Arvamusampsud

Huawei P30 – keelatud vili

0
Foto: Kārlis Dambrāns / CC

„Täiusta oma elu” – just sellise lause müüks ma Huaweile maha. Sest miks ajada pidevalt taga laadijat, vanduda ghost-klikkide ja kogemata käima jäänud/läinud äppide üle ning taluda palaval suvepäeval püksitaskus kõrvetavat telefoni. Milleks kiruda fotogaleriid, kus kiiruga tehtud ülesvõtetest on jäänud vaid udukogud ning kus sooritust piirab telefoni, mitte sinu kiirus.

Lahendus on siin. Täiusta end. Ole Sina 2.0.

Nii kui kaardi sisse sain, hakkas elu peale: kohe üllatas ülikiire ja sügisesest Mate 20 Pro testist tuttav kodune kasutajakogemus. Kõik sujub ilma mingite viperusteta.

Kirini 980 protsessor on ikka tore asi küll: anna talle ülesandeid palju tahad, telefon üle ei kuumene. Rakenduste vahel liikumine on täpne ja kasvõi jooksu pealt tehtav. Esimese tööpäeva lõpuks, kus tavaliselt peab juba laadija järele kaevama, oli vurtsu alles veel tervelt 50%. Seda nalja ei uskunud ma enne, kui olin katset järgnevatel päevadel korranud ja tulemusele kinnitust saanud. Ah et nii saab siis ka, jah? Miks sellest kuskil ei räägita? Kus on telesaated, uudised, Delfi ajajoon? Üks vend sai nutitelefoniga 2 päeva hakkama!…

Okei, edasiste kiidusõnade eel tuleks korraks välja tuua, mis minu arust on telefoni puhul olulised omadused – käepärasus, aku, multitasking’uga muredeta toimetulek ja KAAMERA. Ja selles nimistus peitub ka vastus, miks ma seda telefoni hetkel turul üheks parimaks pean.

Foto: Kārlis Dambrāns / CC

Sisuliselt ongi Huawei käitunud nii, nagu paljud tehnikatootjad tavatsevad teha – ehk eelmine tippseeria viiakse järgmisesse tavaseeriasse. P30 on justkui paljukiidetud Mate 20 Pro kehastus natuke lihtsamal kujul. Ja see on positiivne: telefon on käepärasem, sama võimeka kaamera ja riistvaraga ning omab põhja all veel maalähedast klapipistikut.

Nagu vihjanud olen, siis nõudliku kasutaja rõõmuks teeb P30 kõik asjad hindele „5”. Ja ma ei liialda. Selle tõdemuseni jõudmine pani mul tõsiselt liikuma selle seadme või tema veel vingema ja kallima suguvenna Pro soetamismõtted. Lõpuks oli üks seade, mis oli minu jaoks õige suurusega ja millest ei teinud koletist ka silikoonkest. Tunduski juba, et… läheb asjaks… ja siis kostus tõmmatud käsipidurist üleilmne rehvivilin – „Huawei Google ban by Trump…“

Lühidalt öeldes on Hiina gigandi tulevik meie kandis ebaselge, et mitte öelda tume. Ehitada toimivat opsüsteemi koos juurdekuuluva infrastruktuuriga on väga keeruline ja ajamahukas. Ilma Google’i toeta on raske loota iOSi või Androidi väärilist kasutajakogemust.

„Aga-aga olemasolevatele seadmetele pidi ju kõik tagatud olema!“ – Pidi-pidi, just nagu pidi äsja tapetud Windows Mobile’i kasutamine edukalt aegade lõpuni jätkuma. Aga selle muinasjutt lõppes, kui ühel heal hommikul Messengeri äpp teatas, et vana enam kasutada ei või ja uut ka ei saa!

„Huawei kasutajate küsimuste osas, mis puudutavad meie samme seoses USA valitsuse tegevustega: Kinnitame teile, et sel ajal, kui järgime kõiki USA nõudeid, jätkuvad teenused nagu Google Play ja Google Play Protecti turvalisus teie olemasolevas Huawei seadmes.”
-Android

Ilus ümmargune vastus – rohkem neid leiab siit.

Seega hetkel peab elama ja ootama, mida uut toob 19. august.

Aga mida siis teha? Oled ka uue telefoni otsinguil?

P30 on nagu keelatud vili, mida mõistus ei tohiks tahta, aga mille poole käed e-poe ostukorvi suunas kursorit nihutavad. Otsingud ja kõik viidad näitavad justkui Huawei poole, aga tuleviku osas tundub asi kahtlane. Tahaks uskuda, et keegi oma seadme ostuga alt ei lähe ja et tuge, eriti veel 30-seeriale, suudab Huawei ilmselt adekvaatsel tasemel pakkuda ka kõige mustema stsenaariumi korral. Ise ma veel mõtlen ja ootan… kuigi kursorit e-poe pangalingist eemal hoida läheb järjest raskemaks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Elitebook 745 G5 – punased tikuvad äriklassi

Eelmine lugu

Sony Xperia 10 – topelttaskukohane

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: