Äppening

Tasuta vs. tasulised äpid?

0

Äppe on praeguseks saadaval miljoneid, enamik äppe on tasuta, kuid rakendustepoodides on ka tuhandeid äppe, mille allalaadimiseks tuleb maksta. Kuid mis eristab tasulisi ja tasuta äppe?

Tasuta lõunaid pole olemas

Peaaegu alati on äpiloojate eesmärgiks, ütlevad nad seda välja või mitte, tulu teenida, või siis vähemalt mitte raha kaotada äpi valmistamisega. Kaks peamist asja, mis eristavad tasuta ja tasulisi äppe, on reklaamid ja võimalused. Tasuta äppidesse pannakse peaaegu alati reklaamid, et tulu teenida. Reklaame saab lisada väga mitmel moel: nii äpi alla äärde väikse bänneri, aga ka lisada videoreklaame äppi nii, et kasutajad lihtsalt peavad selle ära vaatama või kuulama, kuni saavad äppi edasi kasutada. Harvemini saadetakse sponsoreeritud teateid, müüakse äpis mainitud toodete/teenuste esiletoomiseks reklaami otse nende omanikele või koguni kogutakse kasutaja informatsiooni, millega on võimalik samuti teenida.

Kahe peamise tasuta äppide puudujäägi ülimat populaarsust kinnitavad väga populaarsed äpid, näiteks:

· Tuntud muusikastriiminguteenus Deezer, mille tasuta versioonis esitatakse laulude vahel reklaame, lugusid ei saa salvestada ning need pole maksimaalse kvaliteediga;

· Laineid lööv kohtinguäpp Tinder, mille tasuta versioonis on reklaamid ja peaaegu igal tegevusel on piirangud peal, kuid tasulises versioonis piiranguid pole, saab enda asukohta muuta ning reklaame nägema ei pea;

· Digitaalne märkmik Evernote pakub tasuta versioonis piisavalt märkmete tegemiseks, hoiustamiseks ja jagamiseks, et tasuline versioon annab hulganisti võimalusi juurde, alustades tööriisast, mis teeb e-kirjadest märkmed ja lõpetades huvitava tööriistaga, mis skaneerib ja sisestab telefoni kontaktidesse visiitkaardil olevat.

Tasulised äpid

Olgugi, et tasuta äppides olevad reklaamid toovad äpiloojatele raha sisse, teenitakse tasulistelt äppidelt iga allalaadimise kohta rohkem. Kuna sissetulek tuleb tasulistel äppidel puhtalt rakendustepoodide kaudu, kust inimesed äppe ostavad, ei ole kunagi tasulistesse äppidesse vaja reklaame lisada ning kahandatud funktsionaalsuse ja mitmete limiitidega, mida tihti tasuta äppidesse lisatakse, tasulistest äppidest leida ei saa.

Lisaks sellele, et tasulised äpid pakuvad tavaliselt lisavõimalusi ja on reklaamivabad, ei tasu unustada, et nende soetamisega toetame äpivalmistajaid. Tasulise äpi ostmise korral on tavaliselt ka lühike garantii, mille jooksul saab raha tagasi, kui äpiga pole rahul.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Siin on 7 kodumaist äppi, mida tasub järele proovida

Eelmine lugu

Huawei Fit – kena spordikell ühe puudusega

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Äppening