Connect with us

Äppening

Mis on äpid?

Avaldatud:

Sõna äpp on suupärasem variant sõnast aplikatsioon – tarkvara või programm, mis on reeglina kasutatav mobiiliseadme puhul. Termin äpp viitas originaalselt mitmetele mobiili- või arvutiaplikatsioonidele, kuid on tänapäeval saanud täpsema tähenduse – see viitab väikestele programmidele, mida saab ühest kohast – rakendustepoodidest (nt Google Play Store ja Apple App Store) – korraga paigaldada.

Praegu on eelmainitud rakendustepoodides saadaval miljoneid äppe ja mänge, mida lisandub sinna iga päev. Mõned äpid on tasuta, kuid mõned on tasulised. Paljudest tasuta äppidest on saadaval tasulised versioonid, mis pakuvad lisavõimalusi või ei sisalda reklaame.

Kui soovid teada, kuidas kiiresti muutuvas ja arenevas äpimaailmas õigeid valikuid teha ja milliseid äppe üldse järele proovida tasub, loe Kuvari uut rubriiki Äppening, kust leiad hulganisti soovitusi, õpetusi ja palju muud kasulikku lugemist äppide kohta.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Äppening

TOP 5: äpid, millega kellakeeramisstressi vähendada

Avaldatud:

Sel nädalal algas ametlikult kevad ning pühapäeval läheb terve Euroopa üle suveajale, mil kella tuleb tund aega edasi keerata. Paljudel lööb kella keeramine täielikult sassi unerežiimi. Millised lihtsad mobiilirakendused aitavad sellisel juhul tagada kvaliteetse une ja vähendada kellakeeramisest organismile tekkivat stressi?

Suveaja kasutamist on põhjendatud loodusliku valguse ratsionaalsemast kasutamisest saadava elektrienergia kokkuhoiuga ning eesmärgiga toetada Euroopa Liidu siseturu efektiivsemat funktsioneerimist. Väidetavalt tuli esimesena ideega kella keeramisest välja USA president Benjamin Franklin juba aastal 1784. Sellel ajal küll elektrit polnud, kuid ettepaneku eesmärk oli kokku hoida küünalde pealt.

Paljudele valmistab aga kaks korda aastas kella keeramine füsioloogilisi probleeme, kuna lööb täielikult sassi unerežiimi. Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma valis välja viis rakendust, mis aitavad sujuvamalt kellakeeramist üle elada ning abistavad ka niisama unevaeguse käes vaevlejaid.

Sleep as Android

Tark äratuskell, mis jälgib sinu telefoni või muude kantavate sensorte abil unetsükleid ja äratab üles just õigel hetkel, et hommikul poleks väsimust ega järsku ärkamist.

„Rakenduse kasutegur on tunduvalt suurem, kui kasutada seda koos nutikella või aktiivsusmonitoriga,“ lisas Antti Aasma.

i-Pillow

Põhimõte on eelmisega sarnane, kuid äpi algoritm kasutab eelkõige nutiseadme liikumis- ja heliandureid, et täpselt määratleda inimese unerütmid pea ja rindkere liikumise järgi. Rakendus annab ülevaate unetsüklitest ning äratab õigel hetkel ja järk-järgult.

„Lisaks äratamisele annab äpp hea ülevaate une statistikast ja kvaliteedist, mida saab ka teiste äpi kasutajate tulemustega võrrelda. Tervise jälgimise seisukohast on see päris oluline tegur,“ kommenteeris Aasma.

Digipill

Digipill on digitaalne rohukarp, kust saab vastavalt situatsioonile valida sobiva „tableti“. Erinevate helide abil lubab rakendus parandada magamatust, vähendada stressi, suurendada motivatsiooni ja rahustada.

Antti Aasma: „See rakendus on mõeldud rohkemaks, kui ainult hea une tagamiseks, kuid kindlasti on paljudele abiks just magama jäämisel. Rakendus kasutab palju erinevaid helisid, muusikat ning suurima efekti saavutamiseks eeldab heade kõrvaklappide või kõlarite olemasolu.“

Pzizz

Rakendus lubab kasutaja panna kiiresti magama, kasutades selleks spetsiaalselt välja töötatud psühhoakustika vahendeid. Erinevate helikombinatsioonide, häälte ja muusika abil toob äpp une kõigest lihtsa nupule vajutamisega. Väidetavalt on rakendusest unetuse puhul abi saanud isegi NBA staar Roy Hibbert.

