Connect with us

Äppening

Tasuta vs. tasulised äpid?

Avaldatud:

Äppe on praeguseks saadaval miljoneid, enamik äppe on tasuta, kuid rakendustepoodides on ka tuhandeid äppe, mille allalaadimiseks tuleb maksta. Kuid mis eristab tasulisi ja tasuta äppe?

Tasuta lõunaid pole olemas

Peaaegu alati on äpiloojate eesmärgiks, ütlevad nad seda välja või mitte, tulu teenida, või siis vähemalt mitte raha kaotada äpi valmistamisega. Kaks peamist asja, mis eristavad tasuta ja tasulisi äppe, on reklaamid ja võimalused. Tasuta äppidesse pannakse peaaegu alati reklaamid, et tulu teenida. Reklaame saab lisada väga mitmel moel: nii äpi alla äärde väikse bänneri, aga ka lisada videoreklaame äppi nii, et kasutajad lihtsalt peavad selle ära vaatama või kuulama, kuni saavad äppi edasi kasutada. Harvemini saadetakse sponsoreeritud teateid, müüakse äpis mainitud toodete/teenuste esiletoomiseks reklaami otse nende omanikele või koguni kogutakse kasutaja informatsiooni, millega on võimalik samuti teenida.

Kahe peamise tasuta äppide puudujäägi ülimat populaarsust kinnitavad väga populaarsed äpid, näiteks:

· Tuntud muusikastriiminguteenus Deezer, mille tasuta versioonis esitatakse laulude vahel reklaame, lugusid ei saa salvestada ning need pole maksimaalse kvaliteediga;

· Laineid lööv kohtinguäpp Tinder, mille tasuta versioonis on reklaamid ja peaaegu igal tegevusel on piirangud peal, kuid tasulises versioonis piiranguid pole, saab enda asukohta muuta ning reklaame nägema ei pea;

· Digitaalne märkmik Evernote pakub tasuta versioonis piisavalt märkmete tegemiseks, hoiustamiseks ja jagamiseks, et tasuline versioon annab hulganisti võimalusi juurde, alustades tööriisast, mis teeb e-kirjadest märkmed ja lõpetades huvitava tööriistaga, mis skaneerib ja sisestab telefoni kontaktidesse visiitkaardil olevat.

Tasulised äpid

Olgugi, et tasuta äppides olevad reklaamid toovad äpiloojatele raha sisse, teenitakse tasulistelt äppidelt iga allalaadimise kohta rohkem. Kuna sissetulek tuleb tasulistel äppidel puhtalt rakendustepoodide kaudu, kust inimesed äppe ostavad, ei ole kunagi tasulistesse äppidesse vaja reklaame lisada ning kahandatud funktsionaalsuse ja mitmete limiitidega, mida tihti tasuta äppidesse lisatakse, tasulistest äppidest leida ei saa.

Lisaks sellele, et tasulised äpid pakuvad tavaliselt lisavõimalusi ja on reklaamivabad, ei tasu unustada, et nende soetamisega toetame äpivalmistajaid. Tasulise äpi ostmise korral on tavaliselt ka lühike garantii, mille jooksul saab raha tagasi, kui äpiga pole rahul.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Äppening

Nutikad äpid, mis aitavad sul hõlpsamini rahaga majandada

Avaldatud:

Pole asja, mida ei saaks oma nutiseadmest korda ajada – olgu selleks veebipoes ostlemine, uudiste lugemine või pangatoimingute tegemine. Miks mitte majandada ka oma rahaasju telefoni või tahvelarvuti kaudu? Kaubanduskeskusesse minnes on nutiseade ikka taskus ning kui haldad oma igakuist eelarvet telefoni kaudu, ei pea sa ka muretsema oma eelarve „lõhki ajamise“ pärast.
Reastasime mõned kasulikud äpid, mis aitavad raha säästa või lihtsalt paremini oma rahaasjadel silma peal hoida.

1. DebtTracker Pro

Võlgadest vabanemine on kõike muud kui lihtne, eriti, kui õlul on mitmeid võlgnevusi, mille igakuine haldamine on omajagu peavalu tekitav.
Selle osas saab aga pisut aidata DebtTracker Pro. Tegemist on lihtsakoelise äpiga, kus saab luua võlgade maksegraafikud ehk nö maksestrateegia ning otse äpist jälgida, millal on järgmine makse, kui suur on võlgnevuse jääk ja muud sellist. Üks suurimaid takistusi võlgnevuste tasumisel on maksegraafiku jälgimine, kuid selle rakendusega on see lihtsamast lihtsam. Äpp on saadaval iOS kasutajatele.

