TOP 5

TOP 5 nutitelefonide müüti

0

Nagu ka teistes valdkondades olevate asjadega, käivad ka nutitelefonidega kaasas mitmed müüdid, mida millegipärast paljud inimesed endiselt usuvad. Lükkame need ümber!

Äppide sulgemine säästab akut

See on üks suurimaid väärarusaamu nutitelefonide akude kohta. Äppide sulgemine ei anna põhimõtteliselt midagi akukestvusele juurde, sest telefonid oskavad akutegevust hästi hallata ning see äppide sulgemine kulutab tegelikult isegi rohkem akut kui mitte sulgemine, kuna hiljem tuleb äpp uuesti käivitada, mis võtab veel rohkem akut.

Aku peab enne laadimist täiesti tühjaks saama

Seda müüti usutakse ka tänapäeval üsna palju, et telefoni peab nii kaua kasutama kuni aku saab täiesti tühjaks ning alles siis tohib seadme laadima panna. Tõsi, seda tuli teha vanasti nikkel-kaadium ja nikkel-metall akutüüpidega, aga hetkel on kõikides seadmetes liitium-ioon akud, mis kannatavad laadimist ka siis, kui aku pole tühi. Liitium-ioon akud kaotavad väga väikse osa enda mahust iga laadimistsükliga, aga sellepärast muretsema ei peaks, kuna isegi mitme aasta jooksul võib mahutavusest kaduda umbes 20%.

Rohkem megapiksleid = parem pilt

Megapikslite arv pole tegelikult hea pildi jaoks kuigi oluline. Megapikslid tähistavad pildi suurust. Kui pilt on suur, aga halva pildisensori tõttu vähese detailsusega, siis pole megapikslitest kasu, sest pilt näeb ka suurelt kole välja ning sisse suumides on kordades udusem. Praegu on megapikslitest olulisem kaamerate arv, sest kui seadme taga on ühe kaamera asemel kaks kaamerat, on võimalik teha näiteks paremaid mustvalgeid ja väga uduse taustaga pilte. See kehtib Huawei P9 puhul, millel megapiksleid on “kõigest” 12, aga kaks kaamerat annavad palju rohkem juurde kui mõned megapikslid.

Telefoni ülelaadimine kahjustab akut

See on viimane ja kolmas müüt akude kohta. Sarnaselt eelmisele akumüüdile – aku peab saama enne laadimist täiesti tühjaks – on ka see, et telefoni ei tohi ööseks laadima jätta, suur vale. Mitmeid aastaid tagasi olid liitium-ioon akud märgatavalt kehvemad, mis võisid laadimise ajal väga soojaks minna ja isegi lõpuks põlema süttida. Praegu on telefonid väga palju “nutikamad” ja suudavad väga hästi akutegevust hallata ja panna laadimise seisma, kui see jõuab 100% juurde.

Ilma mälukaardipesata telefon pole hea

Tihtilugu kiputakse telefoni valimisel suurt rõhku panema mälukaardipesa olemasolule – kui seda pole, siis see telefon ei kõlba. Meie sellest eriti hästi aru ei saa. Kui kodus on olemas traadita internet, siis on imelihtne vaadata filme, kuulata muusikat jpm interneti kaudu. Filme saab seaduslikult vaadata näiteks Netflixi või Viaplay kaudu. Kui mälukaart tundub oluline piltide jaoks, siis selle saame kohe ümber lükata – telefonidel on sisemälu vähemalt 16 GB, nii et sinna mahub sadu pilte ning videoid. Kui vanamoeliselt teha, siis võib pildid ja videoklipid kindla aja tagant arvutisse laadida. Tänapäevasem oleks kasutada lihtsalt mõnda pilveteenust, näiteks Google Photos, kuhu telefon laeb Wi-Fi võrgus olles fotod ja videod üles ning neid saab pärast vaadata, kustutada ja muuta igast seadmest ja igal pool, kus on internetiühendus.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

ÕPETUS: Nutitelefoniga pildistamine

Eelmine lugu

Huawei on tarninud üle 10 miljoni Huawei P9 ja P9 Plus nutitelefoni

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in TOP 5