„Pzizz on lisaks kvaliteetsema une toomisele hea ka näiteks niisama lõõgastumiseks või näiteks töötamise/õppimise ajal parema fookuse saavutamiseks, Rakendusest tarvitseb vaid valida, milleks helisid kasutada soovid ning äpp otsustab ise, kas tahab sulle klaverit ette mängida või mõjutada sind muudmoodi,“ märkis Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Rain Sounds – Sleep & Relax

Rakendus pakub laia valikut vihmasajuhelisid, mis lubavad kuulajale tuua kiire ja rahuliku une. Kui sulle meeldib vaikne uduvihm või äikesetorm, siis selle äpi abil leiad endale une taustal kuulamiseks kindlasti sobiva variandi. Aasma lisas, et tegelikult on sarnaseid helirakendusi mitmeid, mis lasevad kuulata helisid merekohinast veevulina ning praksuvate leekideni.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Äppening

Nutikad äpid, mis aitavad sul hõlpsamini rahaga majandada

Avaldatud:

Pole asja, mida ei saaks oma nutiseadmest korda ajada – olgu selleks veebipoes ostlemine, uudiste lugemine või pangatoimingute tegemine. Miks mitte majandada ka oma rahaasju telefoni või tahvelarvuti kaudu? Kaubanduskeskusesse minnes on nutiseade ikka taskus ning kui haldad oma igakuist eelarvet telefoni kaudu, ei pea sa ka muretsema oma eelarve „lõhki ajamise“ pärast.
Reastasime mõned kasulikud äpid, mis aitavad raha säästa või lihtsalt paremini oma rahaasjadel silma peal hoida.

1. DebtTracker Pro

Võlgadest vabanemine on kõike muud kui lihtne, eriti, kui õlul on mitmeid võlgnevusi, mille igakuine haldamine on omajagu peavalu tekitav.
Selle osas saab aga pisut aidata DebtTracker Pro. Tegemist on lihtsakoelise äpiga, kus saab luua võlgade maksegraafikud ehk nö maksestrateegia ning otse äpist jälgida, millal on järgmine makse, kui suur on võlgnevuse jääk ja muud sellist. Üks suurimaid takistusi võlgnevuste tasumisel on maksegraafiku jälgimine, kuid selle rakendusega on see lihtsamast lihtsam. Äpp on saadaval iOS kasutajatele.

2. Monefy

Monefy on ütlemata kena disainiga eelarvestamisäpp, mis sobib nii iOS, Android kui ka Windows seadmetele. Süsteem on lihtne: äppi saad sisse kanda oma kulutused ning jagada neid erinevate kategooriate vahel (näiteks toit, transport, majapidamine jms). Summade lisamine on seejuures väga lihtne ning võtab vaid paar hetke, samuti saad sa muuta kategooriaid vastavalt sellele, mida sul vaja läheb.
Äpp näitab sulle kulutusi kenal graafikul ja võimaldab ka sünkroniseerida äpi Dropboxi kontoga, juhul, kui soovid oma eelarvet jälgida teise seadme peal.

3. Goodbudget

Goodbudget on jällegi eelarvestamisäpp, kuid väikese konksuga: äpp kasutab nö ümbrikusüsteemi. Nimelt, sa saad iga kuu väljaminekud jaotada kategooriatesse „ümbrikutega“ – näiteks määrad väljaskäimise jaoks 100 euro suuruse ümbriku. Kui teed kulutusi, siis võtad nö raha ümbrikust välja. Samal ajal saab kogu pere jälgida kulutusi jooksvalt, vältimaks seda, et keegi ei ole parasjagu kursis pere eelarvega.
Ümbrikusüsteemil on teinegi eelis: kui näed, et ümbrikusumma kahaneb jõudsalt ja hakkab otsakorrale jõudma, on see sinu jaoks väikestviisi „punaseks tuleks“, mis aitab õigel ajal oma rahakoti suu koomale tõmmata.

4. Eesti Energia mobiiliäpp

Tegemist on küll eelmistest selles nimekirjas olevatest äppidest kardinaalselt erineva rakendusega, on see siiski äpp, mis peaks leiduma iga koduomaniku nutitelefonis. Eesti Enegia mobiiliäpp võimaldab mugavalt telefoni vahendusel jälgida tarbimisinfot, teatada elektrinäite, saad teavitusi ja infot arvete kohta. Elektrikulud moodustavad siiski suure osa igakuisest eelarvest, kuid tänu sellele äpile saad jälgida lausa tunni kaupa oma elektritarbimist.

5. Unsplurge

Unsplurge on võrdlemisi unikaalse lähenemisega säästmisäpp iOS seadmetele. Rakendus tegutseb kommuunipõhiselt – kõik kasutajad saavad endale seada säästmiseesmärke (nt „Säästan 1000 eurot Pariisi jaoks“) ning samas saab näha teiste säästmiseesmärke, mis jällegi motiveerib ka ise tublimalt raha koguma.
Äpist võib leida ka kasulikke säästmisnippe, mis annavad lisamotivatsiooni. Kui sul on kunagi olnud probleeme säästmiseesmärkide täitmisega, siis see rakendus peaks olema kindlasti igapäevases kasutuses.

Kui oled aktiivne nutiseadme kasutaja, siis miks mitte kasutada oma telefoni ka „rahasemuna“ ning jälgida oma kulutusi otse telefonist. Nii ei pane tähelegi, kuidas varsti on eelarves ruumi juures ning säästueesmärgidki täituvad kiiremini!

Loo tõi sinuni Financer Eesti.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Äppening

Tasuta vs. tasulised äpid?

Avaldatud:

Äppe on praeguseks saadaval miljoneid, enamik äppe on tasuta, kuid rakendustepoodides on ka tuhandeid äppe, mille allalaadimiseks tuleb maksta. Kuid mis eristab tasulisi ja tasuta äppe?

Tasuta lõunaid pole olemas

Peaaegu alati on äpiloojate eesmärgiks, ütlevad nad seda välja või mitte, tulu teenida, või siis vähemalt mitte raha kaotada äpi valmistamisega. Kaks peamist asja, mis eristavad tasuta ja tasulisi äppe, on reklaamid ja võimalused. Tasuta äppidesse pannakse peaaegu alati reklaamid, et tulu teenida. Reklaame saab lisada väga mitmel moel: nii äpi alla äärde väikse bänneri, aga ka lisada videoreklaame äppi nii, et kasutajad lihtsalt peavad selle ära vaatama või kuulama, kuni saavad äppi edasi kasutada. Harvemini saadetakse sponsoreeritud teateid, müüakse äpis mainitud toodete/teenuste esiletoomiseks reklaami otse nende omanikele või koguni kogutakse kasutaja informatsiooni, millega on võimalik samuti teenida.

Kahe peamise tasuta äppide puudujäägi ülimat populaarsust kinnitavad väga populaarsed äpid, näiteks:

· Tuntud muusikastriiminguteenus Deezer, mille tasuta versioonis esitatakse laulude vahel reklaame, lugusid ei saa salvestada ning need pole maksimaalse kvaliteediga;

· Laineid lööv kohtinguäpp Tinder, mille tasuta versioonis on reklaamid ja peaaegu igal tegevusel on piirangud peal, kuid tasulises versioonis piiranguid pole, saab enda asukohta muuta ning reklaame nägema ei pea;

· Digitaalne märkmik Evernote pakub tasuta versioonis piisavalt märkmete tegemiseks, hoiustamiseks ja jagamiseks, et tasuline versioon annab hulganisti võimalusi juurde, alustades tööriisast, mis teeb e-kirjadest märkmed ja lõpetades huvitava tööriistaga, mis skaneerib ja sisestab telefoni kontaktidesse visiitkaardil olevat.

Tasulised äpid

Olgugi, et tasuta äppides olevad reklaamid toovad äpiloojatele raha sisse, teenitakse tasulistelt äppidelt iga allalaadimise kohta rohkem. Kuna sissetulek tuleb tasulistel äppidel puhtalt rakendustepoodide kaudu, kust inimesed äppe ostavad, ei ole kunagi tasulistesse äppidesse vaja reklaame lisada ning kahandatud funktsionaalsuse ja mitmete limiitidega, mida tihti tasuta äppidesse lisatakse, tasulistest äppidest leida ei saa.

Lisaks sellele, et tasulised äpid pakuvad tavaliselt lisavõimalusi ja on reklaamivabad, ei tasu unustada, et nende soetamisega toetame äpivalmistajaid. Tasulise äpi ostmise korral on tavaliselt ka lühike garantii, mille jooksul saab raha tagasi, kui äpiga pole rahul.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: