TOP 5

TOP 5: taskukohased robotid, mis sobivad lapsele jõulukingiks

0
LEGO Mindstorms EV3

Kui lapsele pole jõulukinki veel välja valitud, võib selleks hästi sobida mõni robot, mida saab panna tegema erinevaid liigutusi, ülesandeid ja muud. Saku huvikeskuse robootikaringi juhendaja Toomas Jõgi ning tarkvarafirma Uptime tehnoloogiajuht Raimo Seero, millised robotid oleksid praegu Jõuluvana kingikotti kõige paremad.

LEGO Mindstorms EV3

LEGO robootika klassika, mis sobib ideaalselt tõsisemale robotihuvilisele ja lapsevanemale, kes ei pelga kallimat hinda. Mindstorms EV3 robotid võistlevad edukalt ka tänavusel Robotexil. Kui laps legodega mängib, siis on Mindstorms talle samuti põnev.

Edison

Edison

Edison

LEGO klotsidega kokkusobiv, kuid soodsa hinnaga ja lihtne, programmeeritav ning paljude lisavõimalustega robot. Selgeks plussiks Edisonil on Hasso Tepperi tõlgitud juhendid ja eestikeelne kommuun Facebookis, kust saab uusi ideid ning teistega oma töid jagada. Robotit on võimalik osta ka Eesti poodidest ilma nädalatepikkuse postipaki ootamiseta. Võiks võtta lausa kaks Edisoni, sest neid saab kokku ühendada veelgi keerukamate masinate, näiteks printerite ehitamiseks.

VEX

Vex robot

Vex robot

Veel üks LEGO sarnane robootikakomplekt, aga standartkomplektis on väga palju detaile ja huvitavamaid sensoreid kui teistel sama hinnaklassi toodetel. Näiteks VEX IQ Starter Kit´il on üle 850 erineva komponendi.

Ubtech Jimu 3D

Ubtech Jimu 3D

Ubtech Jimu 3D

Selle komplektiga on võimalik teha väga keerukaid mehhanisme, neid liikuma, rääkima ja tantsima panna. Roboti saab endale kiirelt osta ka Helsingist Elisa esinduspoest, kui Hiinast tellimisega juba hiljaks on jäädud.

Bee-Bot

Bee-Bot robot

Bee-Bot robot

Kui tahad juba väga varakult alustada, siis see käsklusi täitev mesimumm sobib lastele alates 3. eluaastast. Mõned lasteaiad juba kasutavad Bee-Botte oma lastega tehnikamaailma sukeldumiseks.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

UURING: Ülemiste City ettevõtted toodavad pea kolmandiku Eesti IT-sektori ekspordist

Eelmine lugu

TOP 5: soovitused robottolmuimeja valimiseks

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in TOP 5