2. Monefy

Monefy on ütlemata kena disainiga eelarvestamisäpp, mis sobib nii iOS, Android kui ka Windows seadmetele. Süsteem on lihtne: äppi saad sisse kanda oma kulutused ning jagada neid erinevate kategooriate vahel (näiteks toit, transport, majapidamine jms). Summade lisamine on seejuures väga lihtne ning võtab vaid paar hetke, samuti saad sa muuta kategooriaid vastavalt sellele, mida sul vaja läheb.
Äpp näitab sulle kulutusi kenal graafikul ja võimaldab ka sünkroniseerida äpi Dropboxi kontoga, juhul, kui soovid oma eelarvet jälgida teise seadme peal.

3. Goodbudget

Goodbudget on jällegi eelarvestamisäpp, kuid väikese konksuga: äpp kasutab nö ümbrikusüsteemi. Nimelt, sa saad iga kuu väljaminekud jaotada kategooriatesse „ümbrikutega“ – näiteks määrad väljaskäimise jaoks 100 euro suuruse ümbriku. Kui teed kulutusi, siis võtad nö raha ümbrikust välja. Samal ajal saab kogu pere jälgida kulutusi jooksvalt, vältimaks seda, et keegi ei ole parasjagu kursis pere eelarvega.
Ümbrikusüsteemil on teinegi eelis: kui näed, et ümbrikusumma kahaneb jõudsalt ja hakkab otsakorrale jõudma, on see sinu jaoks väikestviisi „punaseks tuleks“, mis aitab õigel ajal oma rahakoti suu koomale tõmmata.

4. Eesti Energia mobiiliäpp

Tegemist on küll eelmistest selles nimekirjas olevatest äppidest kardinaalselt erineva rakendusega, on see siiski äpp, mis peaks leiduma iga koduomaniku nutitelefonis. Eesti Enegia mobiiliäpp võimaldab mugavalt telefoni vahendusel jälgida tarbimisinfot, teatada elektrinäite, saad teavitusi ja infot arvete kohta. Elektrikulud moodustavad siiski suure osa igakuisest eelarvest, kuid tänu sellele äpile saad jälgida lausa tunni kaupa oma elektritarbimist.

5. Unsplurge

Unsplurge on võrdlemisi unikaalse lähenemisega säästmisäpp iOS seadmetele. Rakendus tegutseb kommuunipõhiselt – kõik kasutajad saavad endale seada säästmiseesmärke (nt „Säästan 1000 eurot Pariisi jaoks“) ning samas saab näha teiste säästmiseesmärke, mis jällegi motiveerib ka ise tublimalt raha koguma.
Äpist võib leida ka kasulikke säästmisnippe, mis annavad lisamotivatsiooni. Kui sul on kunagi olnud probleeme säästmiseesmärkide täitmisega, siis see rakendus peaks olema kindlasti igapäevases kasutuses.

Kui oled aktiivne nutiseadme kasutaja, siis miks mitte kasutada oma telefoni ka „rahasemuna“ ning jälgida oma kulutusi otse telefonist. Nii ei pane tähelegi, kuidas varsti on eelarves ruumi juures ning säästueesmärgidki täituvad kiiremini!

Loo tõi sinuni Financer Eesti.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Äppening

Siin on 7 kodumaist äppi, mida tasub järele proovida

Avaldatud:

Kuigi Eesti pole äppide arvult maailma esirinnas, leidub ka siin põnevaid ja praktilisi hästi koostatud äppe, mis teevad elu lihtsamaks ja mõned neist on ka enneolematud. Viskame pilgu peale 7 Eestis tehtud äpile, mida tasub kindlasti järele proovida.

