, saad teavitusi ja infot arvete kohta. Elektrikulud moodustavad siiski suure osa igakuisest eelarvest, kuid tänu sellele äpile saad jälgida lausa tunni kaupa oma elektritarbimist.
5. Unsplurge
Unsplurge on võrdlemisi unikaalse lähenemisega säästmisäpp iOS seadmetele. Rakendus tegutseb kommuunipõhiselt – kõik kasutajad saavad endale seada säästmiseesmärke (nt „Säästan 1000 eurot Pariisi jaoks“) ning samas saab näha teiste säästmiseesmärke, mis jällegi motiveerib ka ise tublimalt raha koguma.
Äpist võib leida ka kasulikke säästmisnippe, mis annavad lisamotivatsiooni. Kui sul on kunagi olnud probleeme säästmiseesmärkide täitmisega, siis see rakendus peaks olema kindlasti igapäevases kasutuses.
Kui oled aktiivne nutiseadme kasutaja, siis miks mitte kasutada oma telefoni ka „rahasemuna“ ning jälgida oma kulutusi otse telefonist. Nii ei pane tähelegi, kuidas varsti on eelarves ruumi juures ning säästueesmärgidki täituvad kiiremini!
Loo tõi sinuni Financer Eesti.