Smart-ID – nagu Mobiil-ID, aga tasuta, lihtsam ja veidi teistmoodi

Smart-ID on eestlaste uusim leiutis, mille üle võib uhkust tunda. Tegemist on äpiga, mis pärast paariminutilist seadistamist võimaldab isikut tuvastada SEB, Swedbanki, Isigni, DigiDoci, Starmani, eKooli, Kaubamaja, Selveri, I.L.U., Creditinfo, LHV ning Telia lehekülgedel. Kuna pankade kaudu saab siseneda ka paljudele teistele lehtedele (näiteks Maksu-ja Tolliamet ja Eesti Energia), on kasutusvõimalusi sellel juba päris hulganisti. Selle kasuks Mobiil-ID ees on toimivus kõikjal riikides (vaja on internetiühendust), võimalus kasutada ilma SIM-kaardita (internetiühendus on endiselt vajalik) ning kõige parem on see, et teenus on kasutajatele täiesti tasuta. Küll aga peavad maksma ettevõtted, kes seda oma veebis või äpid kasutada soovivad.

Smart-ID kasutamine on lihtne: kui äpp on Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse paigaldatud, tuleb arvutis ennast ID-kaardi või Mobiil-ID vahendusel tuvastada. Pärast seda tuleb luua PIN1 ja PIN2 koodid ning edaspidi saab saab paljudel saitidel ennast tuvastada ainult nutitelefoni või tahvelarvutiga: peale koodi sisestamist tuleb telefoniekraanile nõustumist/mittenõustumist küsiv aken ja kui nõustuda, oletegi sisselogitud.

Barking – parkimise jagamismajandus

Barking on tänapäevane parkimisäpp, millega ei pea enam kunagi parkimiskohta otsima juba täis parklas. Äpi (saadaval Androidile ja iOSile) vahendusel on võimalik näha GPSi kaudu lähimaid vabu autoparklaid ja nende hindu. Kui sobiv parkla on valitud, saab selle juurde sõitmiseks kasutada navigeerimisvõimalust ja näha selle täiendavat infot, sealhulgas pilte. Paljud parklad on tõkkepuude või väravatega, mille avamiseks tuleb vaid nupule vajutada. Parkimise lõpetamine ja väljumine on sama lihtne – see on vaid ühe nupulevajutuse kaugusel. Maksemeetoditeks on mobiilimakse (tasu lisatakse järgmisele mobiiliarvele), krediitkaart või Barkingu ettemaks. Lisaks kõigele sellele on võimalik parkimiskohti ka ette broneerida, mis on eriti kasulik näiteks teatrisse- ja kinnomineku ajal, kui täpselt teada, mis ajal ning millist parklat täpselt vaja kasutada on.

Barkingu võimalused ei piirdu ainult parklate kasutamisega ja nende eest tasumisega. Need, kellel on regulaarselt vabu parkimiskohtu (eeldatavasti ettevõtete kontorid), saavad neid kindla summa eest teistele kasutamiseks üürida.

Lingvist – adaptiivne keeleõpe

https://www.youtube.com/watch?v=HKe6IetUFbM

Mis sest et keeleõppimise äppe on lugematul hulgal juba tehtud, otsustas Eesti ettevõte Lingvist muuta keelte õppimise kõige efektiivsemaks. Selle peale tekib muidugi suur küsimus: kuidas see siis töötab? Esiteks – Lingvist õpetab ainult neid sõnu, mida statistiliselt kõige rohkem vaja on. Teiseks – algoritm mõistab, millised sõnad on selgeks saanud ning milliseid on vaja veel korrata, liikudes kiiremini mööda sõnadest, mis juba meelde jäänud on. Kolmandaks – äpp muudab vastavalt kasutaja teadmistele ülesandeid reaalajas, mille tulemuseks on kiireim võimalik õppimisaeg.

Keele õppimine toimub äpis kolme moodi: vajalike sõnade näitamine ja meeldejätmine, tekstide lugemine ja nendest aru saamine, loomuliku kõnetempoga helifailide kuulamine ja nende mõistmine. Lisaks on äpis võimalik jälgida oma edusamme ja eesmärke. Hetkel õpetatavateks keelteks on prantsuse ja inglise, tulevikus lisandub teisigi. Äpp on saadaval nii Androidile kui iOSile.

CollectNet – tasuta pakiautomaadid

Kellel oleks tänapäeval aega, et kellegagi kokku saada kauba üleandmiseks? Peaaegu mitte kellelegi. Just seda kasutajagruppi silmas pidades lõi Eesti pakiautomaatidega tegelev ettevõte Cleveron uue teenuse CollectNet, mis kasutab tootja kuulsaid PackRobot nimelisi täisautomaatseid pakiroboteid, mille juures isegi ei pea kätt ulatama vastava kapi poole, vaid robot toob kõik pakid sama ukseni. Kuna pakirobot pole eriti suur pindalalt, on seda võimalik paigaldada paljude kaubanduskeskuste ette, kus napib ruumi.

Äpi (saadaval Androidile ja iOSile) vahendusel saab teada koodi, mis pakiautomaadi ekraanil sisestada. Paki kättesaajale saab saata äpi kaudu koodi, millega pakk samast pakiautomaadist 7 päeva jooksul kätte saada. E-poodidele pakutakse samasugust võimalust jätta pakke ostjatele samasse automaati ehk kasutada pakiautomaati üleandmispunktina. Kõige parem selle juures on see, et pakiautomaadi kasutamine kättesaamispunktina on täiesti tasuta.

Tsekk – midagi firmadele

Tsekk on üks lihtne, kuid loogiline äpp koos veebisaidiga. Tsekk on mõeldud firmadele, kes tahavad kviitungeid kulude alla kanda tänapäevaselt ja ilma neid füüsiliselt kogumata. Kui töötaja on Tseki äpi telefoni paigaldanud ja sisenenud, saab teha kviitungist pildi, juurde lisada kommentaari ning selle, kas maksmine toimus eraisikuna (summa on vaja hüvitada) või firma vahenditest. Seejärel tuleb salvestada ning kviitung on lisatud veebikeskkonda, kus saab iga kuu kviitungeid vaadata ja kuludesse kanda, aga ka integreerida tšekid mitmete raamatupidamistarkvaradega, näiteks Merit aktiva või Fitekiga. Äpp on saadaval nii Androidile kui iOSile.

MisBiit – ei ole lihtsamat viisi kontrollimaks, mis kõikides raadiojaamades mängib

MisBiit. Foto: Kuvatõmmis

MisBiit on lihtne äpp Androidile ja iOSile, mis teeb ühte lihtsat asja, kuid teeb seada väga hästi. Äpp kuvab kõikide Eesti raadiojaamade hetkel mängitavad lood ühel lehel, võimaldab raadiojaamade järjekorda muuta, lisada lugusid lemmikuteks ning ka meeldivat lugu esitava raadiokanali kohe käima panna.

Tallinna Lennujaam – kõik vajalik lennu(jaama)info ühe puudutuse kaugusel

Tallinna Lennujuaama äpp on soovituslik kõigile, kel on vaja Tallinna Lennujuaama külastada. Äpis on informatsioon pagasi, turvalisuse ja lennujaama ja sealsete kaupluste/toitlustusasutuste kohta. Kõige olulisem – lendamine ja lennule jõudmine – on tehtud väga nutikaks. Loomulikult saab näha saabuvate ja väljuvate lendude aegu, mille juures on võimalik ka märkida ennast lennule minevaks – see ei asenda päris lennule registreerimist, ent näitab äpi avamisel pardaleminekuni olevat aega, kellaaega, väravat ja muud infot. Kui pardaleminek algab, saadab äpp ka telefoni teavituse, et mingil juhul ei läheks meelest lennule jõudmine. Lisaks näitab äpp infot sihtkoha kohta, annab infot lennu hilinemise või tühistamise kohta, millisele lindile jõuab pagas, kui pikk on turvakontrolli järjekord jne. Äpp on mõistagi saadaval nii Androidile kui iOSile.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Äppening

Mis on äpid?

Avaldatud:

Sõna äpp on suurpärasem variant sõnast aplikatsioon – tarkvara või programm, mis on reeglina kasutatav mobiiliseadme puhul. Termin äpp viitas originaalselt mitmetele mobiili- või arvutiaplikatsioonidele, kuid on tänapäeval saanud täpsema tähenduse – see viitab väikestele programmidele, mida saab ühest kohast – rakendustepoodidest (nt Google Play Store ja Apple App Store) – korraga paigaldada.

Praegu on eelmainitud rakendustepoodides saadaval miljoneid äppe ja mänge, mida lisandub sinna iga päev. Mõned äpid on tasuta, kuid mõned on tasulised. Paljudest tasuta äppidest on saadaval tasulised versioonid, mis pakuvad lisavõimalusi või ei sisalda reklaame.

Kui soovid teada, kuidas kiiresti muutuvas ja arenevas äpimaailmas õigeid valikuid teha ja milliseid äppe üldse järele proovida tasub, loe Kuvari uut rubriiki Äppening, kust leiad hulganisti soovitusi, õpetusi ja palju muud kasulikku lugemist äppide kohta.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: